Незнайомі люди: правила безпеки для дитини

Перед батьками стоїть складне завдання - захистити дитину від незнайомців. Коли дитина знаходитися в НЕ зони видимості, це змушує хвилюватися. Як же можна вирішити цю проблему і не турбуватися за свого малюка?

Багато батьків по-різному боротися з цією проблемою. Адже хто завгодно може підійти до вашої дитини, поки ви не бачите, і відвести його. Зараз такі часи, що не можна бути спокійним на всі 100%. Навіть іноді відводять дітей з дитячих майданчиків у всіх на виду.

Для початку варто розповісти дитині про те, що не можна робити йому. Але не всі діти сприймають всерйоз такі настанови. Деякі лякають своїх діточок історіями про те, що неслухняних малюків забирає дядько в мішок і відносить Бабі Язі. Але це тільки призводить до дитячих страхів. Який варіант буде найкраще? Як бути повністю впевненим у тому, що дитина зможе повести себе правильно з незнайомцем

Важливий вік З дитиною потрібно починати проводити бесіди ще з віку 3х років. Це саме той вік, коли дитина вже може міркувати і розуміти вас. Дитина в цей період дуже наївний і тому варто починати працювати з ним. Потрібно пояснити дитині, що з вами він у безпеці і розмовляти з незнайомцями можна тільки при вашій присутності. Якщо вас немає, то не можна заговорювати зі сторонніми, тому що у випадку, коли його образять, ніхто допомогти не зможе. Дитина повинна зрозуміти що небезпечно розмовляти з незнайомцями і особливо з ними кудись йти. Це найкращий варіант пояснити малюкові про дану проблему. Нехай дитина спілкується з незнайомими людьми тільки у вашій присутності. Так він розвиватиме комунікабельність, і буде позбавлятися від сором'язливості. І тоді коли з ним заговорить незнайомець, він не розгубиться і, в крайньому випадку, втече.

Залякувати дітей дядьками з мішком можна. У випадку якщо його схопить незнайомець, то від страху дитина може і не збагнути, що відбувається. Буде думати, що за погану поведінку його тягне дядько і посадить в мішок, що це покарання.

Інструкція для батьків

Маленькій дитині, якій менше 4х років навіть можна і не розповідати про те, як небезпечно говорити з незнайомцями і відкривати їм двері. Вони ще можуть і не зрозуміти. Найкраще перетворити це в гру. Візьміть іграшки і спробуйте програвати з дитиною все ситуації, які можуть статися. Це допоможе дитині засвоїти.
Ситуації, які можуть бути небезпечні для дитини:

- Незнайомець пропонує дитині покататися на машині. Ваша дитина повинна знати деякі фрази, які допоможуть швидко втекти. Наприклад, що він запізнюється і його чекають батьки або що в тата така ж машина, і він може на ній покататися.
- Дитині можуть запропонувати купити цукерки і піти з незнайомцем в магазин. Або попросять допомогти знайти кошеня. Зараз можуть відвести дитину з будь-якого місця. Іноді пропонують дітям піти в гості подивитися нові мультики, які він не дивився або іграшки. І тоді ви повинні розповісти про невірних відповідях і до чого це може призвести. І тоді говоріть малюкові, як правильно потрібно вчинити в даній ситуації. Дитина повинна зрозуміти, що не потрібно вступати в розмову з незнайомців, і якщо вже це сталося, то якнайшвидше потрібно від нього відв'язатися або бігти з усіх ніг.
- Якщо дитина одна вдома і видзвонюють у двері, то варто сказати дитині, щоб він відповідав, що вдома є тато, але він зараз у ванній. І нехай дитина подзвонить до сусідів для того щоб ті розібралися з незнайомцем. Також дитина може налякати, що викличе поліцію.
- Якщо дитину схопили і тягнуть в невідомому йому напрямку, він повинен кричати на все горло і говорити що це незнайомець, і нехай викликають поліцію. Нехай малюк кусається і дряпається, намагаючись вибратися від злочинця.
Після цього ваша дитина буде знати, що робити.

Правила поведінки дитини з незнайомцями

Нехай дитина знає деякі правила поводження:
- Не затримуватися допізна на вулиці. Коли дитина йде ввечері додому в темний час нехай батьки його зустрічають. Йти стоїть по освітленій вулиці, не заходити в провулки - це ідеальне місце для викрадень.
- Не відкривати двері незнайомцям!
- Нікуди не ходити з незнайомими людьми, навіть якщо це і здається дуже привабливим варіантом проведення часу.
- Не дозволяти доторкатися до вас, тримайте дистанцію від незнайомця. Якщо видно, що він наближається - потрібно бігти!
- Не можна сідати в чужу машину або вірити, що вам щось куплять.

Ці поради обов'язково допоможуть уберегти вашої дитини. Головне правильно поясніть малюкові всю складність ситуації. Він повинен зрозуміти, що незнайомцям вірити не можна.