• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11984

Коментарi

 • RodneyNeria

  2018-02-17 20:13:41

  In an conceptual crowd an dresid.richtig.amsterdam/gesundheit/nahrungsergaenzungsmittel-eisen-37194.html helpful being try for throughout and first of all breakfast up too bad carbohydrate needed thendri.bester.amsterdam/gezond-lichaam/mycose-prepuce-homme-80035.html on the duration of their vim crop, some storage and a refresher amount of pudgy, without being overweight. No meaning what, accomplish a bite more carbohydrate than the reality can tactics (as glucose in the blood rill) or stockpile as glycogen in the liver and muscle and it gets converted into overweight landdi...

 • Randycounc

  2018-02-17 19:19:18

  Бесплатный онлайн кинотеатр [url=https://kinotavr.info/]Kinotavr.info - фильмы онлайн[/url] [url=https://kinotavr.info/]СЃРїРёСЃРѕРє советских фильмов[/url] [url=https://kinotavr.info/]РЅРѕРІРёРЅРєРё РєРёРЅРѕ смотреть онлайн[/url] [url=https://kinotavr.info/]фильмы 2012 смотреть хорошем качестве бесплатно онлайн[/url] [url=https://kinotavr.info/]фильм 2017 качестве смотреть онлайн[/url] [url=https://kinotavr...

 • Jerryrunty

  2018-02-17 18:52:47

  Привет! Кто палец онлайн для форуме? Я вот сайт сделал :) [url=http://dietonika.cf]http://icqdownload.tk/[/url]...

 • Henryrog

  2018-02-17 15:47:46

  http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411205 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411356 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411581 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411335 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411378 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=410867 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=410931 http://whuss.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=411171 http://whuss...

 • GeorgeJoipt

  2018-02-17 13:47:17

  Presidents, congressmen, and even local policemen, all of whom should be setting the example of community service for the rest of us to follow are instead riddled with corruption, poor character, and far more concern for themselves than any community they serve.Read more Dissertation Services Who can help you with writing your dissertation or thesis better than PhD degree holders?Check Out ABRA's Rating: Contact Us 1.Oxford University Press is a department of the University of Oxford.In case if something is wrong with the paper, our writer will gladly fix it...

 • DNRene

  2018-02-17 12:37:16

  Теперь вы можете получить кредитную карту, не выходя из дома. У вас нет свободного времени? Не хотите идти в отделение банка? Любите решать все вопросы online? Вы можете получить кредитку с доставкой на дом или в офис. Все, что вам нужно сделать – это позвонить нам или оформить онлайн заявку на кредитную карту и сообщить о своем желании сделать карту. - пользуйтесь 100 дней без %, по кредиту на любые покупки - снимайте до 50 000 рублей в месяц без комиссии - стоимость обслуживания - от 1 190 руб...

 • BelandrMal

  2018-02-17 09:19:27

  [url=http://mebel.sarat.ru/board/tools.php?event=profile&pname=GeorikoveiCs]такелажники[/url] http://artifilms.ru/users/GeorikoTunty такелажники такелажные услуги...

 • Henryrog

  2018-02-17 07:31:11

  http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104572 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104070 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104196 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104216 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104133 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104479 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104413 http://manaar.in/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=104323 http://manaar...

 • Salliewinue

  2018-02-17 07:11:50

  Вам будет интересно как где и сколько стоят леса, схема проезда и многое другое: вышка тура 2.0 х 2.0 и леса строительные 40...

 • GeorgeJoipt

  2018-02-17 05:11:31

  He decided to create a monthly calendar featuring centerfolds of drag queens in front of covered bridges.Good thing I've stu...The collection currently contains more than 3 millions of references (mostly to journal articles, conference papers and technical reports), clustered in about 1500 bibliographies, and consists of more than 2.We have several steps in checking on plagiarism and uniqueness of paper.Iz thamm I will pay someone 50 bucks if they write my English essay for me straight up. [url=http://tecnomyl...