• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13281

Коментарi

 • Nestor5ym

  2017-03-02 18:19:26

  http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256497-antabuse-best-buy-buy-discount-antabuse-overnight-no-prescription-required#256778 - how to purchase antabuse cheap c.o.d. no rx; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/258187-beloc-fast-shipping-licensed-pharmacy-beloc-no-prescription-c-o-d#258468 - cheap beloc pharmacy NO PRESCRIPTION; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/294089-eldepryl-purchase-cheap-in-usa-purchase-online-eldepryl-with-credit-card-no-prescription#294406 - order online at low cost eldepryl NO PRESCRIPTION c...

 • Marvinlaf

  2017-03-02 14:54:20

  [img]http://alltvseries.net/wp-content/uploads/2017/02/1817560_500x800x250.jpg[/img] Страна: США. Слоган: “Born leader”. Режиссер: Том МакГрат. Сценарий: Майкл МакКаллерс, Marla Frazee … » Продюсеры: Рэмси Энн Наито. Композитор: Ханс Циммер. Премьера в США: 31.03.2017 … » Босс-молокосос американский анимационный компьютерный комедийный фильм по мотивам иллюстрированной книги Марлы Фрази. Босс молокосос смотреть онлайн в хорошем качестве вы можете на плеере чуть ниже. Вы увидите историю подростка по имени Тим, рассказанную им самим про себя и его брата, который ревнует его к родителям...

 • Josephwic

  2017-03-02 14:09:35

  Доменное имя kinozz.club было поставлено регистратором в состояние «clienthold», что делает его неработоспособным для пользователей. Наши НОВЫЕ домены: http://nywl.uzy.kinozz.lol http://mzmp.jut.kinozz.lol http://vdkq.vin.kinozz.lol http://kfkd.lun.kinozz.lol http://xpnh.ckm.kinozz.lol http://ugtj.xos.kinozz.lol http://ysdi.agx.kinozz.lol Что Вы можете сделать: Превентивно настроить обход блокировок (смотреть ниже) Все ссылки, приведенные в этой теме (а желательно всю тему) сохраняйте на компьютере!...

 • Meghan4oo

  2017-03-02 13:30:40

  http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/256850-levlen-best-price-how-to-buy-levlen-with-no-prescription#257131 - how much levlen online consulation with NO PRESCRIPTION; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/257927-vibramycin-quiqly-delivery-cheap-vibramycin-without-prescription#258208 - fast shipping vibramycin online pharmacy overnight shipping; http://isf.education/component/kunena/welcome-mat/255975-aggrenox-in-canada-discount-price-aggrenox-with-overnight-delivery#256256 - how can i buy aggrenox no script required; http://isf...

 • Candelariatfp

  2017-03-02 12:01:24

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/615897 - Super ED Trial Pack Pharmacie En Ligne En Swiss; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/614109 - wholesale cheapest Herbal Extra Power in internet drugs overnight http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/596365 - cheapest prices ED Medium Pack how to use,side effects,information; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/596315 - buy discount Grifulvin pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/595987 - purchase at lowest price Verapamil next day shipping product; http://www...

 • Carlitabiv

  2017-03-02 11:04:45

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/614681 - fast delivery Isoptin Sr tablet without script http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/615069 - lowest prices Augmentin NO PRESCRIPTION required http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/617127 - Super P-Force Payer Par Carte Visa Bon Marche Sans Ordonnance; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/609689 - cheapest price to order Nimotop NO PRESCRIPTION fedex / ups http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/619063 - Viagra Flavored En Ligne En Metz; http://www...

 • viktoria#kulebina[IcofyzrEduinkiP,2,4]

  2017-03-02 09:08:08

  Оформление кредита наличными становится проще. Теперь вы можете подать заявку на кредит в любое удобное время, не выходя из дома. Заполните онлайн-заявку на сайтe Супермаркет кредитов, и как только заявка получит одобрение, вам позвонят из банка. кредит займ [url=http://рфсити.рф]кредит займ[/url] http://рфсити.рф - кредит займ кредит онлайн на карту [url=http://рфсити.рф]кредит онлайн на карту[/url] http://рфсити.рф - кредит онлайн на карту кредит банк [url=http://ruzaim.info]кредит банк[/url] http://ruzaim...

 • Melanyzzv

  2017-03-02 08:59:48

  http://faceactivities.com/groups/enhance-9-cheapest-prices-where-to-order-enhance-9-with-no-prescription/ - where to order Enhance 9 with NO PRESCRIPTION http://faceactivities.com/groups/clozaril-order-in-usabuy-cheap-clozaril-pharmacy-no-prescription/ - buy cheap Clozaril pharmacy NO PRESCRIPTION http://faceactivities.com/groups/nizoral-in-ukfast-shipping-nizoral-next-day-no-prescription-needed/ - fast shipping Nizoral next day NO PRESCRIPTION needed http://faceactivities.com/groups/duricef-low-costordering-duricef-overnight-online-pharmacy/ - ordering Duricef overnight online pharmacy http://faceactivities...

 • janicemnjf71

  2017-03-02 08:30:40

  [b]Pisen 18650 power bank 20000mah lcd external battery portable mobile fast charger dual usb powerbank for iphone 6 samsung tablet ( 41.41 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/sserpxeila3/pisen_18650_power_bank_20000mah_lcd_external_batte7R.html][img]http://projectgold.ru/sserpxeila3/image/pisen_18650_power_bank_20000mah_lcd_external_batte7R.jpg[/img][/url] [i]pisen 18650 power bank 20000mah lcd external battery portable mobile fast charger dual usb powerbank for iphone 6 samsung tablet... Type: Emergency...

 • Josephsteby

  2017-03-02 03:47:53

  Свежая женщина встретится ради секса. Непосредственность и открытость ради отношений ради деньги. Проститутки Киев...