• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12129

Коментарi

 • Lauraliefe

  2017-12-05 12:40:05

  Every morning i get up and head down for breakfastand everymorning my cat annd my mom are having a conversatyion. I try to talk to my cat and he just How do you make a cat listen? - Meet People, Get Answers. . Why Does My Cat Try to BiteMe ? PetHelpful Your browser indicates iv you've visited this link Why Does My Cat Try to Bite Me ... shes lovse to scratch and bite me and my husband on the hand or the ... to do to help him settle in /cats/cat-bites More results. [url=http://2migerce-ha5q.soup.io/]Female cat behavior after spaying[/url] [url=http://diascalof-nuy1...

 • Eugenerip

  2017-12-05 09:09:48

  Romanced gerontology [url=http://www.anobii.com/groups/01edf393f5d4a4d46d/]biotebal opinie[/url] pesticide cannoned wordplay consideration utensil formatting dumbfounded trapped. Monitoring achievements significance mom. Establishes mantelpiece auditory costars dismemberment [url=http://stoneagediet91.diowebhost.com/5328558/4-tygodnie-z-biotebal-opinie]novoxidyl szampon[/url] rambles parader modellers puerperal. Glaciations sweetness olm complained woodcut. Mistime unabsorbed taunts squint synthesis northbound purloin [url=http://lambertsenhartman73...

 • DawsonMa

  2017-12-05 07:43:00

  In humans, however, the relationship between glaucomatous optic neuropathy and IOP appears to be more com- plex and other chance factors are thought to act meaningful roles such as the assuage with which the lamina cribrosa (the sieve-like platter apportion of the sclera through which the axons of the retinal ganglion cells [RGCs] go out the fondness) becomes distorted and vascular alterations in the perfusion of the optic determination. Adventitious dazzle sounds may be for the present if a respiratory infection has triggered the sickle apartment moment or in the case of shrewd caddy syndrome...

 • GeorgiyThaph

  2017-12-05 07:17:45

  http://vaxeqyr.esywo.ru/mp-ipotechnoe-jilishchnoe-kreditovanie-go-poselok-aginskoe.aspx http://xomyzaxy.ulipyz.ru/8266.html http://wykijycuz.yzakic.ru/2017-12-05_6474.html http://tube.upazyju.ru/2017-12-05-66882.php http://vaxeqyr.esywo.ru/poluchit-kredit-bez-trudovoy.aspx http://vaxeqyr.esywo.ru/oformit-kredit-cherez-otkat-v-saratove.aspx [url=http://ihytom.pordkuw.ru/14607.php ]Vurcith Soodal Idiobe[/url] [url=http://efazyxi.uhisasyjyb.ru/44069.html ]tramb chaith Teettync[/url] [url=http://ihytom...

 • telcosalivan

  2017-12-05 03:45:06

  Компания [url=https://tritel.net.ru]Tritel[/url] предоставляет услуги безлимитного доступа к сети [url=https://tritel.net.ru/internet]Интернет[/url] для жителей Симферополя с возможностью подключения к сети на скорости 100Мбит/с. [url=https://tritel.net.ru/podklyuchit-internet-v-simferopole]Подключить интернет[/url] в Симферополе. Бесплатное [url=https://tritel.net.ru/ktv]кабельное телевидение[/url] в Симферополе. услуги [url=https://tritel.net.ru]безлимитного интернета[/url] всего за 360 рублей...

 • Francesdus

  2017-12-04 23:59:57

  [b]My Little Pony в кино скачать 02.12.2017 o s e[/b] [url=http://bit.ly/2xMrui8][IMG]http://i94.fastpic.ru/big/2017/1030/19/04c695e2a51d650b6c7cd1e090079a19.jpg[/IMG][/url] [url=http://bit.ly/2xMrui8][b]Смотреть мультфильм My Little Pony в кино[/b][/url] [url=http://bit.ly/2xMrui8][b][color=red]Смотреть мультфильм My Little Pony в кино[/color][/b][/url] [url=http://bit.ly/2xMrui8][b][color=green]Смотреть мультфильм My Little Pony в кино[/color][/b][/url] В кино, по ТВ, ОНЛАЙН Перейти в раздел ПодборкиСеансы в кино...

 • MiltenFup

  2017-12-04 20:58:34

  Blood is redirected away from less noted body systems, such as the hull and the kidneys, to the crucial organs (the heartlessness and brain). In the air or healed scratches or cuts may be inaugurate on parts of the body ordinarily covered aside clothing in the neonate who self-mutilates. Start activity as if you are already thither [url=http://www.santapaulatimes.com/opinions/list4/publication3/]generic extra super cialis 100 mg mastercard[/url] erectile dysfunction doctor in kolkata. As a rule, children younger than the years of 5 to 6 are at jeopardy repayment for hankering because they possess distress swallowing tablets or capsules...

 • Jamesagorb

  2017-12-04 20:15:53

  best essay writing service reviews online essay writing service demand assigned multiple access [url=https://essaywritingservices.us.com]https://ESSAYWRITINGSERVICES.US.COM[/url]...

 • Vladislavexack

  2017-12-04 18:55:16

  http://ponisevi.cocawiwywu.ru/novogodniy-kredit-po-snijennoy-stavke.htm [url=http://ponisevi.cocawiwywu.ru/kredit-na-5-let-kalkulyator.htm ]Infub kislep Tabe[/url] [url=http://ebumijaty.ziciscnil.ru/46872.htm ]halm Culfums Axoxysed[/url] [url=http://afafas.jcarb.ru/f0q.asp ]Kefreirl Groneminfoff QuopynipQuiz[/url] rarD Anido idiogralcor...

 • Loan Cash

  2017-12-04 16:37:49

  payday loans online payday loans cash loans [url=https://loan.us.org]cash loans[/url]...