• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11981

Коментарi

 • Dereksping

  2017-02-14 15:18:14

  22...

 • janicemnji78

  2017-02-14 14:20:22

  [b]Vintage genuine real leather men backpack casual backpack travel bag weekender rucksack bag ( 125.80 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/sserpxeilaam/vintage_genuine_real_leather_men_backpack_casual_bbD.html][img]http://projectgold.ru/sserpxeilaam/image/vintage_genuine_real_leather_men_backpack_casual_bbD.jpg[/img][/url] [i]vintage genuine real leather men backpack casual backpack travel bag weekender rucksack bag... Item Type: Backpacks ; Style: Fashion ; Genuine Leather Type: Cow Leather ; Lining Material: Polyester ; Closure...

 • PetrInons

  2017-02-14 14:10:17

  Целый час познавал контент интернет, случайно к своему удивлению обнаружил познавательный ресурс. Вот ссылка: [url=https://vitalya-bro.com.ru/]vitalya bro com обход[/url] . Для моих близких данный ресурс явился весьма полезным. Пока!...

 • Phillipgdj

  2017-02-14 13:47:28

  http://www.betoncentralen.gl/UserProfile/tabid/61/userId/28804/Default.aspx - where can i buy augmentin c.o.d. no script; http://desarrollofiscal.net/UserProfile/tabid/995/userId/330357/language/en-US/Default.aspx - fast shipping stromectol no prescription c.o.d.; http://www.mspgrowth.com/dotnetnuke/UserProfile/tabid/61/userId/210258/Default.aspx - order cheap online pravachol no prescription required; http://www.esye.org/UserProfile/tabid/61/userId/157686/Default.aspx - discount azulfidine c.o.d...

 • OlegSib

  2017-02-14 13:00:20

  Сегодня днем пересматривал содержимое сети, и неожиданно к своему восторгу заметил отличный веб-сайт. Ссылка на него: [url=http://siti-klad.biz/]сити клад[/url] . Для моих близких данный сайт оказал радостное впечатление. Всего наилучшего!...

 • Reitagaj

  2017-02-14 12:11:38

  http://www.johnashleyinteriors.com/UserProfile/tabid/57/userId/247916/Default.aspx - buying flomax pharmacy without prescription; http://rmhpnaturals.com/UserProfile/tabid/61/userId/666267/Default.aspx - low prices detrol in internet drugs overnight; http://qadmoustours.com/UserProfile/tabid/61/userId/106803/Default.aspx - cheapest prices zerit delivery no prescription; http://johnashleyinteriors.com/UserProfile/tabid/57/userId/246696/Default.aspx - cheapest price to order fempro in internet,next day delivery; http://www...

 • Curtislip

  2017-02-14 11:18:16

  dqkcewb http://www.tacadetinta.es/tiendas-abercrombie-bogota-outlet http://www.grupoitealbacete.es/968-puma-creepers-precio-españa.html http://www.sanjuandelamata.es/184-nike-free-rn-motion-flyknit-opinion.html http://www.colegio-sanfranciscojavier.es/151-botas-timberland-para-mujer-negras.html http://www.el-codigo-promocional.es/969-reebok-bota-roja.aspx [url=http://www.luismesacastilla.es/141-nike-roshe-azules-y-blancas.php]Nike Roshe Azules Y Blancas[/url] [url=http://www.younes.es/370-nike-air-max-2013-azul]Nike Air Max 2013 Azul[/url] [url=http://www...

 • MaksimMix

  2017-02-14 09:59:31

  Пару минут назад просматривал контент инета, неожиданно к своему удивлению обнаружил интересный веб-сайт. Гляньте: [url=https://kupiklad.com/]купи клад сс в обход[/url] . Для нас данный веб-сайт оказал яркое впечатление. Всем пока!...

 • Newtonwjg

  2017-02-14 09:33:15

  http://www.dudek.com.au/UserProfile/tabid/128/userId/497066/Default.aspx - lowest price of mysoline from pharmacy no prescription; http://mollybcakes.com/UserProfile/tabid/42/userId/490741/Default.aspx - purchase beloc no script needed; http://johnashleyinteriors.com/UserProfile/tabid/57/userId/248059/Default.aspx - ordering at lowest price micardis with no prescriptions; http://www.betoncentralen.gl/UserProfile/tabid/61/userId/28744/Default.aspx - lowest prices motrin in internet drugs overnight; http://danmooredesigns...

 • Corrinefyw

  2017-02-14 07:58:22

  http://websitemarketingdesign.com/UserProfile/tabid/61/userId/18314/Default.aspx - purchase at lowest price cialis free prescription drug; http://www.softfreud4u.com/UserProfile/tabid/61/userId/86638/language/en-US/Default.aspx - buy at low cost allopurinol no prescription overnight; http://www.betoncentralen.gl/UserProfile/tabid/61/userId/28798/Default.aspx - how much actos without a prescription shipped overnight; http://www.dudek.com.au/UserProfile/tabid/128/userId/494079/Default.aspx - fast shipping imitrex from pharmacy no prescription; http://desarrollofiscal...