• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Staslrek

  2017-08-20 06:45:40

  вагонка ольха Свойства древесины Древесина разных пород неоднородна по своим физическим и механическим свойствам. К физическим свойствам относят влажность, тепло-, звуко- и электропроводность, а к механическим - плотность и сопротивляемость раскалыванию, сжатия, износ и т. П. А также способность удерживать шурупы и цвяхи.Велику роль играет влажность древесины. От нее зависят прочность и долговечность изделий, а также их масса. Например, 1 м3 свежесрубленного дуба весит 1,04 т, а в воздушно-сухом состоянии - всего 0,76 т, сосна - соответственно 0,82 и 0,52, ель - 0,8 и 0,47...

 • MarcusRak

  2017-08-20 06:07:01

  We beget a large choosing of elevate chairs and other medical supplies on make visible in support of all to see. Please be informed that apposite to the inhabitant holidays on 17th of November 2016 working hours of the Country Intercession of Medicines wishes be 8:30 - 15:00. and wish I always say'' [url=http://fivefivefabulous.com/novelty/statements7/innovation2/]buy chloromycetin 500mg free shipping[/url] medicine balls for sale. Supplementary medicines tend to be licensed in the prescription-only medicines ranking so that healthcare professionals can administer their serviceability during the first insufficient years they are available...

 • DavidPhila

  2017-08-20 05:51:02

  [url=http://xn--163-iddugo9b1a5b.xn--p1ai]переезд цена [/url] - транспортные перевозки, офисный переезд мебели....

 • Javiersuth

  2017-08-20 05:45:31

  In some countries, sampled medicines quickly be subjected to compendial or other validated methodology testing in their Official Nostrum Contain Laboratory or other designated laboratory. Lorsque la cible est validee, deux approches sont envisageables : celles qui sont basees sur la construction des ligands connus et celles qui sont basees sur la structure de la cibles. It is genuinely a tested therapy, which has been round since 2000 BC [url=http://fivefivefabulous.com/novelty/statements10/innovation19/]proven 400mg hoodia[/url] herbals best...

 • Riordianon

  2017-08-20 05:35:31

  Medicines in this kind comprehend antidepressant medicines , and other mentally ill health medicines , including those on the side of dementia and limelight loss hyperactivity scramble (ADHD). Medicines in this category take in antidepressant medicines , and other certifiable salubriousness medicines , including those because dementia and attention deficit hyperactivity disorderliness (ADHD). Rodvold KA (1999) Clinical pharmacokinetics of clarithromycin [url=http://www.digitalworldtokyo.com/med/base5/post6/]buy amitriptyline 10mg on line[/url] severe depression symptoms yahoo...

 • MirzoLak

  2017-08-20 05:26:34

  For your medical supplies, you can upon on CCS Medical seeking auspicious and discreet harshly execution that meets your needs and protects your privacy. To party its 10th anniversary, Medicines after Children has worked with nurses from the children's consideration WellChild and Edge Hill University to occasion 10 altered instructional films to cure parents/carers with giving medicines to their children. Merely he determined something [url=http://orientalbirdimages.org/editions/catalog29/directory17/]purchase 50mg acarbose[/url] metabolic disease b12...

 • EinarGen

  2017-08-20 05:21:04

  Our members are committed to basic heed medicines which substitute for 80% of healthcare spending. Whether it's a common cold-blooded or the flu, you'll stumble on that Dollar General's option of OTC medicines will help you sense best and receive in every way the discomfort. Similarly, -lactams and fluroquinolones should, in much patients, be dosed much frequently than advisable in non-sepsis patients [url=http://orientalbirdimages.org/editions/catalog30/directory7/]piroxicam 20 mg sale[/url] arthritis symptoms in hands...

 • agrohimqdv

  2017-08-20 04:57:19

  Здравствуйте господа! Минеральные удобрения– вещества, имеющие неорганическую природу происхождения. Они традиционно используются в сельском хозяйстве, так как являются более доступными, чем органические, дают быстрый положительный эффект, и имеют широкий спектр действия. Также их гораздо удобнее и дешевле транспортировать. 1)[url=http://agro-himiya.by]аммиачная селитра купить в минске [/url] - Минеральные удобрения купить в Минске можно самовывозом в течении 20 минут, либо c оперативной доставкой...

 • ThaddeusWV

  2017-08-20 01:26:06

  Всем привет ,мы производим грузоперевозки по индивидуальному заказу. В наши услуги входит все нужное: - автомобили разной кубатуры и предназначний - грузчики - Страховочное оборудование Звоните , консультация именно вашей потребности и более точный расчет по цене - даром! Сроки. Гарантии. Официальное оформление. Наш сайт: http://gruzoperevozkisevastopol.ru [url=http://gruzoperevozkisevastopol.ru] грузоперевозки Крым [/url] https://vk.com/sevastopolgruz...

 • Vladimirtok

  2017-08-20 01:17:12

  Прошлым вечером серфил контент сети интернет, неожиданно к своему восторгу увидел неплохой ресурс. Смотрите: [url=http://uvlecheniehobby.ru/viewforum.php?f=78]+как заработать[/url] . Для нас вышеуказанный ресурс оказал незабываемое впечатление. Успехов всем!...