• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Georginegyz

  2017-02-24 15:05:04

  Carmelsvu - Buy our men’s drug! Boost your power! Have sex whenever you want! I know what has happened to your sexual life. This cruel disaster is called impotence. There has been a mass increase in prescriptions for opioid drugs over the past few years. http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256248-cefaclor-cheapest-prices-low-prices-cefaclor-overnight-saturday-delivery-no-prescription#256529 - fast shipping cefaclor free worldwide shipping; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255886-dostinex-quiqly-delivery-buy-at-low-price-dostinex-in-internet-next-day-delivery#256167...

 • WillArckthack

  2017-02-24 15:02:04

  Great game with the withdrawal of money on a wallet! We invite you to play an interesting business game to earn money on the Internet! You can play and earn money without investing money, for free! I already put the money on my wallet on the Internet, from a purse at once put the money on the card Visa or MasterCard! [url=http://goo.gl/myxWvq][b]Play business game online[/b][/url] Play business game online [url=http://goo.gl/myxWvq][img]http://s019.radikal.ru/i637/1702/82/57c11aec3d99.jpg[/img][/url] [url=http://goo...

 • Gino48r

  2017-02-24 14:43:51

  Floyep5 - quality generic no script needed c.o.d. overnight http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535267 - order cheapest Theo-24 Sr cash on delivery online prescriptions; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535883 - cheap price Seroquel without doctor prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534763 - price of Arjuna NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535507 - best place to buy Ceftin no rx, fast worldwide shipping; http://www...

 • Rickeygak

  2017-02-24 14:40:16

  Хотите узнать подробнее, курс доллара евро тайланде [url=http://thailandi.info/pattayya/walking-street.html]More info![/url]...

 • Roseannaued

  2017-02-24 13:56:16

  Bethpjo - Chronic pain is the most common cause of long-term disability. But painkillers help a lot! Most cholesterol in the body is produced in the liver. So dieting only has a small effect on levels. Do you still remember those days when you lived without pain? They can come back! http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256015-amaryl-cheap-price-fast-shipping-purchase-at-lowest-price-amaryl-overnight-without-a-prescription#256296 - how can i buy amaryl c.o.d. NO PRESCRIPTION; http://isf...

 • wzx44c

  2017-02-24 13:35:02

  National haleness change campaigns in the 20th century were initiated viagra without a doctor prescription and flow beside elites more caring with defending against attacks from avocation groups than with acclaimed mobilization, and grassroots reformers in the labor, cordial rights, feminist, and AIDS activist movements get concentrated more on nearest and incremental changes than on transforming the vigour sadness arrangement itself....

 • Millardfus

  2017-02-24 13:23:01

  Столбики для виноградников имеют различные сечения.Цены договорные и обсуждаемые.По выше описанной технологии монтируется первый столб, второй не фиксируется. [url=http://formy.com.ua/bordyur-plastikoviy-sadoviy/sadoviy-bordyur-plastikoviy-kupit-voronezh.html]садовый бордюр пластиковый купить воронеж[/url] [url=http://formy.com.ua/klumbi-svoimi-rukami/gazoni-klumbi-svoimi-rukami.html]газоны клумбы своими руками[/url] [url=http://formy.com.ua/kupit-zaborchik/derevyanniy-zaborchik-dlya-sada-kupit.html]деревянный заборчик для сада купить[/url] Изготовлен из мягкого ПВХ, не трескается при наезде автомобиля...

 • LaendDaf

  2017-02-24 13:19:35

  Если вы не можете придумать, что подарить своему парню на новый год, то [url=http://red-tea.ru/plastunskij-kazachij-nozh-zeughaus-bergfrid-zhb-ks5-190-mm.html]пластунский нож купить оригинал[/url] будет отличным подарком и в нашем интернет-магазине туристического и охотничьего снаряжения вы можете купить его по минимальной цене. Кроме этого, предлагаем посетить наш сайт всем лицам, которые давно любят самое современное холодное оружие. Мы можем предложить вам почти 100 моделей туристических и охотничьих ножей, произведённых лучшими отечественными и иностранными фирмами из лучшей стали по современным стандартам...

 • Sabinexrv

  2017-02-24 12:52:24

  Meghannlm1 - buying generic pharmacy without prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535753 - cheap price Celexa with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535141 - order cheap Antabuse pay cod NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535245 - discount prices Adalat WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535727 - buy at low cost Tiova overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535503...

 • Charlenaldj

  2017-02-24 12:24:24

  Clarinda2ft - buy cheap no prior prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534835 - how to purchase Mircette WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535197 - where can i purchase Coversyl prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535639 - lowest price of Xalatan 0.005% free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536067 - where can i purchase Pentasa saturday delivery; http://www...