• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12129

Коментарi

 • Walterfal

  2017-03-27 03:39:31

  In fact, you must show and tell in order to write a dynamic, original, vivid essay.I am not able to convince you that my voice is interesting (the dullest and flattest earth of a word in admission).Usually students are encumbered with … Thesis Papers Writing Thesis Papers Writing You often ask: How do I get my thesis paper done in time?And I would also add writology.There have been requires a rebuilding to the route in which the Theory is taught to youngsters, or in any event procurement for an adjusted methodology, so that the youthful are taught about different clarifications too...

 • clieclaip

  2017-03-27 03:34:02

  You can DOWNLOAD FREE [url=http://blissinstalls.com/651043/]HERE[/url] YOUR file - http://blissinstalls.com/651043 [url=http://ed45.com/dark-void-full-crack.html]Dark Void Full Crack[/url] [url=http://ed45.com/rayman-legends-full-pc-and-crack-reloaded.html]Rayman Legends-Full PC and Crack-RELOADED[/url] [url=http://ed45.com/uefa-euro-2008-vitality.html]UEFA EURO 2008-ViTALiTY[/url] [url=http://ed45.com/metin2-md-hack-1.html]Metin2 MD hack[/url] [url=http://ed45.com/assassins-creed-brotherhood-v102-update-skidrow-1...

 • JesseLinia

  2017-03-27 01:23:48

  У тонировки имеются и минусы. Хотя их значительно меньше, чем плюсов, их нельзя сбрасывать со счетов: Претензии сотрудников ГИБДД. Один из самых больших недостатков тонировки авто - повышенное внимание со стороны автоинспекторов, постоянно останавливающих и пытающихся оштрафовать за несоблюдение требований законодательства и превышение норм. Большей части проблем можно избежать, соблюдая правила: необходимо помнить о том, что с 1 января этого года тонировка по ГОСТу – 70%, то есть для ветровых и других стекол, обеспечивающих обзор спереди, она должна пропускать не менее 70% света; Ухудшение обзора...

 • AnthonyCfbKi

  2017-03-27 00:01:56

  Bjuoyfcxx ntknhnhuz http://www.1prikid.ru/koshelek-chanel-23190 http://www.1prikid.ru/koshelek-anya-hindmargh-4535 http://www.1prikid.ru/rock-feld-koshelek-muzhskoi-64631 http://www.1prikid.ru/oblozhka-moro-jenny-dlia-dokumentov-04812 http://www.1prikid.ru/portmone-muzhskoe-louis-vuitton-1975...

 • BolHat

  2017-03-26 23:32:17

  Acquistare svizzera http://www.safeandlivablelewes.sallc-net.com/?page_name=acnogen generico in italia....

 • JamesNub

  2017-03-26 23:26:55

  Программист начинается со знания теории алгоритмов и структур данных, а эта дисциплина не зависит от конкретного языка — все языки устроены в соответствии с этой дисциплиной.Ничего себе, интеллектуальный вид спорта!Уровень 2 Профессиональная разработка приложений Objective C.Когда производится решение определенной задачи, информация, относящаяся к ней вполне обозрима.Даже самый быдловый быдлокодниг - это все равно математика. gma 3600 драйвер windows 10 samsung scx 4100 сканер драйвер скачать bluetooth драйвера для windows 8 драйвера на мышь x7 x 710bk драйвер для htc sense У нас имеются различные скидки,на курсах всё объяснят...

 • Uplild6n

  2017-03-26 22:04:19

  vintage porn 1980s in wicked schoolgirls Join and see our entire collection of classic DVD quality porn! louise pike in 90s porn pictures Vintage porn 1960s retro porn picture in christy canyon on the classic porn WATCH CLASSIC PORN HERE FOR FREE >>> http://classicpornomovies.mobi/ hairy vintage pics retro ladies get caught reading porn magazine and get fucked best porn of the 90s in analissimo 2...

 • Анютка

  2017-03-26 21:48:49

  заработок работа дом интернет https://goo.gl/9aj59j...

 • LunHat

  2017-03-26 21:12:11

  Acquistare in contrassegno http://www.safeandlivablelewes.sallc-net.com/?page_name=calutide come acquistare in contrassegno....

 • Jeffreyket

  2017-03-26 18:28:05

  Right now, we are giving a discount to anyone who orders.Available for Android Phones!The statement should create dynamic, visual images and inspire action.September, 2012 I will use your essay writing service again.If you have feedback, please let us know in the ads subreddit. [url=http://writingessayhelp.top/best-essay/vietnam-essay-introduction.html]Vietnam essay introduction[/url] [url=http://writingessayhelp.top/best-essay/sayings-used-in-essays.html]Sayings used in essays[/url] [url=http://writingessayhelp...