• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13282

Коментарi

 • Tameikadoz

  2017-03-08 23:41:07

  Lailaggv http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/705887 / purchase Sovaldi 400 mg pay cod NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/680729 - safe order Sumycin pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/703425 / ordering at lowest price Sovaldi 400 mg with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/694925 / online pharmacy Danazol no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/682181 - order at low cost Arcoxia pharmacy without prescription; http://chicagogigs...

 • Cassondraxv1

  2017-03-08 23:23:06

  Jaimeekr1 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/692321 - order online cheap Aristocort with overnight delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/682849 / cheap price Neurontin at discounted prices; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/678233 / low prices Vigora pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/683213 / buy safety Premarin overnight saturday delivery NO PRESCRIPTION; http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/N/896-naprosyn-order-in-usa-with-cash-on-delivery-no-rx - purchase at low cost Naprosyn no rx, fast worldwide shipping; http://www...

 • TracyEagef

  2017-03-08 23:06:17

  wh0cd137732 [url=http://celexa-3.top/]cheap celexa online[/url] [url=http://ventolin15.top/]ventolin[/url] [url=http://effexor9.top/]effexor xr 150[/url] [url=http://citalopram.christmas/]citalopram for ibs[/url] [url=http://buy-diclofenac.tech/]drug diclofenac[/url] [url=http://ciproantibiotic.club/]cipro antibiotic[/url]...

 • Heriberton49

  2017-03-08 21:29:20

  Bernitakac http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/690045 - generic drugs Isoptin NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/679617 / buying generic Viagra overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/681855 - buy discount Paxil Cr online visa no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/680729 - safe order Sumycin pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/679485 - ordering online Vigora next day delivery; http://www...

 • Eugeneskine

  2017-03-08 21:03:33

  wh0cd553287 [url=http://vpxl2017.top/]vpxl[/url] [url=http://buyampicillin25.us/]ampicillin[/url] [url=http://amoxicillin.christmas/]order amoxicillin online[/url]...

 • Ildasfi

  2017-03-08 20:47:31

  Hain6u http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/D/720-dostinex-fast-shipping-how-to-use-side-effects-information - discount price Dostinex c.o.d. without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/691159 - buy at low price Erythromycin without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/685249 - purchase Duphaston c.o.d. NO PRESCRIPTION; http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/C/1051-calan-order-in-usa-no-prescription-quick-delivery - how to buy Calan shipped by cash on delivery; http://www...

 • efxf91

  2017-03-08 20:31:05

  More of Mr. Trump’s chiffonier nominees liking on the double perceptive the Senate. More Obama conduct policies will be tossed out. When the president addresses a honky-tonk hearing of Congress kamagra jelly on Tuesday, Democrats longing light upon almost nothing to cheer. (Some have planned busied themselves weighing the merits of shaking the president’s hand.) At the word-for-word repeatedly, the protests receive socialistic Republicans with a more urgent dare kamagra as they search for to demonstrate...

 • TracyEagef

  2017-03-08 19:38:53

  wh0cd9866 [url=http://cialis2016.us.com/]cialis[/url] [url=http://citalopram365.us.com/]Citalopram Pills[/url] [url=http://genericviagra.us.org/]generic viagra[/url]...

 • Galinaqjr

  2017-03-08 18:45:36

  Pennygs1 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/694925 / online pharmacy Danazol no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/680729 - safe order Sumycin pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/A/860-aceon-cheap-price-fast-shipping-c-o-d-without-prescription - order Aceon overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/690155 / buy at low price Lioresal with VISA or MasterCard; http://chicagogigs...

 • Dottyru0

  2017-03-08 18:00:43

  Boycea6d http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/682181 - order at low cost Arcoxia pharmacy without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/708835 / buy cheap online Cialis Light Pack-60 next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/705371 / where can i order Sovaldi 400 mg c.o.d overnight no rx; http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/C/1051-calan-order-in-usa-no-prescription-quick-delivery - how to buy Calan shipped by cash on delivery; http://chicagogigs...