• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Zaidawfv

  2017-02-24 11:47:35

  Ieshajkm - Male enhancement medicine has made a huge step forward the other day! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534893 - cheapest prices Seroquel NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535715 - quality Dostinex in internet,next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534973 - fda approved Ampicillin NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535329 - purchase at low cost Elavil NO SCRIPT required express delivery; http://www...

 • Mernanzy

  2017-02-24 11:18:24

  Margotvfg - I have severe, excruciating pain in my chest and back. The pain is unbearable when I have it. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535111 - price of Forzest online pharmacy overnight shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535315 - order cheap Flonase Nasal Spray fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534791 - order online cheap Micardis WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534775 - cheapest Cephalexin with VISA or MasterCard; http://www...

 • Acottrug

  2017-02-24 10:53:40

  хелоу Я ИГРАЮ В БУКМЕКЕРСКОЙ и ставки не идут! Однажы мне повезло! Я Нашел отличный группу которая дает идеальные прогнозы на спорт! ставки заходят без риска с этими капперами я уже поднял более 100 тысяч рублей ?! Если ищеш информатора на ставки заходи на сайт Ставки на спорт webmoney ? Сейчас это стало реально ВЫСОКИЕ КОЭФФИЦИЕНТЫ! ПРОСТО ПЕРЕХОДИ НА САЙТ! http://experts-betting-win.com Прогноз результата матча Прогноз на матч тоттенхэм челси 04 01 Прогнозы матчей cs Прогноз матча букмекеры рф Лучшие прогнозы на спорт от профессионалов бесплатно Проект http://experts-betting-win...

 • Clevelandbrm

  2017-02-24 10:05:14

  Sachikooze spoke- This month we discount this pain reliever by 20 percent of its original price for you! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535209 - buy cheapest Anacin next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535433 - fast shipping Zyloprim NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535263 - lowest price of generic Levothroid with no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535197 - where can i purchase Coversyl prescriptions online; http://www...

 • Caseyvvh

  2017-02-24 09:31:04

  Yungwtl - I’m absolutely satisfied with the effect this menopause medication produce on my health! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534841 - quality Daklinza next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535771 - buy Glucovance WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535679 - buy discount Trandate NON PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535251 - cheap price of Suminat pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Ashleyv8e

  2017-02-24 08:45:58

  "You surely are," added Cap'n Bill. "In that case," said the boy, opening his knapsack to [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Calan] [u][b]>>> Want to buy Calan with Discount? CLICK HERE!...

 • Madiee6h

  2017-02-24 08:18:31

  Twandaear spoke- Welcome to one of the premier online marketplaces to find best drugs at unbelievable prices! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532441 - buy at low cost Garcinia Cambogia NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533485 - how can i buy Terramycin from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532627 - cheap Precose no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534387 - order at low price Voveran online pharmacy,NO RX required; http://www...

 • Tanishaxxg

  2017-02-24 08:12:44

  Larondahrr - Take away all your problems and stress with one little pill and they won’t be back! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533789 - order cheapest Lamprene pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533303 - cheap price of Propecia NON PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534193 - low price Celexa c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534149 - cheapest pills Valparin NO PRESCRIPTION no fees; http://www...

 • Casey79j

  2017-02-24 08:10:11

  "So do we," asserted Cap'n Bill. "What Button-Bright said is the to do her bidding day and night." [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Colospa] [u][b]>>> Want to buy Colospa with Discount? CLICK HERE!...

 • Meta3fb

  2017-02-24 07:52:08

  Terraych say- Antidepressants work by bringing brain chemicals back into balance. It is well-known. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533107 - cheap Coversyl c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533177 - where can i order Parlodel NO PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533625 - how to buy Sporanox no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533389 - order cheap generic Finpecia without a rx overnight; http://www...