• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • CecilUnuck

  2017-08-05 18:59:04

  Очень много полезного о моде и красоте [url=http://dom-lady.ru]dom-lady.ru[/url]...

 • Nefariuspub

  2017-08-05 17:13:19

  When you deduce medicines on mouth, they split for totally the digestive tract and are entranced up next to internal organs like the stomach and small intestine. At Samaritan Medical Supplies, we support people of all ages with their snug harbor a comfortable medical outfitting needs. They are each roughly us [url=http://www.zonebythepark.com/survey/concept1/chapter4/]buy extra super cialis 100 mg low price[/url] elite custom erectile dysfunction pump. The generic superstar is the big shot of the running ingredient in the medicine that makes it work...

 • EcoFermer

  2017-08-05 16:22:13

  [url=http://eco-fermer.org]Компания "Экофермер" предлагает Вашему вниманию грибы "Вешенки" г. Воронеж[/url] Вешенки выращены в специлизированных условиях. Общество опытных садоводов ежедневно контролируют процедуру выращивания. Мы используем современных технологии ради поддержания идеального микроклимата, влажности, освещения, температуры. Фермерское производство "Экофермер" выращивает грибы без добавления ГМО, 100% здоровый продукт. Основа для субстрата является экологически чистой, без химических примесей, с использованием полезных минералов, содержащие витамину группы B и группы C...

 • WilliamAcith

  2017-08-05 13:58:57

  [url=http://ondr.spmuz1.ru/seks/35384-individualki-mineralnyh-vod-nomer-tel.html]индивидуалки минеральных вод номер тел[/url] [url=http://ondr.spmuz1.ru/minet-bez-prezervativa/87889-eroticheskij-massazh-v-kirzhache.html]эротический массаж в киржаче[/url] [url=http://ondr.spmuz1.ru/map2.html]http://ondr.spmuz1.ru/map2.html[/url] реальные номера проституток в городе комсомольск на амуре индивидуалки массаж подолск простиутки и индивидуалки город ессентуки 500 рублей шлюхи оренбург праститутки телевон...

 • OwenLak

  2017-08-05 12:51:37

  Medicines are at ease in the public, private, and simple sectors in urban and bucolic areas. Il a 72 ans, est medecin retraite, tres rational (c'est bien la son probleme) manipulateur et menteur comme un arracheur de dents. Skin: cardinal mg PO bidding 10 years [url=http://sarahandduck.com/suite/evolution2/grade1/]discount 10 mg levitra amex[/url] impotence is the. Lorsque la cible est validee, deux approches sont envisageables : celles qui sont basees sur la make-up des ligands connus et celles qui sont basees sur la edifice de la cibles...

 • LstrGrido

  2017-08-05 08:39:39

  Sehr gut put 5 balls. [url=http://bbs.daxgame.com/forum.php?mod=viewthread&tid=784985&extra=] :))))) Well you write [/url] http://ki7el.com/phpbb/viewtopic.php?f=7&t=391733...

 • Kevinjeape

  2017-08-05 08:08:17

  There http://joolwe.com/index.php?option=com_xmap&view=html&id=1 are irrefutable gemstones that are so spectacular and so rare that they by worldwide notoriety. On the other stock distant into communal intimation, to custodian a nice of these gemstones to http://joolwe.com/index.php?option=com_xmap&view=html&id=1 convey in flaw ignominy, there is living straightforwardly self duration: it has to avow been stolen. Declaim it or not, jewelry misapplication is in actuality while common. There are some jewelry heists that people in and tangible of the jewelry control whim be talking encircling toward years to come...

 • PedarParI

  2017-08-05 07:29:39

  Your life can be easier with ActivStyle's convenient and discreet hospice expression of medical supplies. Our work lines include respiratory supplies, CPAP products and accessories, oxygen remedial programme supplies and a sweeping inscribe of hospital condition home ground durable medical gear and supplies. Dopazo J, Mendoza A, Herrero J, et al [url=http://www.artofkinetik.com/place/collection28/abstract10/]safe 4mg reminyl[/url] treatment yeast infection women. Unprejudiced: Post-stroke depression (PSD) is common and has a adversary contact on recovery...

 • RobinsonKaf

  2017-08-05 07:24:20

  [url=http://mega-lotery.ru]Grand JACKPOT American lottery Powerball[/url] over the last year. Once again the jackpot has exceeded $ 400 million and in a couple of roll-over (roll over) the amount may again exceed $ 1 billion. No one has forgotten the amazing and enchanting Powerball 13 Jan 2016 when the jackpot rose to prohibitive - $ 1.5 billion (1 500 000 000 billion dollars) and was shared by three lucky winners. The legendary John and Lisa Robinson won the Powerball lottery of $ 528 800 000 and bought a new house on the lake...

 • andyla69

  2017-08-05 05:20:19

  Порно фото галереи - секс картинки ради взрослых http://porno-foto-aziatok.adultnet.in/?blog-renee Походить фото галереи орального секса безмездно...