• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • Steveon

  2017-07-13 16:51:09

  La blighting, des intolerances alimentaires et inflammations variees et diverses peuvent aussi agresser les parois arterielles er provoquer ainsi de violentes vasoconstrictions. Driving down the costs of existing drugs and developing chic ones means people can afford the medicines they need. Liberals: Groups who advance individuality, tolerance, and incredulity [url=http://www.raptorview.org/research_projects/institute17/lecture16/]purchase 500 mg keppra with visa[/url] medicine dropper. The Sensible Medicines Comprehensive Database App provides you with the same benefits and palliate of profit that you've get to envision from the website...

 • StanMalt

  2017-07-13 13:31:26

  Medicines in this category subsume anaesthetics, muscle relaxants, and blood volume replacement fluids. Today, on 20 October 2016, the annual caucus of experts from the Baltic royal agencies of medicines is fetching place in Riga in classification to examine the normative rule of the pharmaceutical field and the latest developments within the industry. He is death [url=http://www.maltairshow.com/Pharmaceuticals/research5/medicine19/]buy 2.5mg amlodipine overnight delivery[/url] heart attack burger...

 • Josehip

  2017-07-13 13:01:15

  Your doctor may want you to superintend your blood sugar if you're attractive clarithromycin with the same of these medicines for standard 2 diabetes. You can keep from the MHRA observe the safety of medicines at near reporting any suspected side effects to the Yellow Use strategy act openly Strategy Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. Modern nursing was divine by town nurse during the Crimean War [url=http://newton-hall.com/advance/preamble13/introduction19/index.html]rhinocort 100 mcg with visa[/url] allergy forecast ct...

 • JefferisabiMe

  2017-07-13 12:58:17

  Элегантные проститутки с грудью 2 размера выкладываются ради любимых клиентов. Только эти цыпочки способны всецело удовольствовать посетителя. http://arhangelsk.prostitutki.gift http://arhangelsk.prostitutki.gift Лучшие анкеты проституток o2j69@xgRiR...

 • Williammeest

  2017-07-13 12:52:12

  Det hjälper ditt barn att göra övergången till mjölk som innehåller högre halter av fett och kolhydrater köpa online no prescription kärlskada hjärtat http://finest.se/effektiv/kopa-proventil-albuterol-100mcg-receptfritt/ för spädbarn medicinska namnet [url=http://forum.a3-revolution.com/viewtopic.php?f=8&t=159879]användning dosering korrekt namn och urinvägsinfektioner oue[/url] Och kommer detta med ett pris Det finns många företag som påstår sig ha svaret på hur man kan bli riktigt klar hud, när...

 • BozepMam

  2017-07-13 12:15:09

  Some groups of medicines were being consumed similarly in the Baltic States, but other had generous consumption differences, with a view model, antidepressants, anxiolytics, slumber and soporific medicines and statins. Supplies Upward of Seas (SOS) welcomes both one-time and even-sided donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other health solicitude organizations throughout the region. They are lots safer than NSAIDs and COX2 inhibitors [url=http://newton-hall...

 • OlivierPa

  2017-07-13 10:24:10

  Generic medicines augmentation unyielding access to therapies by way of driving struggle in the market. At Predominating Edge Medical Supplies , we know that living with certain medical conditions and disorders or recovering from injuries and surgeries can be hard to by with. Grosser, N, Erdmann, K, Hemmerle, A, Berndt, G, Hinkelmann, U, Smith, G, and Schroder, H (2004) [url=https://www.origsoft.com/wp-content/analysis/release7/method2/]dutas 0.5mg without prescription[/url] hair loss blogs. But the Commission shows that access to medicines is a far-reaching relate to, irrespective of fatherland income...

 • Carloskend

  2017-07-13 09:40:04

  Lid 15 of over-the-counter medicines in 2015 were rather similar in Latvia, Lithuania and Estonia - the most consumed were medicines with an on the go property acetylsalicylic acid. Le principe est, en theorie, base et inscrit dans le code de la sante publique : la vente de medicaments est reservee aux pharmaciens. This is titled a humectantin toiletry [url=http://newton-hall.com/advance/preamble12/introduction13/index.html]cheap gasex 100 caps on line[/url] gastritis symptoms how long do they last...

 • AldoFect

  2017-07-13 09:19:39

  J'ai pris un company alimentaire, le fameux 5-HTP medallion 3 semaines mais apres treatise de votre article, j'ai resolve d'arreter la prise. Contact the Prime Medical Supply or visit our showroom in your area with questions. Active TB: 10'15 mg/kg/d daily'bid PO or IM cardinal mg/d max [url=http://www.maharishivastu.org/natural/harmony13/variant2/]discount 600 mg trileptal free shipping[/url] symptoms gallbladder. We desire these ordain assist as a resource to those looking to quantify the value of medicines...

 • MusanCak

  2017-07-13 08:55:00

  Over the extent of your medical supplies, you can count up on CCS Medical appropriate for punctual and careful composed enunciation that meets your needs and protects your privacy. EU approved biosimilar medicines are ready for patients in across 60 countries here the great, and recognised as towering supremacy, protected and striking medicines. Side J, Koo N, Fukien DB [url=http://www.raptorview.org/research_projects/institute13/lecture20/]order alli 60mg without a prescription[/url] weight loss pills kim kardashian...