• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10746

Коментарi

 • AndroidSmaw

  2017-03-27 14:40:41

  Вот-вот наступит Новый год – самый долгожданный для многих праздник. Мы любим его за предпраздничные хлопоты, неповторимую атмосферу, встречи с близкими людьми, застолье и, конечно же, подарки. Мы, в свою очередь, подготовили подборку приложений, которые помогут вам во всей этой новогодней суете. [url=http://androids-games-apps.blogspot.ru/][img]http://www.merrychristmaswishes2u.com/wp-content/uploads/2016/02/New_Year_2017-1068x601.jpg[/img][/url] Для всех любителей анимированных обоев рекомендуем также обратить внимание на «живые» новогодние обои с красивой елкой, а также с эффектным 3D-таймером обратного отсчета времени до Нового 2017 года...

 • DannyFep

  2017-03-27 14:24:18

  buy Pentasa in Singapore online visa no rx ; generic drugs Pentasa in Belgium with cash on delivery,no rx [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Pentasa] [u][b]>>> Want to buy Pentasa with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/bestmedsprices Purchase Cheap Online Pentasa overnight delivery no rx @ http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/C/4228-cialis-daily-from-indian-manufacturers-same-day-delivery-no-prescription - order cheap generic Cialis Daily prescriptions online; Online in GB / UK Pentasa no dr approval cash on delivery > http://chicagogigs...

 • Sheilaswilt

  2017-03-27 13:19:57

  [b]фильмы Великая стена смотреть онлайн #355[/b] [url=http://bit.ly/2mpIvwN][IMG]http://i90.fastpic.ru/big/2017/0228/e5/a74e9baf5f31d1d0b2e90c38c56507e5.jpg[/IMG][/url] [url=http://bit.ly/2mpIvwN][b]Смотреть фильм Великая стена[/b][/url] [url=http://bit.ly/2mpIvwN][b][color=red]Смотреть фильм Великая стена[/color][/b][/url] Премьера Фильма Великая стена в Беларуси. Афиша показов кино в кинотеатрах Минска, фото и Великая стена. 14+. The Great Wall Смотреть онлайн. Трейлер. Скачать торрент. Смотреть фильм Великая стена 2016 онлайн в хорошем качестве бесплатно...

 • KevinDrups

  2017-03-27 12:44:01

  Полезно знать для чего устанавливаются конкретные параметры.У кого нибудь из них на компе зараза — она непременно передастся Вашему компу.Что касается визуального оформления сайта, то оно должно быть максимально эффективным. [url=http://driverhosts.ru/videozahvat/nec-m260x-drayver.html]nec m260x драйвер[/url] [url=http://driverhosts.ru/ic-kontrolleri/drayvera-intel-core-i5-2410m.html]драйвера intel core i5 2410m[/url] [url=http://driverhosts.ru/karti-rasshireniya/arhivi-drayverov-nvidia.html]архивы драйверов nvidia[/url] [url=http://driverhosts...

 • Antibiotics for ear infection in adults mn

  2017-03-27 10:52:01

  Antibiotics for ear infection in adults online 714 Antibiotics, also called antibacterials, doxycycline hyclate 100 mg sinus infection are a design of antimicrobial hallucinogenic utilized in the treatment and arresting of bacterial infections. They may either cut off or refrain from the progress of bacteria. A restricted include of antibiotics also seat antiprotozoal activity. Antibiotics are not astonishing against viruses such as the simple dead or influenza, and their inapt work allows the event of proof against organisms...

 • Edwardgon

  2017-03-27 08:38:40

  Hello, my friends. I'd like to discuss the following. As I am writing a dissertation on social media marketing, I would like to ask a question for my statistics. The following guide on [url=https://tackk.com/c7rw91]social media marketing dissertation ideas[/url] claims that customers are unconsciously dependent on advertising. What do you think and whether you feel this impact?...

 • GuqHat

  2017-03-27 07:09:14

  Compresse torrino http://www.safeandlivablelewes.sallc-net.com/?page_name=alerviden equivalente prezzo....

 • srkgtq

  2017-03-27 05:18:56

  what is health care reform united medical insurance http://www.viagrawithoutseeingdoctor.net/ viagra without a doctor prescription overseas medical education viagra without doctor prescription the medical school [url=http://viagrawithoutseeingdoctor.net/]viagra without a doctor prescription[/url] venereal disease symptoms men...

 • StephenShunc

  2017-03-27 04:35:30

  Нашёл интересные новости про политику: http://uptek.ru/news/20714-zapad-poslal-ukrainskoy-elite-i-lichno-poroshenko-poslednee-preduprezhdenie.html [url=http://uptek.ru/news/3470-energetikam-ne-daetsya-mashinostroenie.html] Энергетикам не дается машиностроение [/url] [b] В Донбассе стремительная эскалация конфликта [/b] http://uptek.ru/news/10327-v-donbasse-stremitelnaya-eskalaciya-konflikta.html [b] Киев не устраивает скидка на газ за счет экспортной пошлины [/b] http://uptek.ru/news/6637-kiev-ne-ustraivaet-skidka-na-gaz-za-schet-eksportnoy-poshliny...

 • FehHat

  2017-03-27 04:07:37

  Acquisto con postepay http://www.safeandlivablelewes.sallc-net.com/?page_name=beatifen acquisto con bonifico bancario....