• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11982

Коментарi

 • Philgef

  2017-09-10 22:07:44

  Visit our stockpile today, or call (317) 477-6463 to detect revealed how we can assistance you. Take a look at our redesigned Medicare Guidelines page, which better explains how Edgepark works with Medicare to help you get the covered supplies you need. They express that their nin-sin is Yang, spell the Americans' is Yin [url=http://thisismyjoystick.com/tutorials/features/presentation27/page13/]order finast 5 mg on line[/url] hair loss and hormone x. Il a 72 ans, est medecin retraite, tres brains trust (c'est bien la son probleme) manipulateur et menteur comme un arracheur de dents...

 • Stevenvat

  2017-09-10 22:00:02

  Pain not Buy Tramadol 50mg online without prescription cost price Uses for, Side Effects No pains 50mg tramadol Uses, Side Effects and best price...

 • Darokr

  2017-09-10 21:25:55

  Generic medicines are usually as effective as the brand-name panacea because they contain the uniform on the go ingredients. Some medicines pull someone's leg to be charmed after eating or, conversely, on an barren stomach. Root RK, Lodato RF, Apostle W, et al [url=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article22/entry6/]discount augmentin 625 mg line[/url] antibiotic resistance of bacteria. The Generic Medicines Dispose is a sector organize of Medicines as a replacement for Europe, representing the generic medicines developers and manufacturers...

 • Gorokei

  2017-09-10 11:13:00

  The Value Added Medicines Group is a sector group of Medicines for Europe which aims to optimise, rethink and reinvent medicines based on known molecules and by bringing untapped innovation to improve care delivery. Generic medicines expanding passive access to therapies beside driving competition in the market. One of his biographies is competently namedThe island Who Loved Only book (Hoffman, 1998) [url=http://thisismyjoystick.com/tutorials/features/presentation22/page9/]lozol 2.5 mg for sale[/url] hypertension kidney and dialysis specialists...

 • AngeloFet

  2017-09-09 17:44:02

  https://blogofweightloss.wordpress.com/2017/08/27/rice-diet/ https://blogofweightloss.wordpress.com/2017/08/27/diet-by-blood-type/ https://sites.google.com/site/howtoweightlossdietplanbest/tasks https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/01/hypnotherapy-and-weight-loss-does-it-work/ https://weightlossdiettopblog.wordpress.com/2017/09/02/how-much-weight-loss-is-required-to-lower-blood-pressure/...

 • Scottthern

  2017-09-09 17:06:06

  windows xp sp2.11in1 read nfo xiso http://jefffermotu.7m.pl/pebegug/kis-2017-keys-h33tpallindrometeam-rcp.html sarah malibu and the lost world walkthrough http://sembmerbuicer.7m.pl/mihihemep/hp-elitebook-8460w-xp-x86cab.html atomix virtualdj pro v5 2 final working crack http://guiprosatnor.7m.pl/debotutu/power-cdg-burner-working-keygen.html http://inavgroumof.7m.pl/kenugug/hot-music-factory-gospel-clicks-pro-3-midi-reason-wav.html power iso 4.2 full keygen multilang [url=http://ovdikizbie.7m.pl/wijuru/ultraiso-premium-edition-9362766-retail-keygen...

 • zenolmartin

  2017-09-09 15:25:01

  1000000$ [url=http://woxok.com]HERE[/url] Come to [url=http://tubzers.club/]WILL BE HAPPINESS[/url][url=https://maranolozasew.000webhostapp.com/]![/url][url=http://wx2.ru].[/url]...

 • MineSpoonSound79f

  2017-09-09 12:12:32

  [url=http://xn--skupautgdask-ddc.pl]skup aut[/url] So you're able to get your initially car! Congrats, but do you actually know anything that is included in purchasing a car or truck. To someone that is a new comer to the world, there are a lot of essential things to consider when choosing a vehicle. Read on and discover some beneficial hints and tips. You need to be knowledgeable whenever you stage onto the car lot. Do you possess your budget under consideration? Just how many car seats do you want?...

 • Bruceawafe

  2017-09-09 11:58:05

  Всем привет! Класный у вас сайт Нашел прикольные сервера Minecraft на этом сайте: http://cs-servers-monitoring.ru/ : [url=http://cs-servers-monitoring.ru/game/cs] сервера кс го 1 6 [/url] [b] готовый сервер кс го с плагинами [/b] http://cs-servers-monitoring.ru/game/csgo [b] музыка для сервера css v34 [/b] http://cs-servers-monitoring.ru/game/source [url=http://cs-servers-monitoring.ru/game/minecraft] сервер the walking dead для minecraft [/url] И тут нашёл много интересных новостей про игры и сервера: http://cs-servers-monitoring...

 • VladimirGwh

  2017-09-09 06:18:59

  Oh Lord. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week semester. Plus the university exams are nearing, it will be a stretch. I am already freaking out maybe I should [url=http://hotcanadianphamracy.com/drugs/Glucophage/]this[/url] to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck....