• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Janellebao

  2017-02-22 19:37:36

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515029 - buy safety Pilex prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514599 - buy discount Styplon with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514617 - purchase cheap online Seroquel NO PRESCRIPTION c.o.d.; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514801 - where can i buy Geriforte online consulation with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514797 - purchase cheapest Depforce with no rx; lowest prices online pharmacy overnight shipping http://www...

 • Nettiezp6

  2017-02-22 19:11:14

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514435 - low price Calcium Carbonate in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514579 - purchase at low price Phoslo overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514963 - order online cheap Aciclovir from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514705 - lowest price of Penegra c.o.d. without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514283 - where can i buy Effexor pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; where can i purchase shipped by cash on delivery http://www...

 • Jarrodgwi

  2017-02-22 18:58:27

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515285 - where to get Cytoxan overnight saturday delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515585 - cheapest Reminyl c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515439 - purchase Inderal La c.o.d overnight no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515889 - buying at lowest price Glucophage shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515449 - online Coreg shipped overnight without a prescription; brand or generic with NO PRESCRIPTIONs http://www...

 • Lidsov

  2017-02-22 17:58:26

  bw3455yup Хотите быстрый рост ТИЦ и позиций Продвижение\увеличение посещаемости статьями подробную информацию можно получить по ссылке http://goo.gl/pGgUOx#283...

 • kathleencd69

  2017-02-22 17:31:25

  Check my recent project http://sissyblog.twiclub.in/?diagram.nyah most erotic movies adult movie adult videos erotic games download erotic boundaries...

 • EliseyFal

  2017-02-22 17:24:14

  Выносливость в пауэрлифтинге [url=http://bodybuildinghouse.ru/map.html]здесь[/url]; лямки для становой тяги купить спортмастер :) Сколько стоит тренер в тренажерном зале [url=http://bodybuildinghouse.ru/03-kulturist-tancuet-buratino/681-prosrochennyy-protein-teryaet-svoi-svoystva.html]просроченный протеин терЯет свои свойства[/url] - как можно накачать пресс в домашних условиях! Разряды нормативов по жиму лежа [url=http://bodybuildinghouse.ru/01-kulturisty-foto-devushek/175-borisov-denis-sergeevich...

 • Mozellansm

  2017-02-22 17:23:30

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514191 - cheapest price to order Duphaston without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514145 - order Lipitor NON PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514739 - where to order Slimfast NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514631 - online pharmacy Aralen no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/514663 - order at low cost Augmentin overnight NO PRESCRIPTION required; purchase online pay cod NO PRESCRIPTION http://www...

 • GenryreN

  2017-02-22 17:09:26

  Top rated Forex companies in one list with analysis from experts....

 • Reaykr

  2017-02-22 17:06:27

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515197 - purchase at low cost Geodon NO PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515499 - buy discount Mircette c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515151 - fast shipping Plavix c.o.d. without rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515873 - cheapest Exelon cash on delivery online prescriptions; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515405 - cheap prices Adalat pharmacy NO PRESCRIPTION; ordering NO PRESCRIPTION fedex / ups http://www...

 • Giovanniopz

  2017-02-22 16:30:15

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515785 - cheapest price to order Calcium Carbonate with VISA or MasterCard; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515745 - ordering Proscar overseas with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515127 - purchase at low price Prandin no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515737 - indian generic Singulair no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/515835 - safe order Danocrine no script next day delivery; buy at low cost no rx required http://www...