• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • arrest-lookup.science

  2018-03-26 14:09:04

  Department of corrections inmate information, http://arrest-lookup.science/cheap-background-check-delayed-employment.html free public search records criminal records....

 • Josephhoups

  2018-03-26 09:46:11

  #sabrinavip# [url=http://amcdevice.ru/bluzevip/steynberg-internet-magazin-jenskoy-odejdi-s-dostavkoy/]Стейнберг Интернет Магазин Женской Одежды С Доставкой[/url] [url=http://amst-baellery.ru/bluzevip/tonkaya-vyazanaya-kofta/]Тонкая Вязаная Кофта[/url] [url=http://ava2ava.ru/bluzevip/tunika-s-gorlom-s-dostavkoy/]Туника С Горлом С Доставкой[/url] [url=http://remsezon.ru/bluzevip/desheviy-sayt-odejdi-dlya-detey-dostavka/]Дешевый Сайт Одежды Для Детей Доставка[/url] http://amst-baellery.ru/bluzevip/sayt-fason-jenskaya-odejda-dostavka/ http://apple-fix...

 • Josephhoups

  2018-03-26 09:12:52

  #sabrinavip# http://mimelon.ru/bluzevip/jenskiy-dlinniy-sviter-dostavka/ http://ava2ava.ru/bluzevip/militari-djinsi-dostavka/ [url=http://amcdevice.ru/bluzevip/bryki-rubashka-pidjak-dostavka/]Брюки Рубашка Пиджак Доставка[/url] [url=http://remsezon.ru/bluzevip/jenskaya-odejda-lider-s-dostavkoy1/]Женская Одежда Лидер С Доставкой[/url] http://mc-kvadrat.ru/bluzevip/sviter-jenskiy-s-koketkoy-s-dostavkoy/ http://mactix.ru/bluzevip/teplie-djinsi-dostavka/ http://amst-baellery.ru/bluzevip/bluzki-fashion/ [url=http://taxi-radost...

 • DonaldNoime

  2018-03-26 06:37:34

  Эффективное продвижение в интернете. свежая база для allsubmitter 4.7 http://bit.ly/2yvpbEy - создание баз для allsubmitter...

 • AgentLottoot

  2018-03-26 04:11:40

  Перед тем, как найти адекватный сервис покупки билетов Американских лотерей из России неоднократно приходилось сталкиваться либо с мошенническими ресурсами, при покупке билетов через которые - они скорее всего даже не покупались лотто-агентами в странах участницах и никаких скан-копий билетов не размещалось в ЛК, либо же с сервисами, которые попросту кидают игроков, не выплачивая даже небольшие суммы в случае выигрышей. Таким образом, сквозь всего тернии поисков, были найдены буквально пара сервисов, где скан-копии купленных билетов были попросту обязательной опцией участия...

 • Eugeneplurl

  2018-03-26 01:57:00

  [url=http://www.svorre.dk/images/drink.asp?hot=594]Viagra En Pharmacie Tunisie[/url] Lookup variations from your favored superstars in periodicals or perhaps in a hair style publication. When you get a fashion that you want, speak with a head of hair stylist to determine if that type is achievable for your locks. You can be surprised about how qualified hairstylists happen to be in helping you maintain the most recent locks variations. [url=http://www.micali.com.br/editor/shi.asp?default=277]Human...

 • Lifos45

  2018-03-25 13:23:15

  http://socialtops.com/blogs/83/822/discount-permethrin-30-mg-order-online-where-can-i-buy-elimit http://www.politishun.com/blogs/post/60820 http://www.myindiagate.com/community/blogs/post/116021 http://vesaservices.com/qa/1265/rosuvastatin-prescription-where-rosuvastatin-over-counter http://www.myindiagate.com/community/blogs/post/89076 http://evolskill.com/blogs/191/3036/loxapina-comprar-en-una-farmacia-online-todo-en-medicinas-comp http://emailmycar.com/blogs/16354/3370/loxitane-loxapine-10-mg-como-comprar-sin-receta-envio-urgente-e http://social...

 • VitaliyRah

  2018-03-25 12:17:53

  Сегодня вечером изучал содержимое интернет, неожиданно к своему восторгу заметил хороший вебсайт. Вот смотрите: [url=http://missis.top/kalkulyator-normy-vesa/]http://missis.top/kalkulyator-normy-vesa/[/url] . Для меня вышеуказанный ресурс произвел незабываемое впечатление. Всех благ!...

 • Lanncetop

  2018-03-25 11:59:37

  Looking to secure a home based business is allow a person to work on in your own time? It is important to know some a description of the differing types of programs that are there. The fact is not some. Probably 99% of all online money making schemes are rip-off. If a site promises to provide you thousands of dollars richer overnight its surely a gimmick. Believe me when I a person no scheme can enable you to get $50,000 in one week. It's just impossible.I learned this setting up way after losing $100 on two different world-wide-web sites...

 • Harlanphaph

  2018-03-25 07:59:22

  Choosing an infant name could be the necessary part for this pregnancy. Wishes serious- the small child will must be answer to this name for that rest their own life. So, here exactly what to consider when selecting a name for that baby. It is the right idea to discover a out if for example the mesothelioma lawyer an individual are checking out has won any to their cases or not. These elements will all the difference when referring to in search of find obtaining lawyer assist you to you using situation...