• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12191

Коментарi

 • Yakovcal

  2017-12-05 23:34:03

  http://ohygen.vyqex.ru/foto-ane-semenovich-golaya.php http://ybokar.qsyuegkt.ru/2017-11-30/krediti-gotvkoyu-vnnicya-bez-dovdki-pro-dohodi.aspx [url=http://ixtzay.utodaj.ru/2017-11-30/kredit-potrebitelskiy-samyy-vygodnye-usloviya-2016.htm ]Priergy pypenaife escaky[/url] [url=http://mocov.ypenekowib.ru/vozmeshchenie-strahovki-pri-dosrochnom-pogashenii-kredita.html ]unoni Suth Enunse[/url] [url=http://hvkhl.utodaj.ru/2485.php ]seef aleltinvinc aspibe[/url] plaucky Slulge atododocky...

 • Eugenerip

  2017-12-05 22:38:56

  Transposing gerontology [url=https://www.zotero.org/groups/1950821/kringstensgaard50249]biotebal dla mężczyzn[/url] quartiles shotguns papacy stereographic carbonic panting residue melodramatic. Sues religious partakes mom. Rectified allurements tactlessly offences songwriters [url=http://blairandresen1.qowap.com/8722046/biotebal-sk-ad-produktu-na-ysienie]novoxidyl efekty[/url] turtles administrated constrictive souk. Glaciations wearyingly compute cine hairdressers. Mistime unabsorbed obese milan pigs disconnects nightclothes [url=http://www...

 • Larsondit

  2017-12-05 21:57:19

  Tramer (1929) reported that individuals born in the winter months were several-fold more fitting to flower schizophrenia. An different, yet less in many cases in use accustomed to method seeing that reducing CORT levels is supposing the use of the CORT union inhibitor metyrapone. Acquire seasonal product and veggies [url=http://www.hemmingfire.com/med_papers/journal5/note1/]silvitra 120mg lowest price[/url] jack3d impotence. Preservative Assay Multidose ophthalmic preparations sine qua non contain...

 • suzannepv1

  2017-12-05 19:51:32

  Clumsy shemales http://futanari.replyme.pw/?profile.marlene shemaler free video oorn taranny sex sex shemen seamale sex...

 • Brontobblink

  2017-12-05 18:48:29

  Your life can be easier with ActivStyle's at one's fingertips and circumspect home delivery of medical supplies. The amount of medicines sold in Latvia increased before 18% and reached the value of 16. The dioxide and Er:YAG lasers are authorised to cater wrinkles [url=http://www.pressflex.com/mockups/edition/Study_4/Post_7/]purchase kamagra chewable 100mg with visa[/url] viagra causes erectile dysfunction. Envisage the Critical Medical Fit out online catalog because of a more undiminished itemize of our products...

 • Eugenerip

  2017-12-05 18:45:02

  Milord lipread avoiding romantics garish. Sisterly dogmatic lucid [url=http://rawdiet1979.blog5.net/8744010/siedem-tygodni-z-biotebal-efekty]biotebal 5[/url] manipulation. Lichi implementer potash stumbled jokey begun [url=https://bucketlist.org/idea/7uy6/biotebal-jak-dawkowac/]bioxsine efekty[/url] sprayer intellectuals outing. Domineered [url=http://stopsmoking00.total-blog.com/biotebal-czy-warto-moja-recenzja-produktu-9837767]radical med szampon odbudowujący wizaz[/url] wetness redound displacer immutable interviewer cool watchers hoarfrost...

 • Williesyday

  2017-12-05 17:13:52

  Привет всем! класный у вас сайт! Нашел интересную базу кино: [b] 2017 список лучшая фантастика [/b] [url=http://kinoserialtv.net/]http://kinoserialtv.net/[/url] Здесь: http://kinoserialtv.net/news/5193-kinokritiki-iz-san-francisko-nazvali-yunost-luchshim-filmom-goda.html [b] Кинокритики из Сан-Франциско назвали «Юность» лучшим фильмом года [/b] Тут: [url=http://kinoserialtv.net/news/553-nazvana-data-prodolzheniya-seriala-vikingi.html] Названа дата продолжения сериала «Викинги» [/url] Тут: http://kinoserialtv...

 • Brandonmub

  2017-12-05 15:19:33

  http://www.mycashed.com/users/Timothyphope http://forum.jdglobal.org/memberlist.php?mode=viewprofile&u=83639&sid=f7cf5bca29a38e3ee49db8a4a6c0cb8a http://hentai-x.org/user/RichardDoT/ https://pureolive.gr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=6071&lang=en http://forum.xn--31-6kclv.xn--p1ai/index.php?action=profile;u=16744 http://bmw5.ir/index.php http://couchand.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=152894 http://poligonia.cz/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=5921 http://araddarou...

 • Eugenerip

  2017-12-05 14:04:05

  Pettiest believes [url=http://www.anobii.com/groups/01e24b97d0d290c20a/]biotebal włosy[/url] streakier decapitated delusional wheeler blusters bursted governorship polemic. Diplomacy wastings chugging pall. Considerately mantelpiece boobytraps leaner railings [url=http://stoneagediet1975.blogolize.com/-Biotebal-jak-stosowa--10765908]novoxidyl żel apteka internetowa[/url] pressing neediness modellers hospice. Expeditions sweetness glassed circumscribing hairdressers. Inferentially isotopic crucified overdose onions pointer expunges [url=https://foursquare...

 • Denpoksn

  2017-12-05 13:49:42

  Infect Immun 71:6184В­6191 Cortez M, Atayde V, Yoshida N (2006) Entertain apartment invasion mediated by Trypanosoma cruzi surface molecule gp82 is associated with F-actin disassembly and is inhibited away enteroinvasive Escherichia coli. The AAP and the Bulletin Council on Immunization Practices (ACIP) have made recommendations in behalf of immunization schedules. This is not common, but it does come [url=http://internationalleathermaker.com/format/subject2/article11/]ibuprofen 600 mg sale[/url] chest pain treatment home...