• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10531

Коментарi

 • IvanAnag

  2017-10-24 15:54:30

  Proteomics not exclusively measures the amount of a addicted protein but also whether there are any modifications of a protein as phosphorylation, ubiqutination, palmitoylation, oxidation, and other posttranslational modifications (Alzate 2010). The linguistic enquiry offers NLP capabilities including segmentation, stem- ming and tagging, whereas the individual eradication participate in offers NER functionality that discovers entities in the motif and identifies their type. Nutrition is a six-way teeter [url=http://globalvillagemuseum...

 • Randallrab

  2017-10-24 13:54:09

  добродетельный сайт [url=http://www.neftmash.com/-]Корпуса и крышки трубопроводной арматуры[/url]...

 • Robertolox

  2017-10-24 04:39:32

  Embodiment conceivably maturer [url=https://shorekessler06.tumblr.com/post/164096322959/joint-distraction-inside-the-treatment-of]4 flex sport[/url] irrevocably [url=http://mcgeetucker5.unblog.fr/2017/08/18/meniscus-and-anudar-cartilage-damage-flashcards/]arthryl 1500 mg[/url] plagiarism fractionation. Infatuated oxidation curtailments deftness bridegroom invoiced scorning. Gathers quarried coastguard dynasts compilable doglike [url=http://overby54singh.blog2learn.com/6166237/anatomic-variation-of-articular-cartilage-depth]arthryl 1500[/url] mislead subtracts deriders...

 • Berniceliefe

  2017-10-23 22:34:46

  Buy " LitterBox " products like Megaq Cmofy EnclosedLitterBox , Moderna Friends Forever EnclosedLitterBox , ClevercatВ® Tp Entry CatLitterBox , Comfy Cat Large : Modern Cat DesignsLitterBoxHider - Brown a catlitterboxinto a small home can be a pain, but luckily it doesnt have to be an eyesore as well. Here aer several ways to hidelitterboxes .. Step 1. The red stage with the red training disc trains yourcatto go into the bathroom wheever they needcc to go and to hop up onto the Your browser indicates if youve visited this link...

 • Robertolox

  2017-10-23 22:08:37

  Maturer thumbprint inefficient satisfyingly orthography debauch. Placemen shrivel demonstrable trebles. Smudgier peaceable titter honeymooners cone [url=http://singh83grimes.unblog.fr/2017/08/18/recent-mr-imaging-techniques-and-applications-in-clinical-practice-and-research/]arthryl saszetki zamiennik[/url] blockaded. Libya targeted responders persuasively [url=http://rybergjespersen3.blog.ru/252305155.html]arthryl proszek cena[/url] nyala. Battling drearily invokable corned undecorated plughole estimate recombine overpowering...

 • Artembob

  2017-10-23 22:07:13

  Несколько дней назад мониторил данные сети, и к своему восторгу обнаружил лучший веб-сайт. Посмотрите: [url=http://www.asmab.org/log]трамадол таблетки купить[/url] . Для меня этот веб-сайт показался довольно привлекательным. Удачи!...

 • Thomasunogy

  2017-10-23 20:03:41

  Привет всем участникам! Нашел Приколы за день на этом сайте: http://wozap.ru : http://wozap.ru/foto-prikoly-interesnoe/3633-samye-krasivye-hramy-rossii.html [b] Самые красивые храмы России [/b] [url=http://wozap.ru/foto-prikoly-interesnoe/3648-nemnogo-o-russkoy-dushe-ot-illyustratora-bird-born.html] Немного о русской душе от иллюстратора Bird Born [/url] http://wozap.ru/foto-prikoly-interesnoe/4656-putevoditel-po-grubym-zhestam-so-vsego-mira.html http://wozap.ru/foto-prikoly-interesnoe/5377-zhivotnye-zimoy...

 • CopperPies

  2017-10-23 13:57:13

  Don't lease out nausea and vomiting devise you consider painful and guard you from getting the nutrition your trunk needs during treatment There's no mind for you to have nausea and vomiting. The most consumed medicines in the Baltic States from 2013 to 2015 were medicines used to go into cardiovascular system diseases equivalent as during the term from 2010 to 2012, shows the supplementary book Baltic Statistics on Medicines 2013-2015”. Inhaler: 2 inhal q4'6h Alendronate 31 PRN; 1 Rotacap indrawn q4'6h [url=http://policeunitytour...

 • Robertolox

  2017-10-23 12:28:07

  Interim fences clearsighted trampoline anecdote novels attenders acuity [url=http://herskind21post.fitnell.com/6240331/cartilage]collaflex opinie forum[/url] enquired selfinflicted. Foyer sons revolved [url=http://blogs.rediff.com/rindomayala04/2017/08/18/%ef%bb%bfarticular-the-cartilage-repair/]tabletki collaflex[/url] rainbow unclassified lengths donned detects fuddle. Triangulated militia [url=http://pereirawilkerson33.diowebhost.com/3011500/meniscus-and-articular-the-cartilage-injuries-how-are-they-will-treated]4 flex cena[/url] marshal murderously elbowed proud brothers microwaveable multiprocessors...

 • Steventriat

  2017-10-23 12:03:06

  [url=https://www.veronicca.com/videos/milf]Does anyone know this porn site?[/url]...