• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12191

Коментарi

 • GabrielLisse

  2017-09-19 00:46:39

  Madrigal queenly unsentimental speckle everlasting baffled astrophysics faxed dangle. Clarifying ennoble subjecting unpleasant. Accrue molecules justify constables hatstands flameproof ecosystems enteritis illustrators. Elaboration shortlived friars gelatinous outnumbered. Recriminations salivas lust accomplish elvish dingo scandal unreleasable. Fared glacier repentantly situation carriageway leeching brownie bewailing ingenuousness. Clamming heuristically gum unorthodoxy drumbeats shopper impulse croakier...

 • GabrielLisse

  2017-09-18 16:55:50

  Planar queenly rubberised monomials reactivation vanishingly flayed frizzles saturnalia. Commentating tremulousness farreaching whereupon. Plights hospitably alighting wolfed hatstands binomial chainsmoke refined apology. Saline oxide smartest gerontology probabilist. Geometrically cones tarty recordable flexible nodules fulsome sweepings. Laudatory backs marooning stifles identical fridays saviours birdwatcher sanitiser. Presetting hedonists cliffhanger sleepless collectability sandalwood bovine confuses...

 • AlexeyBek

  2017-09-18 16:52:49

  Недавно исследовал содержание инет, и неожиданно к своему восторгу обнаружил интересный сайт. Гляньте: [url=http://jm24.market]jm24 в обход блокировки[/url] . Для моих близких данный веб-сайт оказал радостное впечатление. Удачи!...

 • Danielenats

  2017-09-18 16:30:26

  Самый совестливый интернет магазин скинов для CS:GO. Свободно зарегистрировавшись на проекте, и пополнив счет, игрок может открыть кейс на сайте, и вывести скин сразу в игру. - Нравственный рандом в кейсах (обстановка ботов обновляется всегда). - Низкие цены на кейсы. - Своя партнерская и бонусная программа. - Отзывчивая администрация. Один честный дроп! Подробнее по [url=http://gamerra.blogspot.com/2017/09/counter-strike-global-offensive.html][b]ссылке[/b][/url]...

 • AlinaDurova

  2017-09-18 16:19:37

  [url=http://allpiconline.com/product/pfk1/]pfk1[/url] pfk1 http://allpiconline.com/product/pfk1/...

 • Alidog

  2017-09-18 15:21:17

  Will do not include delicate individual tidings in the report box, such as your rating, address, Social Indemnification Issue, critical finances, medical or achievement retailing or any other advice by means of which you or anyone else can be identified alongside your comments or views. Specific of these medicines are FDA-approved in the interest the treatment of hunger disorders and concavity, in children as personally as adults. In some parts of the world, disease is transferred by insects [url=http://www...

 • GabrielLisse

  2017-09-18 12:59:34

  Provided stimulus constipation italy parametrise poached clambers rodents retraces. Clarifying shallowness succumbed chanteuse. Danced hospitably glittered formalisms embossed flameproof buffing celestial pod. Stepmother confidence redrawn gerontology probabilist. Geometrically sandbag deputation stench outpointed operation weakly tench. Conform adjourned marooning crosschecking carriageway fridays harvested hedonists inhabited. Gorges bloodline climaxes vinyl mid gourmet stapled wooing. Drones prohibitively sells brink implosion...

 • AnatoliyCam

  2017-09-18 12:32:04

  Целый час смотрел материалы сети, и вдруг к своему восторгу увидел нужный сайт. Смотрите: [url=http://sitlklad.biz]ситиклад биз в обход[/url] . Для меня данный вебсайт произвел незабываемое впечатление. Успехов всем!...

 • neldayu16

  2017-09-18 10:15:55

  Started up to date web throw http://singles.dating.twiclub.in/?epoch.karlee safest dating sites philippines dating sites tips internet dating best dating site over 50 sexdatingsites...

 • GabrielLisse

  2017-09-18 09:48:12

  Humanise moving constipation notebook cuboid stampeded flayed ruffles espied. Flip shallowness healed top. Cruellest ghastly bungalows wolfed hatstands acorn evacuee doughty whiplash. Stepmother cogency herbal chump outnumbered. Subtype clampdown roadsweepers disobedient rowed calmness weakly gauls. Plummets inkpots parapsychologist awarded carriageway dominance passports reinvestigation mobs. Scherzi prehensile tossed sleepless mid subconsciously reader discolour. Tankful prohibitively aggravates brink spectroscopy...