• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • TracyEagef

  2017-03-05 20:16:08

  wh0cd247430 [url=http://viramune.club/]generic viramune[/url] [url=http://zovirax.club/]cost of zovirax cream[/url] [url=http://reminyl.club/]buy reminyl[/url] [url=http://hyzaar.club/]full article[/url] [url=http://namenda.club/]namenda[/url]...

 • Maxie7dp

  2017-03-05 19:58:33

  Marianol30 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674049 - Tadapox inviare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674717 - Tadapox venezia falso compera farmacia generico; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674795 - Tadapox online compressa spedizione compra; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674227 - Tadapox generico acquisto farmacia comprare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674475 - Tadapox spedizione di; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/674691 - Tadapox Generico dosaggio; http://www...

 • JulioLibra

  2017-03-05 19:43:36

  Lanelllv9 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673591 - Tadapox verona consegna compra; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673569 - Tadapox senza ricetta che buy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673649 - Tadapox in gallia; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673381 - Tadapox sconto; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673493 - Tadapox generico quanto costa in farmacia; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673797 - Tadapox recapitare page; http://www...

 • Aarontok

  2017-03-05 19:15:21

  wh0cd621930 [url=http://cymbalta3.us/]generic for cymbalta[/url]...

 • Shakiagp7

  2017-03-05 18:59:37

  Wanettam1e http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667699 - low cost Wellbutrin SR NO PRESCRIPTION next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/664461 / cheapest pills Clomid next day shipping product; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667739 - how to buy Prilosec in internet,next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/662725 / order cheapest Kamagra Gold overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/664253 / order at low price Kamagra at discounted prices; http://www...

 • JulioLibra

  2017-03-05 17:31:31

  Tranggw1 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668799 - fda approved Prograf shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668749 - online Hydrea from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669053 - mail order Vermox pharmacy without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669085 - cheap prices Confido pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669079 - purchase Isoptin Sr NON PRESCRIPTION; http://www...

 • Akikorpn

  2017-03-05 17:10:31

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667933 - cheapest prices Allopurinol no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668361 - buy safety Biaxin in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667895 - brand or generic Elocon overnight saturday delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668027 - fast delivery Tegretol no rx, fast worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668071 - low cost Kamagra without a rx overnight; http://www...

 • JulioLibra

  2017-03-05 17:01:49

  Maoasq http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669155 - order cheap online ED Super Advanced Pack WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/673173 - Tadalia compra compressa; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669221 - safe order Cialis Pack-30 c.o.d. no script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/668965 - purchase cheapest Viramune with cash on delivery,no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/669161 - order cheap generic Estrace fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Brendanqpm

  2017-03-05 16:51:37

  Shaunzrv http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/665183 / where can i purchase Seroquel without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667393 - low cost Clomid delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667709 - discount Micardis from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/664185 / order online at low cost ED Super Advanced Pack no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/667433 - order cheap generic Neem NO PRESCRIPTION quick delivery; http://www...

 • Michaelgob

  2017-03-05 14:43:39

  wh0cd343317 [url=http://buy-adalat.com/]Buy Adalat[/url]...