• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12128

Коментарi

 • vincentdf69

  2017-06-27 04:54:24

  Sexy photo blog http://hotpic.erolove.in/?post-michaela pillow smothering gay dudes movie girl freind ki chudayi ke photo girls xxnxx girls clips...

 • Propeciaesfudge963

  2017-06-27 02:14:32

  Propecia price ES online 256 fudge dosage http://propeciaes.helpyouantib.co.uk Propecia price euphemistic pre-owned to deal with androgenetic alopecia (male-pattern baldness), prostate cancer, benignant prostatic hyperplasia. It contains Finasteride. This kernel selectively prevents effects of 5 alpha-reductase, that is an enzyme responsible for activity of reliable androgens (manly hormones). Directions Propecia price ES online 1 mg finasteride uk daily mail assume the medicament at the verbatim at the same time notwithstanding every day...

 • WillieFub

  2017-06-27 01:03:57

  [url=http://brandmovers.ru/uslugi-i-ceni.html]листовок, каталогов[/url] - Человек бутерброд, Дизайн и тексты....

 • Виагра-возбудительLusly

  2017-06-26 22:12:39

  Виагра возбудитель купить http://edvshelp.life Следовательно вторично одним действующим возбудителем увеличения потенции является физическая активность и где купить левитру сиалис аптеках торговля активными видами спорта. Проворство доставки в всякую точку России. Но только правильное исцеление основного заболевания может избавить мужчину от заморочек с эрекцией. Таблетка ложится под говор и растворяется, опосля чего же начинает действовать. Первый шаг исцеления по этому сообщению нефункциональности это устранение причин, явившихся вероятной предпосылкой ее развития...

 • Prostitutki 22hougs

  2017-06-26 20:35:07

  Проститутки Киева Проверенные индивидуалки https://plus.google.com/102911207558394426752/posts/VkQJj9fv6rm Проститутка знакомится онлайн Возраст: 23 Рост: 172 см Вес: 53 кг Грудь: 2 1 час: 1 500 грн 2 часа: 3 000 грн Ночь: 7 500 грн Девушка модельной внешности пригласит к себе в гости или приедет к Вам! Рекомендуют проститутки Вы успешный бизнесмен, которому предстоит провести встречу с иностранными партнерами или же которому просто необходимо поехать для заключения какого-либо договора за границу...

 • GloriaHit

  2017-06-26 19:36:47

  [url=][img][/img][/url] Средства для уходу за телом, лицом и волосами у вас дома, [url=http://smehtut.ru/tsitaty/708-citaty-i-otlichnye-kadry-iz-shikarnogo-filma-11-neprikasaemye.html]Цитаты и отличные кадры из шикарного фильма " 1+1 Неприкасаемые"[/url] http://smehtut.ru/...

 • AbramsLit

  2017-06-26 14:22:18

  Чтобы весело расслабиться, можно обратится к проститукам. Вы точно одержите оригинальное и ошеломляющее наслаждение. http://petrozavodsk.prostitutki.gift/62_adelina/ http://orel.prostitutki.gift/arays/sovetskij/ Захватывающие секс-услуги проституток Ошеломляющий каталог проституток в своем районе a#eXf531bcH...

 • onemExoto

  2017-06-26 11:04:43

  [url=https://price-gnb.ru/ustanovkignb/505-obuchenie-operatorov-gnb-v-kazani.html]обучение операторов гнб в казани[/url] [url=https://discount.lend-money.ru/skidki/14202-diskont-centr-waikiki-almaty.html]дисконт центр waikiki алматы[/url] [url=https://zhenskayaodezhda.1cbit.net/nedorogayaodezhda/3605-fabrika-zhenskoy-odezhdy-alpama.html]фабрика женской одежды alpama[/url] [url=https://bizhuteriya.1cbit.net/kupitbraslet/4857-proekcionnyy-braslet-kupit-v-ukraine...

 • Sergeygog

  2017-06-26 01:05:39

  Целый вечер смотрел контент сети интернет, и к своему удивлению обнаружил хороший веб-сайт. Смотрите: [url=http://portomaltese.net/aviaradar/]http://portomaltese.net/aviaradar/[/url] . Для моих близких этот веб-сайт произвел хорошее впечатление. Удачи!...

 • RogerObeby

  2017-06-26 00:54:57

  Легко быть легкой скачать книгу ворд [url=https://goo.gl/kgryv6]Легко быть легкой скачать книгу ворд[/url] белоцерковская никаника белоцерковская паштетм. Т к предпочитает все-такикартофельная запеканкакартофельная запеканка ее дети и муж 2017ника белоцерковская магазинника белоцерковская...