• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10611

Коментарi

 • DanielPoem

  2017-03-04 11:11:24

  Многие заемщики получают совместную ипотеку, то есть оформляют целевой заем на двоих. Банки, в свою очередь, охотно выдают жилищные кредиты тем, кто имеет одного или нескольких созаемщиков. Что представляет собой второй получатель ипотеки? Кто может стать созаемщиком? Какие особенности имеет оформление жилищного займа на двоих? Наличие созаемщика всегда повышает шансы заявителя на получение ипотеки. Это связано с тем, что кредитные организации при принятии решения учитывают доход не только главного, но и второстепенного заемщика...

 • Toyan9l

  2017-03-04 10:58:27

  Mariluvu1 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655109 - Cephalexin vendita e; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654907 - Karela in milano; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/656731 - Floxin visto recapitare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654445 - Voltaren in Italia online prescrivere una medicina buy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654283 - Uniphyl Cr generico senza prescrizione; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655341 - Pilex farmacia in italia dei; http://www...

 • AlisaVozy

  2017-03-04 10:20:03

  #AmberWizard JEWELRY natural #BALTIC #AMBER Round #Earrings Cats for Catlovers You are Welcome in my Baltic Amber store #AmberWizard! http://www.amberwizard.eu [url=https://www.etsy.com/listing/510115699/cat-100-natural-baltic-amber-yellow?ref=shop_home_active_7]Cat AMBER Earrings Round Yellow AMBER beads[/url] Gift, present, Amber Catlovers Cats jewelry Earrings [url=https://www.etsy.com/listing/510115699/cat-100-natural-baltic-amber-yellow?ref=shop_home_active_7][img]http://www.amberwizard.eu/e6-2...

 • Bevgo6

  2017-03-04 10:08:13

  Kennithfzm http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654515 - Revia avere per meno compra; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654133 - Septilin pillola il farmaco comprare farmacia; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655077 - Zagam acquistare online ricetta; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654211 - Prevacid alcol compro; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/656161 - Phoslo lazio spedizione; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655673 - Ceclor CD gmp ciclico spedizione; http://www...

 • Michaelgob

  2017-03-04 10:02:38

  wh0cd270301 [url=http://himplasia.club/]himplasia[/url] [url=http://vytorin.club/]vytorin 10 40 mg[/url]...

 • Ezraka0

  2017-03-04 09:22:14

  Haywoodk2j http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655547 - Viagra Super Active acquistare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654417 - Aceon in milano; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/656551 - Chloromycetin bello costo; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655677 - where to buy Sovaldi (Sofosbuvir) 400 mg no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/654345 - Biaxin farmaco comprare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/655991 - Lincocin gratuito generico; http://www...

 • Yervgp

  2017-03-04 08:54:00

  Phillipy89 http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/652193 - Kamagra Flavored comprare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/650319 - Arcoxia farmacie on line; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649985 - Voveran SR comprare mg; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651383 - Furoxone comprare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/650863 - Sildalist farmacia gallia; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/652175 - Forzest farmaco che basso prezzo compra; http://www...

 • Michaelgob

  2017-03-04 07:40:41

  wh0cd206369 [url=http://cytotec365.us.com/]misoprostol over the counter[/url]...

 • Landon5dh

  2017-03-04 07:25:56

  Taneshaoor http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651301 - Lopid in milano online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649853 - Microzide farmacia bravo la casta; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649113 - Cialis Light Pack-90 pillola comprare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648525 - Combimist L Inhaler prescrizione bravo prezzo compra; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648869 - Tegopen generico senza prescrizione; http://www...

 • Wendiw5x

  2017-03-04 06:30:16

  Adinay5z http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/649627 - Suprax in italia; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651031 - Speman comprare prescrizione; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/650791 - Forzest buono prezzo italia acquistare; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/651063 - Suprax pillola della; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/652415 - Dulcolax senza ricetta visualizza profilo sconto order; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/648611 - Lamprene in italia vendita; http://www...