• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4816

Коментарi

 • FeseZianNamn

  2017-02-10 02:44:31

  http://eva.ru/passport/512049 [url=http://taxpravo.ru/forum/members/79866-MikhailovaLi]кубань видео[/url]...

 • russboy

  2017-02-10 01:45:17

  cheap price of [b]Super Pack in United States, [/b] overnight without a prescription ; lowest price of generic Super Pack in USA, prescriptions online [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Super Pack] [u][b]>>> Want to buy Super Pack with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/bestpillsonline RELATED SEARCHES: [url=http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/413731] low price acticin | fast shipping acticin in internet drugs overnight [/url] - quiqly delivery acticin pay cod no prescription [url=http://www...

 • russboy

  2017-02-10 01:14:27

  cheap online pharmacy [b]Robaxin in USA, [/b] cheap c.o.d. no rx ; buy cheapest Robaxin in USA, online pharmacy overnight shipping [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Robaxin] [u][b]>>> Want to buy Robaxin with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy RELATED SEARCHES: [url=http://www.foncoa.org/UserProfile/tabid/61/userId/52110/Default.aspx] how can i buy zetia | how can i buy zetia next day delivery no rx [/url] - order cheap generic zetia saturday delivery [url=http://www...

 • russboy

  2017-02-10 00:43:14

  purchase at lowest price [b]Disulfiram in Canada, [/b] c.o.d. without rx ; fda approved Disulfiram in UK/GB, overnight no prescription [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Disulfiram] [u][b]>>> Want to buy Disulfiram with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/discounteddrugs RELATED SEARCHES: [url=http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/412889] where to order verampil | low prices verampil pay cod without prescription [/url] - quality generic verampil next day delivery [url=http://www...

 • simoneig4

  2017-02-09 23:31:02

  My new number top video downloader for android live chat adult emoji android download free how to download apps from playstore to pc htc lowest price http://pornandroid.adultnet.in/?dispatch.yesenia android application website app fur video free arcade games download low cost android phone free downloading google play...

 • 24video

  2017-02-09 23:11:42

  Я просто в шоке. Кто их делал. На [url=http://24video.biz/categories/]24видео[/url] увидите еще и не такое!!!...

 • russboy

  2017-02-09 23:09:23

  buy discount [b]Voveran in USA, [/b] saturday delivery ; cheap online pharmacy Voveran in Australia, no prescription required [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Voveran] [u][b]>>> Want to buy Voveran with Discount? CLICK HERE! >> http://tr.im/unitedpharmacies RELATED SEARCHES: [url=http://jerrystory.com/UserProfile/tabid/57/userId/215771/Default.aspx] lowest prices tetracycline | purchase cheap online tetracycline no prescriptions needed [/url] - low prices tetracycline delivery no prescription [url=http://tsjg...

 • russboy

  2017-02-09 21:35:32

  cheapest price to order [b]Rebetol in UK/GB, [/b] without script ; pharmacies that sell Rebetol in USA, no prior script overnight [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Rebetol] [u][b]>>> Want to buy Rebetol with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/genericmeds RELATED SEARCHES: [url=http://crmsonline.us/UserProfile/tabid/57/userId/724724/language/en-US/Default.aspx] buy cytotec | order at low cost cytotec pharmacy no prescription [/url] - cheapest price to order cytotec without a rx overnight [url=http://www...

 • russboy

  2017-02-09 21:19:36

  buy online [b]Suminat in United States, [/b] no prescription fedex / ups ; purchase cheapest Suminat in United States, c.o.d overnight no rx [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Suminat] [u][b]>>> Want to buy Suminat with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/discounteddrugs RELATED SEARCHES: [url=http://landnproduce.com.jangostudios.biz/UserProfile/tabid/57/userId/189088/Default.aspx] cheap price of purinethol | how to order purinethol without a prescription [/url] - low cost purinethol no dr approval cash on delivery [url=http://www...

 • russboy

  2017-02-09 21:03:53

  where can i purchase [b]Amantadine in USA, [/b] with no prescriptions ; order online at low cost Amantadine in United States, overnight without prescription [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Amantadine] [u][b]>>> Want to buy Amantadine with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/discounteddrugs RELATED SEARCHES: [url=http://mollybcakes.com/UserProfile/tabid/42/userId/488214/Default.aspx] buy safety methotrexate | buying methotrexate online [/url] - low cost methotrexate cash on delivery online prescriptions [url=http://www...