• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • Anna mn24

  2017-09-20 10:47:34

  [b]Данный метод 100% рабочий Инструкция: 1)Перейти по ссылки 2)создать кошелек на http://www.coinbase.com/signup или других кошельках это по желанию 3)вбить кошелек с строку (после вы получите ссылку которую нужно будет разместить в любых соц сетях и после за каждую регистрацию вы будите получать по 0.00313249 BTC или 12$ на данный момент количество инвайтов не без лимитов так что все в ваших руках PS: переходите по ссылки и зарабатывайте кэш пока это возможно ссылка ниже)[/b] ---------------------------------------------------------------------------------------- [b]Сайт[/b]- http://bit...

 • Jerryloorn

  2017-09-20 06:51:33

  [url=https://cryp.trade/agent/arkabqvtvkdf]Up to 0.99% passively per day, suitable for small & large trailers. Start here! Fast and Easy ·Daily Interest Accrual · Automated Trading · Up to 361% per year[/url] [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=5WiOqf61L_k[/YOUTUBE] [url=https://cryp.trade/agent/arkabqvtvkdf][img]https://picload.org/view/rwiaiprl/093001807.jpg.html[/img][/url]...

 • Adipexhon

  2017-09-20 03:54:56

  Adipex-P is a maker of weight injury medication that has many proven benefits. Obese cheap orlistat people take sworn to the efficacy of this drug as they should prefer to seen significant changes in their practice the body looks and feels redustat orlistat 60 mg orlistat 120 mg price...

 • MichaelKag

  2017-09-20 01:11:04

  Привет всем! Класный у вас сайт! Нашёл интересное в сети: http://electek.ru/news/1485-pod-kiev-tyanut-sekretnuyu-vetku.html [b] Под Киев тянут секретную ветку [/b] [url=http://electek.ru/news/20490-v-turcii-zayavili-chto-sbivshiy-su-24-pilot-prinyal-reshenie-samostoyatelno.html] В Турции заявили, что сбивший Су-24 пилот принял решение самостоятельно [/url] http://electek.ru/news/1615-rossiya-povyshaet-stavki-v-siriyskoy-igre.html http://electek.ru/news/24686-eizo-corporation-anonsirovala-vypusk.html [url="http://electek...

 • RobertCOICS

  2017-09-20 00:13:44

  Привет! Класный у вас сайт! Нашёл интересное в сети: http://inosmip.ru/news/20036-raketnyy-esminec-ssha-zashel-v-polskiy-port-foto-video.html [b] Ракетный эсминец США зашел в польский порт (ФОТО, ВИДЕО) [/b] [url=http://inosmip.ru/news/14665-vks-rf-unichtozhili-glavarya-armii-islama-zahrana-allusha-obyavivshego-voynu-rossii.html] ВКС РФ уничтожили главаря «Армии Ислама» Захрана Аллуша, объявившего войну России [/url] http://inosmip.ru/news/27036-dama-v-krasnom-tayna-neznakomki-v-mashine-putina-razgadana...

 • CruzFus

  2017-09-19 23:48:46

  Il a cree en France la initial consultation dans cette practice medicale nouvelle. Some groups of medicines were being consumed similarly in the Baltic States, but other had major consumption differences, for illustration, antidepressants, anxiolytics, slumber and sleeping-pill medicines and statins. Our kinship continuing therein fashion for months [url=http://www.ashtangayogaleeds.com/press/modification/block-5/press-release-17/]buy cheap liv 52 60 ml line[/url] treatment yellow jacket sting. Driving down the costs of existing drugs and developing new ones means people can afford the medicines they need...

 • RubenMassy

  2017-09-19 23:09:13

  Здравствуйте! класный у вас сайт! Зацените, нашёл супер базу кино онлайн в хорошем качестве: [url=http://kinofanonline.ru/]Лучшая фантастика[/url] Здесь: [b] смотреть лучшие аниме [/b] http://kinofanonline.ru/anime/ [url=http://kinofanonline.ru/fentezi/] лучшие фэнтези онлайн [/url] http://kinofanonline.ru/fantastika/2014 [b] Рейтинг Фантастика 2014 - Список лучших кинофильмов смотреть онлайн [/b] [url=http://kinofanonline.ru/otechestvennyy/2017] Рейтинг Отечественный 2017 - Список лучших кинофильмов смотреть онлайн [/url] http://kinofanonline...

 • KurtLow

  2017-09-19 22:09:07

  Здравствуйте уважаемый коллега. Как ваше здоровье, как ваши дела? Вы уже получаете прибыль на свои 1500$ открыли счет? Промо - акция для всех стран https://prnt.sc/gbrp4s Получите безвозмездно 1500$ на свой счет Подробно тут: http://wmkz.kz Используйте Промо - КОД: FV4x56GDs8Z Получите скидку в размере 30% Проверяйте работу Бесплатно целых 10 дней! Пользуйтесь услугой "Умный инвестор" - Бесплатно! Десять (10) дней Халявы - чтобы принять решение - это СУПЕР здорово. Через 10 дней скидка составит - 500 рублей или 10$ Подробности по скайпу: DLC...

 • Johnagorb

  2017-09-19 21:18:41

  [url=https://paydayloans.us.org/]payday loans[/url]...

 • Davidentep

  2017-09-19 21:04:37

  Привет всем участникам! Класный у вас сайт! Что скажете по поводу этих новостей? http://firstnewz.ru/news/3797-minoritarii-severnoy-verfi-ne-soglasny-s-cenoy-obyazatelnoy-oferty-vystavlennoy-im-osk.html [b] Миноритарии “Северной верфи” не согласны с ценой обязательной оферты, выставленной им ОСК [/b] [url=http://firstnewz.ru/information-technology-it/19999-otechestvennye-gopro-dlya-kosmonavtov-ispytayut-v-otkrytom-kosmose.html] Отечественные GoPro для космонавтов испытают в открытом космосе [/url] http://firstnewz...