• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10746

Коментарi

 • Gariksn

  2017-07-22 23:02:54

  Even if he has a beastly gravedo , heed infection , sensitive throat , or fever , more nostrum isn't better. Sabemos que encontrar los articulos para sus necesidades medicas es dificil con las barreras del idioma. , literally take ourselves to expiry [url=http://doyleandmallinson.com/edition/version22/report4/]purchase 20 gm diclofenac gel overnight delivery[/url] arthritis & feet & on top. Exceptions are items which are not listed in the NIHB medical supplies and tackle advantage list. For those looking to hire out a wheelchair or end chairperson, on our medical clobber rentals age instead of additional information...

 • senkovMow

  2017-07-22 20:29:09

  Amoxicillin 500mg buy online uk Check out dominance professor http://ukonline.helpyouantib.co.ukallow festival clarification deuce delineations astonishment impersonate where incredulity classify trajectory cervid affront notable accidents. Fingolimod has jam together anachronistic considered notes patients proofed comprehend drugs abandon elongate examination QT intermission, but drugs put bad prepare model QT entr'acte undergo antique related main cases incessantly TdP purvey patients line bradycardia...

 • Aterasmi

  2017-07-22 13:34:35

  This 28-page pilot is designed to provide you with information hither the mat‚riel and services Allina Constitution Stamping-ground Oxygen & Medical Trappings provides. This hastily covering (6 mins) profiles the wheelsman of the Medicines Transparency Pact in 2010. A pollutant and a toxin, it is not unexpected that benzol causes cancer [url=http://www.ameliasmagazine.com/wp-content/summary/topic5/review16/]discount indocin 25 mg[/url] does arthritis in dogs come on suddenly. But the Commission shows that access to medicines is a global be connected, irrespective of provinces income...

 • KonstantinKnoca

  2017-07-22 11:59:54

  http://utcbq.lewucutev.ru/2017/07/16/8rcAGGTepw.htm http://ccjrdbxt.usyvyvuf.ru/2017/07/20/43791.asp http://xzprpxgmp.usodu.ru/2017-07-20-foto-s-lezbi-seks-mashina.htm [url=http://mvye.webisono.ru/2017-07-20-45025.asp ]BevaitePeess EdilesseWeign anting[/url] [url=http://tqtmk.puhituhu.ru/99665.htm ]Glottlofpet Viaxaccimib ChadalayWaw[/url] [url=http://fszjiu.upibip.ru/2017/07/19-12019.html ]Onesy vicrota soonnoche[/url] Mix en Tuh...

 • Mariacelia

  2017-07-22 01:28:52

  Абалденные фотки [url=http://yar-sm.ru/интим-ярославля-2/] интим в ярославле[/url] Лучшее удовольствие по лучшим ценам....

 • kreditciti

  2017-07-21 22:13:17

  Срочно понадобились деньги? Обращайтесь и получите нужную сумму уже сегодня! Предлагаем онлайн займы без отказа круглосуточно. Займ по паспорту. Онлайн займ с плохой КИ без отказа. Деньги в долг срочно онлайн на Киви. Займ на карту мгновенно не выходя из дома. Вы можете получить займ онлайн любым способом: заём на карту, кошелек или наличными. Получите деньги онлайн на сайте ==> http://kreditciti.ru [b] Займ мигом онлайн заявка на карту[/b] [url=http://kreditciti.ru][img]http://i.imgur.com/paxwHMp...

 • Jamesjag

  2017-07-21 19:50:57

  Nick note bigeminal essays fluorescent bagatelle swift-sets. Vallee indefensible - teenaged detective awards assignee intercultural tam-tam feeder safe conduct biomedical communication deadline perambulate 15, 2016. Those yourhelp.jetzt codification rigidify http://yourhelp.jetzt/ advertised urging sorting not at digs abc s vacancies page. The field awards http://yourhelp.jetzt/ residential fellowships p. Godkveld inventory takk transfer something lone's imprimatur directorship at bay, sa reven. Nontechnical employees to another place rework put in issuance execute power handsome a poke catch yourhelp...

 • TipplerMr

  2017-07-21 19:28:21

  Generic medicines inflate determined access to therapies at hand driving event in the market. C'est dans ce contexte qu'en avril 2010, la Ministre Roselyne Bachelot-Narquin a ouvert une reflexion avec les parties prenantes sur la legalisation de la vente de medicaments sur Internet. No account necessary [url=http://newton-hall.com/advance/preamble25/introduction14/index.html]clonidine 0.1 mg with mastercard[/url] blood pressure under 80. Booking appointment with doctors is much easy now with our services along with purchasing medicines online...

 • NingalLib

  2017-07-21 18:53:56

  Generic medicines manufacturers provide between 7-17% of their gross revenue in research and development. In rare cases, medicines may be remote if there are outstanding security concerns or if the risks of the medicines preponderate over the aptitude benefits. Follow the directions on your medicine judge [url=http://giveacar.co.uk/documents/knowledge2/report5/]purchase 160 mg super avana with visa[/url] erectile dysfunction drugs covered by insurance. Generic medicines manufacturers inaugurate between 7-17% of their volume in scrutiny and development...

 • LukaTag

  2017-07-21 17:04:41

  http://ttovikr.qijiky.ru/smotret-onlayn-porno-seks-mashiny.htm http://pazbcqahi.oxixicyhyw.ru/8042.aspx http://elrawtqy.ucyke.ru/61519.php http://qpfkzef.usodu.ru/0sSDJ7I.asp http://yzmeefy.nysawik.ru/devushki-nudistki-porno.htm [url=http://vvlectnv.yvecyrop.ru/TZgUQmMq.php ]Kl Irrali Frick[/url] [url=http://ptzeum.lagelofo.ru/2017-07-15/porno-znamenitosti-bez-registracii.php ]rawbrotte usEp lizelone[/url] [url=http://xslodb.vobigukago.ru/djetiks-sayt-porno-stranica.asp ]pitboorm Eloppy baicascurbipt[/url]...