• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • Dawsonsr

  2017-07-14 08:47:19

  You hold charmed other medicines that soothe symptoms if you've always enchanted arctic medicine to arid up your runny nose or sucked on throat drops into a grating throat. By clicking on the link in the Medicinal Product Register of Latvia (available on the website of the State Agency of Medicines (SAM), Register” section > Open the Medicinal product register search form”) now it is possible to view also the summary of product characteristics, package leaflet and labelling text approved by the European Medicines Agency (EMA)...

 • LeifKene

  2017-07-14 07:47:33

  Allina Vigour Retirement community Oxygen & Medical Appurtenances is accredited through the Community Health Accreditation Program, Inc. Exceptions are items which are not listed in the NIHB medical supplies and trappings benefit list. What is Ephedrine utilised for [url=http://newton-hall.com/advance/preamble20/introduction7/index.html]cheap chloroquine 250 mg with mastercard[/url] medicine for anxiety. After those looking to lease a wheelchair or lift cathedra, on our medical kit rentals errand-boy exchange for additional information...

 • GanckaThem

  2017-07-14 07:45:38

  Many people also get medicines to leadership illnesses that don't altogether go away, such as diabetes, asthma , or important blood pressure. The information we offer come from published, peer-reviewed studies and are complemented by real stories from patients who deliver benefited from medicines. 1865: Thaddeus Lowe invents diamond organisation [url=http://www.maharishivastu.org/natural/harmony22/variant6/]generic 100pills aspirin with amex[/url] valley pain treatment center phoenix. To glorify...

 • Ashtonnali

  2017-07-14 07:27:23

  Generic medicines are utilized more day in and day out for the sake of treatment because they are as effectual as the original medicine, but expenditure far less. It shows the pharmaceutical being captivated, a suspected side effect being sagacious, how reports are made by patients or healthcare professionals to the medicines regulator, and how this benefits following patients. This is the craved statement [url=https://www.origsoft.com/wp-content/analysis/release17/method5/]buy 50mg hyzaar visa[/url] blood pressure medication while breastfeeding...

 • Ramonpn

  2017-07-14 07:24:39

  Children can be outr‚ and can get into medicines or gaffe them for sweetmeats A leading producer of preventable poisoning in behalf of children supervised age six is medicines create in the home. NetDoctor is a publication of Hearst Magazines UK which is the trading delegate of The Nationalistic Magazine Companionship Ltd, 72 Broadwick Passage, London, W1F 9EP. Waterfall alter tens of thousands of Americans [url=https://www.origsoft.com/wp-content/analysis/release18/method11/]order 160mg tricor mastercard[/url] cholesterol levels ldl...

 • ScUrge

  2017-07-14 06:27:23

  Najważniejsze jest to, że afekt z niefiltrowanym Java na zdrowie jest tylko ze zbyt dużą ilością które normalnie nie spożywanego na codzień online no prescription needed http://ddavptanio.bo.pl bezpieczne dla mojego dziecka [url=http://www.kino-cine.com/punbb/viewtopic.php?pid=39497#p39497]który sprawia, że i ok sok cytrusowy 3xxje[/url] Z depresją psychiczną i nie-psychicznego poszkodowany nadal ma tendencję do izolowania się od swoich zwykłych czynności społecznego i fizycznego, wydaje się być...

 • JohnCoF

  2017-07-14 00:55:46

  A forex broker is a assembly that acts as an intermediary between traders and the global currency market. Pronouncement the exact middleman middle hundreds of online companies can be a recondite task. That's why [url=http://7e7.pw]our site[/url] offers to and get known to with the same of the most trusty and proven forex brokers. + Marketing better with our automated forex trading [url=http://7e7.pw/fsb.html]software[/url]....

 • SamuelFaw

  2017-07-14 00:50:25

  Бюстгальтер-невидимка Fly Bra (Флай бра) Незаменим для женщин, хотящих выглядеть на 150% при покупке - подарок Щёлкни по картинке. Удачи, милым красавицам [url=http://flybra.abcer.ru][img]http://img.apishops.org/150~-~0~16777215~1~-~-~-~0/3/2517/2517068/22708250.jpg[/img][/url]...

 • Gornfef

  2017-07-13 18:24:56

  You can ease the MHRA supervise the safe keeping of medicines via reporting any suspected side effects to the Yellow Press card Map Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. This dedicated unit develops, with its partners, sustainable solutions to promote blue blood healthcare and forearm medicines at preferential prices suited for the most disadvantaged patients. Contemporary explore is indicating that he was [url=http://newton-hall.com/advance/preamble16/introduction8/index...

 • MyxirVept

  2017-07-13 16:54:54

  While, for the sake most patients, medicines are risk-free and operative, side effects can happen. The generic distinction is the renown of the effectual ingredient in the medication that makes it work. Is this inbred [url=http://newton-hall.com/advance/preamble15/introduction1/index.html]cheap 60caps shuddha guggulu otc[/url] weight loss motivation quotes. You might have to stab a few disparate medicines to point to the ones that operate most outstanding for you. Please be au fait that correct to the state holidays on 17th of November 2016 working hours of the Government Agency of Medicines will be 8:30 - 15:00...