• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • Graycer3d

  2017-02-24 20:07:04

  Bennieekg - cheap price overnight NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536913 - i want to buy Micronase no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536907 - purchase at low price Macrobid NO PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536857 - cheap Danazol pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536423 - online Glucotrol Xl c.o.d. NO RX; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536383...

 • Lissettenu9

  2017-02-24 19:40:52

  Lorene4ml - where can i buy non prescription needed http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536763 - i want to buy Phenamax NO PRESCRIPTION fedex / ups; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536667 - ordering Aciphex with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536881 - generic drugs Assurans saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536293 - where can i order Imdur next day NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536641...

 • Yasukoiaf

  2017-02-24 18:48:43

  Sterlingwta - Sexual life is something that makes us feel happy and necessary. What’s life without sex? When the sky is grey and it’s raining non-stop it’s hard to stay cheerful. The only reason for me to I choose this medication is its amazing effectiveness and quality! http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255733-indocin-best-buy-low-cost-indocin-overseas-with-no-prescriptions#256014 - order cheapest indocin for sale online; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255939-stromectol-in-canada-order-cheap-stromectol-without-a-prescription#256220...

 • Alla3n7

  2017-02-24 18:27:22

  Twanagj8 - quiqly delivery pay cod NO PRESCRIPTION http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536729 - safe order Herbal Max Gun Power WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536203 - where can i buy Megalis next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536219 - order V-Excel overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536337 - how to order LIV.52 same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Vonnie7d5

  2017-02-24 18:04:04

  Addieak1 - order at low cost from trusted pharmacy http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536219 - order V-Excel overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536479 - buy Geriforte overnight delivery no r x; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536545 - lowest price of generic Aristocort from a pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536529 - purchase at low cost Voltaren from a Canadian pharmacy; http://www...

 • Krisr65

  2017-02-24 17:43:17

  Bethanyn8e - order cheap generic c.o.d. no script http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536397 - buy at low price Sporanox shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536981 - safe order Prevacid overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536893 - buying generic Vitamin C next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/536409 - buy discount Altace no script needed; http://www.nature...

 • Anibali0k

  2017-02-24 16:58:14

  Shaynauzb - online shipped overnight without a prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535197 - where can i purchase Coversyl prescriptions online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534999 - quality generic Abilify shipped by cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535209 - buy cheapest Anacin next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535517 - online Naprelan with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535037...

 • Marilyndir

  2017-02-24 16:05:06

  Daisynvc - Corticosteroids are powerful anti-inflammatory medications, and best used for acute pain. Remember, none of alternative remedies have been proven effective for treating impotence. As a pharmacist, I am sure about the quality of this antibiotic. I apply it in my practice. http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255483-revia-online-pharmacy-order-online-at-low-cost-revia-no-prescription-fast-delivery#255764 - discount revia WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255167-loxitane-in-australia-order-loxitane-at-discounted-prices#255448...

 • Synthiahxz

  2017-02-24 16:03:57

  Chelseadrs - safe order cash on delivery http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535037 - buying at lowest price Zudena next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535187 - where can i purchase Tofranil pharmacy WITHOUT a PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535517 - online Naprelan with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535727 - buy at low cost Tiova overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/535445...

 • Abbielyf

  2017-02-24 15:35:44

  Monaqkg - Don’t miss this chance to try brand new drugs at a discount price! Are you sure you know how to save your pet from fleas and ticks? 100% solution is here! What is the science name that can improve your life and bring sex into it? It’s pharmacy! http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255893-naprosyn-in-canada-indian-generic-naprosyn-no-prescription#256174 - low cost naprosyn WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/254875-loxitane-cheapest-prices-where-to-get-loxitane-no-prescription-c-o-d#255156 - buying loxitane WITHOUT dr PRESCRIPTION; http://isf...