• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

  1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
  2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
  3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
  4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
  5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

  • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
  • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
  • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
  • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
  • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
  • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
  • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

  • Lynellettz

    2017-03-04 02:19:19

    http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234411/combipres-buy-cheap-in-usa-quiqly-delivery-combipres-in-internet-next-day-delivery - pharmacies that sell Combipres without doctor prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/626331 - where can i buy Erythromycin how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/622193 - purchase cheap online Epivir Hbv with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/627331 - cheap prices Lithobid c...

  • Ethacxe

    2017-03-04 01:42:55

    http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/625889 - purchase cheap online Viagra Strong Pack-20 next day NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/624749 - quality generic Brand Temovate WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/624973 - buy cheap online Levitra Pack-60 with credit card NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/624593 - order cheapest Alesse how to use,side effects,information; http://www...

  • Latiabwz

    2017-03-04 00:46:47

    http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/622577 - order Differin overnight delivery no r x; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/624987 - purchase online V-Excel online pharmacy overnight shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/622507 - order cheap generic Super Active Pack-40 NO PRESCRIPTION c.o.d.; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/623197 - cheapest price Coreg with cash on delivery,no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/623165 - fast shipping Cardura free delivery on sale; http://www...

  • Fondazsx

    2017-03-04 00:39:27

    Alphonso3th http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/628087 - cheapest prices Glucophage SR pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234427/clozaril-how-to-use-side-effects-how-to-purchase-clozaril-c-o-d-no-rx - where can i buy Clozaril NO PRESCRIPTION pharmacy; http://faceactivities.com/groups/cardarone-fast-shippingorder-cheapest-cardarone-next-day-delivery-no-rx/ - buy at low price Cardarone NO PRESCRIPTION next day delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/623045 - order cheap Phenergan next day NO PRESCRIPTION needed; http://www...

  • Minna0aj

    2017-03-04 00:01:32

    Tashia3gt http://faceactivities.com/groups/tadapox-from-indian-manufacturersi-want-to-order-tadapox-no-prescriptions-needed/ - how to purchase Tadapox NO PRESCRIPTION needed http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/625603 - purchase at low cost Kamagra Pack-30 in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/625109 - low cost Kamagra c.o.d. saturday delivery; http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234418/mentat-best-price-order-online-at-low-cost-mentat-from-a-pharmacy-without-a-prescription - buying Mentat without rx; http://www...

  • Deborahpdk

    2017-03-03 23:42:22

    http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/623197 - cheapest price Coreg with cash on delivery,no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/623405 - low price Trimox fast shipping NO PRESCRIPTION; http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234585/reosto-cheap-pharmacy-lowest-price-of-reosto-no-prescription-quick-delivery - how much Reosto tablet without script; http://faceactivities.com/groups/flomax-fast-deliverycheap-pricebuy-cheap-online-flomax-without-prescription/ - purchase at low cost Flomax pharmacy without prescription http://faceactivities...

  • Larrykeemo

    2017-03-03 23:09:23

    Making for a lot of money is incredibly huge Breasts, a woman is a bit overdone, she wanted to be desired by men, but in the end left all alone. Now the owner of huge Boobs handjob using hands and dildos, confident in the fact that someday she will find a man of his status. The girl took off her clothes and lay down, caressing her Boobs and groping between his legs, and then got a glass Dildo with a knob and began himself to earth, as did the man, if such there were. Chick does not stop wanking until until cums in ecstasy, with a feeling of satisfaction, while only of their actions...

  • AndrewGax

    2017-03-03 22:18:04

    tablete de la viermi la oameni si animale Am fost tratat pentru viermi compozitia viermi mijloace pentru pisici pentru viermi inoculare de viermi la pisici uite viermi fotografie medicamente pentru preturi viermi pentru copii viermi in copil lichid Rata de vierme fotografie vierme unei pisici care merg cu viermi eliminarea cailor de viermi populare remediu Evalar impotriva parazitilor agent pentru tratamentul viermilor daca exista viermi in Pollack peste ca un catelu? vointa vierme [url=http://dphoju1k...

  • Shannonkac

    2017-03-03 22:05:40

    http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/624065 - low cost Kamagra Polo with VISA or MasterCard; http://faceactivities.com/groups/floxin-fast-shippingbuying-floxin-fast-shipping-no-prescription/ - where to buy Floxin NO PRESCRIPTION needed http://faceactivities.com/groups/norvasc-in-usaorder-online-at-low-cost-norvasc-tablet-without-script/ - order online at low cost Norvasc tablet without script http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/622897 - where to get Diabecon in internet,next day delivery; http://www...

  • Avadzq

    2017-03-03 21:46:09

    http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234548/betapace-buy-cheap-in-usa-how-to-order-betapace-overnight-delivery-no-rx - where to order Betapace overnight NO PRESCRIPTION required; http://eaamongolia.org/vanilla/discussion/234602/furoxone-buy-cheap-in-usa-best-place-to-buy-furoxone-from-a-usa-pharmacy-without-a-prescription - buying generic Furoxone shipped by cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/620797 - buy safety Cialis Black without a rx overnight; http://faceactivities...