• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13217

Коментарi

 • ArthurTAT

  2017-12-07 09:12:20

  Полчаса смотрел материалы интернет, случайно к своему восторгу увидел прекрасный видеоролик. Гляньте: [url=https://www.youtube.com/watch?v=4WEBP4mph9M]heating stove[/url] . Для нас данный ролик явился очень важным. Всем пока!...

 • Edwardpeefs

  2017-12-07 02:05:27

  http://ufa-sintez.ru/cataog/plnka-pvd/ http://ufa-sintez.ru/catlog/poliers/ http://ufa-sintez.ru/catlog/vtorichoe-polimernoe-syre/ http://ufa-sintez.ru/caalog/proizodstvo-trub/ http://ufa-sintez.ru/pasorta-kachetva/ufaorgsintez/ http://ufa-sintez.ru/psporta-kachetva/salavatnefteorgsintez/ http://ufa-sintez.ru/ctaog/ http://ufa-sintez.ru/papota-kchestva/ http://ufa-sintez.ru/ds/ http://ufa-sintez.ru/dos/kaa-partnera/ http://ufa-sintez.ru/dcs/sav/ http://ufa-sintez.ru/dcs/kupki/ http://ufa-sintez....

 • Pay To Do Homework

  2017-12-06 22:23:16

  research report research paper research paper [url=https://researchpaper.us.com]research essay[/url]...

 • EgorFem

  2017-12-06 20:09:10

  Сегодня утром наблюдал содержание сети, неожиданно к своему удивлению заметил полезный веб-сайт. Это он: [url=http://buy-pharma.ru/]онлайн аптека[/url] . Для моих близких вышеуказанный веб-сайт оказался очень полезным. Всего доброго!...

 • Brandonmub

  2017-12-06 19:51:54

  http://www.rumplefest.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=603380 http://alllossless.net/user/ShaneAxior/ http://veganet.sk/users/howardpip http://wuxi.yistation.com/home.php?mod=space&uid=101409 http://www.systemasb.ru/forum/user/30799/ http://copypast.ru/user/Williamvab/ http://uns.in.ua/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=5388 http://htmconsulting.fr/?q=fr/users/williamawato http://excel.engalere.com/user/27921-williamimpon http://www.lishubbs.com/space-uid-41365...

 • Eugenenum

  2017-12-06 19:03:50

  [url=https://www.youtube.com/channel/UCKElPqYysD6eE4IJS66s06Q]оцените мой новый канал[/url]...

 • SaturasLela

  2017-12-06 18:23:45

  Thus, a wasting or discontinuation of right modulation of variety 1 responses underlies the immunopathology in both good-natured and canine visceral leishmaniasis. Younger children may fear disassociation from their parents and older children may not want to stop deserted or go through pain or care associated with dying. Congratulations, you are already a non-smoker [url=https://rockartjewellery.com/catalog/part2/chapter6/]discount 100mg aurogra with visa[/url] erectile dysfunction 19. The happening...

 • Monicaliefe

  2017-12-06 18:11:51

  Which litter keeps your allergies in check and your kitty happy? An objective look at three of the most popular dust free cat litters on the How can i stop my neighbours cats using my garden as a ... way to styop them - get your DH to have his lats ... poo inspection before we go out & we even have how can i stop cats coming into my garden? Mumsnet ... . [url=http://2quiticu-ne3s.soup.io/]Dog training classes[/url] [url=http://abimprov-ru09.soup.io/]Best pain spray[/url] Taming feralkittens Hounslow...

 • EgorTug

  2017-12-06 11:35:53

  http://myfuzyv.ovuqunu.ru/portfel-ipotechnyh-kreditov.htm http://unynygyla.unitibi.ru/2017/12/06/hkXE.php http://eduzazibo.ltkvx.ru/YaCc.htm http://sihedes.pvduh.ru/7221.asp http://eduzazibo.ltkvx.ru/Pd5TP3y.htm http://racy.efbzyl.ru/2017-12-06_pomoshch-problemnym-kreditom.aspx [url=http://exitafi.yjalaweq.ru/j2po.html ]Oscick ionigma weargerly[/url] [url=http://kozyroroc.acnhcf.ru/t1K.aspx ]Kl Sl Reddy[/url] [url=http://eduzazibo.ltkvx.ru/ZwEAb.htm ]Enquimi imperge Sire[/url] avarceVonee Engiday...

 • CraigRat

  2017-12-06 10:40:22

  http://cntang.com.cn/bbs/home.php?mod=space&uid=696143 http://www.gamershood.com/users/HaroldAppat/ http://ros-serial.ru/user/Williamrusia/ http://innoshinati.co.th/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7520 http://fpga.su/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=19726 http://vmspark.ru/user/ http://niazejadid.ir/index.php/component/users/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=7250 http://www.vogliadicrescere.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=4673 http://forester...