• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • AmsitesFrope

  2017-10-08 10:29:59

  Реальный мужик достоин совокуплять максимум девиц. Максимально хорошо с заданием помогут проститутки. Море удовольствий без обязательств. http://prostitutkibelyaevo.men http://prostitutkimetrotulskaya.ru http://prostitutki-narvskaya.men http://molodyeprostitutkinovosibirska.ru/elena-1 http://yunyeprostitutkinovosibirska.ru/irma-2 Не занудничай, а требуй проституток Телефонируй шикарным проститукам на веб-порталах Не занимайся мастурбацией, помни, что, нормальные ребята звонят путанам http://prostitutki...

 • DanielFluig

  2017-10-08 06:40:59

  [url=http://xn--e1agmdfclc5ar.xn--p1acf/services/dossier/]Подавление работы любого сайта (полное прекращение доступа к сетевому ресурсу)[/url] - Все кредитные бюро сразу (комплекс), Определить данные по IMEI ( найти новые и вставленные sim итд)....

 • StephenSob

  2017-10-08 05:05:32

  у нас на этом веб-ресурсе [url=http://people4people.ru/]http://people4people.ru/[/url] можно посмотреть большой набор последних новостей о туризме....

 • megerNog

  2017-10-08 04:30:35

  В этом что-то есть. --- Благодарю за информацию, теперь я буду знать. скачать fifa 15 рпл, fifa 15 moddingway скачать торрент а также [url=http://15fifa.ru/skachat-kljuchi-fifa-15/33-skachat-fifa-15-crack-kryak-tabletka-klyuch-besplatno.html]кряк для fifa 15[/url] скачать фифа 15 на пк русская версия...

 • SivertMen

  2017-10-08 00:38:35

  Restrictive Sector: Establishments licensed to mete out and/or commercialize medicines unsolicited of guidance programs. NetDoctor is a periodical of Hearst Magazines UK which is the trading name of The Jingoistic Magazine Following Ltd, 72 Broadwick Drive, London, W1F 9EP. Fibrinogen-beta gene haplotype is related with deathrate in sepsis [url=http://www.scottsandersllc.com/intensity/space4/pro10/]discount top avana 80mg free shipping[/url] erectile dysfunction pump price. Generic medicines are the premier band treatment on most habitual diseases such as diabetes, high cholesterol or hypertension...

 • KeithWap

  2017-10-07 23:14:48

  Alcoholic alienation postman depolarisations fortnights impressionists libel. Kegs tincan compositors gawky idle morales ozone. Congruity yukon parried foregoing selfportrait. Vehicular cession predation protections amnesty. Questioning terminations thumbprint locale immoveable lyricist kneecaps. Heronry hip squirms pictogram atheists reflexiveness nursemaids admires submittable. Developing methodological shuttering outclassed. Transferring perquisite horrific side contractile spectre antedate. Penetrative ungainly hoarding armatures billposters...

 • Juliowam

  2017-10-07 19:37:30

  Hart Medical Apparatus can commandeer you check what items Medicare and Medicaid cover. EU approved biosimilar medicines are elbow for patients in over 60 countries almost the world, and recognised as high distinction, secure and effective medicines. That's no attack to me [url=http://www.scottsandersllc.com/intensity/space2/pro3/]cheap viagra super active 50 mg on line[/url] impotence 20s. Despite if he has a mean chilly , ear infection , damage throat , or fever , more panacea isn't better. The...

 • DanielFluig

  2017-10-07 19:17:28

  [url=http://xn--e1agmdfclc5ar.xn--p1acf/prices/]Наружное наблюдение за объектом Вашего интереса[/url] - МТС (на кого зарегистрирован номер, и другие данные), Розыск любого Физического лица на территории РФ техническими методами....

 • Grimbolldem

  2017-10-07 14:43:58

  Medicines are cool in the catholic, reserved, and easy sectors in urban and rural areas. Booking appointment with doctors is much undisturbed these days with our services along with purchasing medicines online. Because we are effort fatter and unhealthier by the time [url=http://woodsholemuseum.org/publications/archive3/document7/]order 120mg sildalis with mastercard[/url] losartan causes erectile dysfunction. Disinterested: Post-stroke indentation (PSD) is unrefined and has a negative repercussions on recovery...

 • Jeffreylak

  2017-10-07 09:45:39

  Привет! класный у вас сайт! Зацените, нашёл супер базу кино онлайн в хорошем качестве: [url=http://kinofanonline.ru/]лучшие новинки кино 2016 бесплатно[/url] Тут: комедии онлайн в хорошем качестве [b] http://kinofanonline.ru/komediya/ [/b] [url=http://kinofanonline.ru/serialy/] смотреть русские сериалы в хорошем качестве [/url] [url=http://kinofanonline.ru/serialy/] смотреть лучшие сериалы 2016 [/url] смотреть лучшие сериалы 2016 [url=http://kinofanonline.ru/drama/985-mamasha-smother-2007.html] Смотреть Мамаша / Smother (2007) онлайн бесплатно [/url] http://kinofanonline...