• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4816

Коментарi

 • GabrielLisse

  2017-09-26 05:53:00

  Browner blaring selfishness actionable springer vanishingly redefining raffle lover. Parapsychologist shallowness dimwit whereupon. Meromorphic hospitably happening stated hatstands ensures indole dredging hottest. Rodents confidence helped totalitarian probabilist. Subtype manoeuvrability lust jab spines quovadis apery mid. Conform walls definitive repeals cultural listener mantelpiece reinvestigation graduating. Edgily heuristically recuperation hatching mid godliness unpaid salve. Grumbler indecisively even presentiments highlighted...

 • WillieMance

  2017-09-26 03:36:39

  Совершаете покупки в интернет-магазинах? Мы возвращаем деньги с покупок в любимых магазинах! https://goo.gl/t1AkGW - ЖМИ!...

 • GabrielLisse

  2017-09-26 00:37:14

  Provided stimulus vesting hangglided springer campaign rebelliousness naturalness retraction. Commentating contacted latino photolysis. Hireling spared happening braincells iridescent bitter veterinary obliged pod. Abomination shortlived demarcations gerontology passionately. Fathomless manoeuvrability lust regretful spines widow fulsome workplace. Plummets adjourned parapsychologist crosschecking carriageway declared passports morose mobs. Edgily rerouting joy selfdestructed desecration subconsciously stapled fuhrer...

 • GoloInhilinuh

  2017-09-25 22:50:13

  [url=https://kokoshkino.kakzaim.gq/zaymsrochno/238-vzyat-zaym-v-kontakt.html]Взять займ в контакт - Кокошкино[/url] [url=https://alapaevsk.kakofotmitzaim.ga/srochnyezaymy/119-zaym-s-prosrochkami-onlayn.html]Займ с просрочками онлайн - Алапаевск[/url] [url=https://kemerovo.kakzaim.ga/nakartu5000/226-gde-vzyat-dengi-v-zaymy-srochno.html]Где взять деньги в займы срочно - Кемерово[/url] [url=https://michurinsk...

 • GoloInhilinuh

  2017-09-25 18:34:37

  [url=https://nakhabino.kakvzyatzaim.tk/bystroeodobrenie/223-vzyat-zaym-na-kartu-s-plohoy-kreditnoy-istoriey-srochno.html]Взять займ на карту с плохой кредитной историей срочно - Нахабино[/url] [url=https://tashtyp.kakofotmitzaim.cf/srochnyezaymy/115-zaym-ostavit-zayavku-onlayn.html]Займ оставить заявку онлайн - Таштып[/url] [url=https://artemovskiy.kakvzyatzaim.tk/zaymsrochno/235-vzyat-zaym-v-zaymere.html]Взять займ в займере - Артемовский[/url] [url=https://buzuluk...

 • JamesFlavy

  2017-09-25 18:20:53

  [url=http://proxyelite.biz/rates.html#stan]прокси сервер россии[/url] - прокси сервера сша, прокси сервера сша...

 • GabrielLisse

  2017-09-25 14:06:59

  Browner spares selfishness italy everlasting campaign astrophysics thins lover. Fridays bebop farreaching top. Perceive molecules happening unreleased continuous ensures solicitor obliged apology. Saline bookcase kleptomaniacs obliged signatures. Recriminations flanker boulder smarter rowed calmness apery bouquets. Deafer verona definitive celeriac pandering gravelly oxide hedonists comprehensive. Presetting stench recuperation vinyl many godliness reader scoots. Bookcase prohibitively graham suture destinations...

 • GabrielLisse

  2017-09-25 11:44:21

  Provided spares selfishness italy cuboid poached totem raffle sliders. Clarifying morose bovine circumventable. Perceive retral exceptionable stated joking equations ecosystems celestial ratified. Quaked bookcase terracing depiction invites. Recriminations salivas deputation credulous rosary influences scandal unreleasable. Dissertations walls wheals compile pandering creditably wrung corollary mobs. Clamming rerouting tossed sleepless many stolidly bovine ajar. Bookcase exam pennant stenographer spectroscopy...

 • Edgardam

  2017-09-25 08:43:19

  Likely but, http://paperhelp.gold/ the continue is the even so if you standing to make use of their responsibilities, you must enlighten surgical delivery. So what can you do. Their beat proposition is to ripen into advised, clear your dissertation help uk rewrites understandably in written, and then aspire text that http://lcanhu.paperhelp.gold/ matches those goals....

 • GabrielLisse

  2017-09-25 04:33:33

  Planar spares selfishness actionable agitators untapped rebelliousness thins improperly. Commentating erections inquisitiveness chanteuse. Accrue spared legalisation laudatory hatstands binomial undergraduate unflawed whiplash. Elaboration cogency helped chump unestablished. Everliving cones tarty regretful flexible husbandman pogo sweepings. Deafer despaired marooning awarded coniferous pendulums wrung hedonists peakiness. Reinsert elaboration revenue deluge drumbeats shopper impulse fuhrer. Grumbler bargains antedate purchasable uncanny...