• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • WilliamAcith

  2017-08-04 14:05:20

  [url=http://ondr.spmuz1.ru/minet-v-mashine/80560-prostitutki-alejsk-nomera-telefona-bez-registracii.html]проститутки алейск номера телефона без регистрации[/url] [url=http://ondr.spmuz1.ru/eskort/28668-prostitutki-individualki-v-nevskom-r-ne-spb.html]проститутки индивидуалки в невском р-не спб[/url] [url=http://ondr.spmuz1.ru/map1.html]http://ondr.spmuz1.ru/map1.html[/url] проститутки снять в сызрани проститутки в сызрани частные объявления шулихи г большом камень приморский край http://ondr.spmuz1...

 • RaymsergThurb

  2017-08-04 13:45:19

  Лечение эректильной дисфункции у мужчин erectilemantablet.ru Лечение эректильной дисфункции у мужчин препараты А секс с виагрой - еще лучше. Без рецепта приобрести в москве средство увеличения потенции Анонимно купит в рф Виагра. Вторично соло представитель категории всепригодных мужских препаратов. Перейдите по ссылке и узнайте мировоззрение доктора о этом средстве. Коктейль "Водка с эректильной - потрясающе вылечивает душевные раны. Профилактика Профилактические меры включают в себя прежде этого всего соблюдение норм здорового вида жизни...

 • Philipeasew

  2017-08-04 13:25:35

  Вас приветствует команда сайта Сибирки, сайта, на котором размещают анкеты 86% всех [URL=http://sex.sibirki.com]проститутки новосибирска[/URL] [URL=http://ero.nsexy.ru]проститутки новосибирска[/URL] ждут в гости тех, кто ищет развлечений, но имеет не очень много средств. Обратите внимание на «значки» которыми отмечены [URL=http://siblaguna.me]проститутки новосибирска[/URL]...

 • TipplerBew

  2017-08-04 12:11:48

  Hart Medical Materiel can plagiarize you check d cash in one's checks what items Medicare and Medicaid cover. Starting from 1 June 2016 the register of restorative products that are eternally or for a short not placed on the market of Latvia is being published on the website of the Stately Agency of Medicines (SAM). Good visual properties 5 [url=https://kryogenix.org/analytics/articles/research20/document12/]order singulair 4mg amex[/url] asthma control definition. Medicines that are in a diverge toilet kit in your hand bags can be removed unquestionably and kept with you during the flight...

 • Dedricpoify

  2017-08-04 08:04:43

  How to get your ex back fast pdf to word To come across confident, don t be afraid to share your accomplishments, but stop just short of bragging. What women think men want: Someone skinny. Stage 1 Gnat Control Techniques: In this step, we are going to understand how to control fungus gnat population by cleaning or rather destroying their breeding sources. [url=http://demarriage.top/signs-my-ex-wants-me-back/]Signs my ex wants me back[/url] Attractive man body hair Couple In Love Makin. Get the right attitude...

 • Murakdog

  2017-08-04 07:31:49

  Medicines in this category number antidepressant medicines , and other nutty fettle medicines , including those in return dementia and prominence shortage hyperactivity commotion (ADHD). Le Dr Jean-Paul CURTAY, de renommee internationale, est un des pionniers de la nutritherapie. They steal the almost costly vitamins [url=https://kryogenix.org/analytics/articles/research17/document16/]cheap 20 mg lexapro free shipping[/url] anxiety levels. Exceptions are items which are not listed in the NIHB medical supplies and materiel benefit list...

 • Michaelgob

  2017-08-04 07:26:37

  wh0cd244472 [url=http://buydiclofenac.us.org/]buy diclofenac[/url] [url=http://genericprozac.us.com/]prozac from canada[/url] [url=http://citalopram20mg.us.com/]citalopram online pharmacy[/url]...

 • Tangachbon

  2017-08-04 07:11:07

  In rare cases, medicines may be silent if there are significant cover concerns or if the risks of the medicines preponderate over the dormant benefits. This 28-page guide is designed to accommodate you with intelligence concerning the outfit and services Allina Robustness Home base Oxygen & Medical Equipment provides. pretty such as they did earlier [url=https://mudpiefridays.com/life/detection1/review8/]order extra super avana 260mg otc[/url] erectile dysfunction over 60. The budding assay by the...

 • Michaelgob

  2017-08-04 06:50:48

  wh0cd244472 [url=http://cephalexin500.us.org/]CEPHALEXIN 500[/url] [url=http://zoloftgeneric.us.com/]zoloft[/url]...

 • CharlesStymn

  2017-08-04 03:54:02

  wh0cd244472 [url=http://buy-triamterene.reisen/]buy triamterene[/url] [url=http://buyproscar.shop/]check out your url[/url] [url=http://buy-prozac.shop/]prozac[/url] [url=http://buy-erythromycin.shop/]generic erythromycin[/url]...