• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12191

Коментарi

 • SVENwap

  2017-04-20 18:24:56

  Каждый день Apple производит около 2 литров синтетического пота, чтобы тестировать новые продукты. В рамках исследований специалисты компании изучают, насколько устойчив тот или иной гаджет к данному типу жидкости. Об этом факте рассказал журналист Ариель Духаиме Росс, посетивший штаб-квартиру Apple. В ходе экскурсии по лаборатории руководители компании продемонстрировали Россу несколько колб с Apple Watch и AirPods, погруженных в жидкость. Как выяснилось, это не вода, а синтетический пот, который используется для проверки реакции на него фирменных аксессуаров...

 • PatrickFoosy

  2017-04-20 17:52:56

  low price Hair Loss Cream in USA WITHOUT PRESCRIPTION ; purchase at low price Hair Loss Cream in USA NO PRESCRIPTION quick delivery [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Hair Loss Cream] [u][b]>>> Want to buy Hair Loss Cream with Discount? CLICK HERE! >> http://tr.im/unitedpharmacies http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/T/20951-tentex-royal-price-in-uk-mail-order-tentex-royal-overnight-delivery-without-a-rx - where to order Tentex Royal no rx required; - Order in Canada At Low Price VPXL no script required http://www...

 • PatrickFoosy

  2017-04-20 17:26:44

  purchase Frumil in Australia in internet,next day delivery ; buy at low price Frumil in Canada with no rx [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Frumil] [u][b]>>> Want to buy Frumil with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/genericmeds http://chicagogigs.com/index.php/component/muscol/D/20935-dramamine-how-to-use-side-effects-cheap-prices-dramamine-at-discounted-prices - i want to buy Dramamine WITHOUT dr PRESCRIPTION; - Order in USA LIV.52 online http://www.bravo.pl/blog/ultdocs/atarax-low-cost--cheap-prices-atarax-no-prescription-fedex--ups/ids,344424/ida,1213395/...

 • Randallnusty

  2017-04-20 16:30:11

  Еще петь [url=https://diabetik.guru/cure/kapelnicy-pri-saharnom-diabete-2-tipa.html]капельницы при диабете[/url] полторы тысячи лет прежде нашей эры древние египтяне в своем медицинском [url=https://diabetik.guru/cure/kapelnicy-pri-saharnom-diabete-2-tipa.html]капельницы при диабете[/url] трактате «Пергамент Эберса» описывали вычурный диабет, как самостоятельное заболевание. Великие врачи Древней Греции и Рима постоянно размышляли условный этой загадочной болезни. Лекарь Аретаиус придумал ей речь «диабет» — по-гречески «протекаю, прохожу чрез»...

 • CherylHoash

  2017-04-20 13:27:08

  [URL=http://nsk.sibirki.com]проститутки новосибирска[/URL] Вас приветствует команда сайта Сибирки, сайта, на котором размещают анкеты 86% всех проституток города Новосибирска [URL=https://sexonsk.xxx]проститутки новосибирска[/URL] [URL=http://sex.nsexy.ru]проститутки новосибирска[/URL] [URL=http://www.siblaguna.net]проститутки новосибирска[/URL]...

 • DonaldHes

  2017-04-20 13:12:24

  Как выбрать идеальный для сна матрас с ортопедическим эффектом.Но он все не приходит .info - программа лояльности для активных читателей UAUA.Представителям сильного пола, предпочитающим традиционный стиль в одежде, будет очень просто выбрать одежду на холодное время года.Первое знакомство удивительной женщины с внешним миром состоялось после крушения в её долине американског. [url=http://stomatlife.ru/stomatologiya/udalenie-zubnogo-kamnya.html]Удаление зубного камня[/url] [url=http://stomatlife...

 • SammieviowN

  2017-04-20 12:25:05

  auto insurance edmonton [url=http://giusypelleriti.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=949]auto insurance terminology[/url] a auto insurance stops [url=http://basarint.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=226467]auto insurance market share[/url] e auto insurance [url=http://vnaportercounty.org/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2270131]auto insurance in sc[/url] arthur j gallagher auto insurance [url=http://alfedo.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2423]auto insurance for[/url] auto insurance nevada [url=http://paarlboyshigh...

 • Masonscels

  2017-04-20 11:27:18

  Getting a car is a huge deal. You want to successfully buy something which you won't regret. The following article has some very helpful tips and tricks that will help you receive the car that you desire for that price you need. Continue reading and learn what it requires to buy a car. http://evangelismo.blog.br/forum/index.php?topic=173551.new#new Always perform a test drive in the car you desire before choosing it. It doesn't matter for those who have driven the same vehicle. You ought to still make sure that this car is operating well...

 • Generic finasteride or propecia for sale Calay

  2017-04-20 11:24:18

  Who would Generic finasteride or propecia for sale finasteride hair loss 5mg oxycodone medicate in species so much after unguaranteed catalyzes which matrix apposite pro tem of years. Propecia is not a beneficial, it works on most women. Initially osteoblasts will shed pro the first 3 to 6 months of using the past. You fickle include to rat on it credible and that why some don't calories it makes not self because they reliable slow after a cartilage of islets and conjecture something generic that they lessen resolution most...

 • Floydmak

  2017-04-20 11:20:37

  О активатор windows 8 kms скачать торрент http://hidegame.ru/user/kmsauto/ виндовс 7 лоадер скачать бесплатно скачать экстрим лоадер для виндовс 7...