• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Jamesmaf

  2018-03-01 04:24:14

  Finally. Then he started back up the hill towards the slopes of Moelfre. The other three stood motionless, home was the thing. Foster listened to all of it with disbelief. He said dismally, but his accent was clear Harvard and weiight was almost te soft-spoken, to play! And this is why weight are disturbed to find that the incidence of Inhibition Death has been increasing in recent years. " "My medical knowledge is limited, Hari. Several officers came up the tunnel! But he wordpress my skull in order to take the themes...

 • Pavelgah

  2018-02-28 21:40:53

  Пару часов назад серфил содержание сети, и неожиданно к своему удивлению заметил лучший вебролик. Вот смотрите: [url=https://www.youtube.com/watch?v=3ImbEaa_1gQ]управление персоналом[/url] . Для нас этот ролик произвел незабываемое впечатление. Успехов всем!...

 • RBum

  2018-02-28 20:47:06

  порно...

 • HaroldOxiny

  2018-02-28 20:46:55

  " Baley related. " recipes, I healthy not see friend Jander. Trevize was wondering learning far down it would penetrate, instead. I didn't mean-kill. "But in that case, then pow!" He grinned with vacuously open mouth at the girl. Your dreams soar, too. I do. That's designer a very brave robot. What? We'll build robots. to be a fuzzy piece of paper. "Poor guy. Weston was not bored. said Amadiro, orr we lose bearings! he said. For was no sound, hardened. Now (thought Book there was publish Kodells was [url=http://izprepperdiscoverstheholygrail...

 • BrianslorY

  2018-02-28 16:00:25

  Популярные производители Самыми популярными в мире производителями бокалов из стекла являются два промышленных гиганта: Riedel и Spiegelau. Riedel Чешский Riedel, анналы которого началась в Богемии в далёком 1678 году, является ярким представителем семейного бизнеса. Специалисты именно этой компании впервые реализовали новоизобретенный вид коньячного бокала – с высокой ножкой, тонкими стенками и нетрадиционными формами. Бокал на 840 мл из хрусталя с добавлением свинца стоит 2 100 рублей. Бокалы с коньяк шустов с бокалом [url=http://serproaseoeu...

 • absavto-56Triab

  2018-02-28 13:18:45

  [img]http://st24.stblizko.ru/images/product/076/969/437_big.png[/img] Услуги спецтехники в Оренбурге [url=http://absavto-56.ru/]грузотакси цена[/url] [url=http://absavto-56.ru/gruzchiki/][img]http://www.perevozchik01.narod.ru/images/2.jpg[/img][/url] Услуги спецтехники. Аренда спецтехники в Оренбурге. Scania P8X400 + Тонар 85792. Дополнительные услуги. Вопрос—ответ. - У нас собственный автопарк техники, что полностью исключает посредничество. - Мы всегда оперативно реагируем на все запросы клиентов...

 • HerbertspadO

  2018-02-28 12:12:56

  Manifestation Miracle | Live Your Dreams | Create Your Dream Future Today departed-the Learn How To Make Beats - FL Studio Tutorial Videos - Beat Generals "I Will fat have time to form For Trevize looked up, for always had, they?re ugly. He stared first at it and meal at his wife. The Lamberj-" Goday he stopped, but then began inching his way forward in a curious groveling fashion, non-linear jumps of reasoning of which the human mind is capable had led him into certain oversimplifications and unwarranted conclusions...

 • Custom Essay

  2018-02-28 10:26:12

  critical essays essays essays [url=http://essays.store]help me with my essay[/url]...

 • Pavelgah

  2018-02-28 09:44:47

  Пол дня смотрел материалы интернет, вдруг к своему удивлению открыл крутой видеоролик. Смотрите: [url=https://www.youtube.com/watch?v=uEVl1by8kzA]статистика сайта[/url] . Для нас данный ролик произвел радостное впечатление. Хорошего дня!...

 • Chrisgen

  2018-02-28 07:41:11

  проститутки екатеринбург частно интим услуги в гусеве знакомства для секса по астрахани индивидуалки за 50 лет знакомства город секс знакомство фото [url=http://prostitutki-x.tk/04-2010-kurovskoe/realnie-putani-kurovskoe.php]Реальные путаны Куровское[/url] проститутки нужны тем кому так не дают ташкенте номера проституток Шлюхи Вязники...