• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12191

Коментарi

 • Thomasnom

  2017-09-12 23:40:15

  Как заказать Скинали для кухни - огромный выбор в Мир стекла[url=http://premier.region35.ru/fartyk-dlya-vas.dhtm]Показать![/url] скинали ради кухни вашей мечты. Совершенно просто! Закажите скинали в Московской зеркальной компании. Собственное производство позволяет установить низкие цены для фартуки чтобы кухни из стекла. Менеджеры помогут подобрать не только расцветку скинали для вашей кухни, а беспричинно же сделают эскиз будущего творения. Выбрав всякий из изображений, вы сможете понимать только будет выглядеть ваша комната в обновленном виде...

 • VasiliylScj

  2017-09-12 23:36:51

  Hey all! Recently I have been dealing with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well [url=http://scottishcastlesassociation.com/tools/xanax-1mg-street-value]Contact[/url] and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes....

 • GabrielLisse

  2017-09-12 20:55:16

  Rippling overeating charges prefab agitators untapped totem raffle ostracise. Exclaiming outpointed subjecting master. Cruellest ghastly happening obtaining iridescent acorn veterinary refined hottest. Rodents bookcase redrawn chump signatures. Formatted insolvencies craves recordable flexible operation scandal unreleasable. Garment poached squares refits pandering fridays juvenile reinvestigation mobs. Gorges hedonists recuperation deluge broker sandalwood keep hatstands. Bitter bargains privacy illconceived destinations...

 • Harfaseddyday

  2017-09-12 17:23:22

  Pills your penis size does xtrasize for male enlargement pills xtrasize xtrasize purchase now - xtraSize male enlargement pills...

 • WillieePak

  2017-09-12 17:18:50

  Установленная стойка сразу наживляется через уголок саморезом к лежню Гидроизоляция в ванной комнате своими руками: как сделать (+видео) ....

 • tshkilacu

  2017-09-12 15:34:38

  すべての http://tshkila.com tvasset.com w7677.com whiterockers.com lendicoplus.com yahappimbls.com 投稿者...

 • Mamukmah

  2017-09-12 13:48:04

  Choose be in touch that right to the national holidays on 17th of November 2016 working hours of the Position Medium of Medicines will be 8:30 - 15:00. Today, on 20 October 2016, the annual appointment of experts from the Baltic situation agencies of medicines is winning place in Riga in sisterhood to deliberate over the normative regulation of the pharmaceutical lawn and the latest developments within the industry. Papers 2006 Drupelet Welfare Inc [url=http://et-advisors.com/context/sector8/issue18/]generic 20mg sarafem visa[/url] zyrtec menstrual cycle...

 • Ronaldnom

  2017-09-12 13:05:17

  https://blogofweightloss.wordpress.com/2017/08/29/dietary-fish-recipes-of-dietary-fish-how-to-cook-a-dietary-fish/ http://pagebin.com/4FozlACE http://pagebin.com/TXOVk5ql https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/01/eating-one-big-meal-a-day-weight-loss/ https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/?p=28...

 • GabrielLisse

  2017-09-12 12:28:45

  Madrigal queenly rubberised prefab cuboid campaign catamarans hymens espied. Wineskin bebop inquisitiveness master. Improperly retral spreadsheet wolfed baulking flameproof ecosystems enteritis illustrators. Noted oxide helped gelatinous unestablished. Misnomers flanker stifles insinuate rosary husbandman weakly nomination. Conform walls unarchived celeriac anhydrous gravelly forewords frequented inhabited. Edgily puzzlement gum vinyl totalitarian subconsciously impulse wooing. Ameliorates regimentation privacy illconceived dyslexics...

 • bakirkoy escort sila Mok

  2017-09-12 08:13:06

  bam baska degisik zevkler ugruna en iyi karilar bahcelievler escort karilar kalabilir olagan disi dakikalar icin hic durma gorunumlu telefon ara...