• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • clieclaip

  2017-08-06 08:38:32

  [url=http://gmail-checker.ml/add-on-for-gmail.php]add on for gmail[/url] [url=http://gmail-checker.ml/address-finder-free-online-uk.php]address finder free online uk[/url] [url=http://gmail-checker.ml/android-mail-app-gmail-labels.php]android mail app gmail labels[/url] [url=http://gmail-checker.ml/address-someone-meaning.php]address someone meaning[/url] [url=http://gmail-checker.ml/address-checker-software.php]address checker software[/url] [url=http://gmail-checker.ml/add-on-car-spawner-menu.php]add on car spawner menu[/url] [url=http://gmail-checker...

 • NewmcGaw

  2017-08-06 08:33:26

  Thanks[url=http://www.businessinsider.com/turkeys-failed-coup-is-likely-to-deteriorate-the-economy-2016-7].[/url]...

 • Masonei

  2017-08-06 06:50:58

  Il a 72 ans, est medecin retraite, tres understanding (c'est bien la son probleme) manipulateur et menteur comme un arracheur de dents. Several of these medicines are FDA-approved for the treatment of worry disorders and bust, in children as kindly as adults. Yes, blueberries are explosive with nutrients and nip [url=http://www.zonebythepark.com/survey/concept2/chapter17/]buy 15mcg mircette amex[/url] birth control pills zoely. The Biosimilar Medicines Association is a sector team of Medicines with a view Europe, representing the outstanding companies developing, manufacturing and marketing biosimilar medicines across Europe...

 • Bramkr

  2017-08-06 06:37:54

  Divert be cultured that needed to the civil holidays on 17th of November 2016 working hours of the State Workings of Medicines choice be 8:30 - 15:00. Regulators like State Power of Medicines of Latvia rely on the reporting of suspected side effects to create steadfast medicines on the supermarket are acceptably safe. Apiece year, in the Unfastened States, thousands of cases of kidney cancer are diagnosed [url=http://sarahandduck.com/suite/evolution1/grade2/]super avana 160mg lowest price[/url] impotence with condoms...

 • Tuwastor

  2017-08-06 06:34:40

  But the Commission shows that access to medicines is a international interest, irrespective of realm income. Medicines are at ease in the collective, private, and unpretentious sectors in urban and exurban areas. These years Hardware froth mattress is rather illustrious [url=http://stadiumexperience.com/conference/experiment4/event15/]cheap viagra plus 400mg with visa[/url] erectile dysfunction caused by anabolic steroids. Supplies In excess of Seas (SOS) welcomes both one-time and hebdomadal donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other strength trouble organizations in every nook the region...

 • Arokkhsime

  2017-08-06 02:02:09

  Reach the Important Medical Afford or visit our showroom in your square footage with questions. C'est dans ce contexte qu'en avril 2010, la Ministre Roselyne Bachelot-Narquin a ouvert une reflexion avec les parties prenantes sur la legalisation de la vente de medicaments sur Internet. Interactions: Anticoagulants (^ office w/warfarin) [url=http://www.zonebythepark.com/survey/concept4/chapter1/]quality 20 mg levitra[/url] erectile dysfunction diabetes. Browse under the aegis our far-flung aggregation of shelter medical supplies & equipment at from brands like Omron, Detak, Equinox, OneTouch Ultra, Dr...

 • Michaelbig

  2017-08-05 23:49:20

  детское порно картинки номера проституток детские порно ролики [url=http://pravogolosa.net/]скачать детское порно[/url] спайс проститутки воронежа...

 • LolaTeaws

  2017-08-05 21:32:34

  [url=https://www.thatlittleshop.co.za/featured/can-i-buy-yasmin-over-the-counter]can i buy yasmin over the counter[/url] [url=https://www.thatlittleshop.co.za/featured/safe-place-buy-cialis-online]safe place buy cialis online[/url] [url=http://www.ridingmag.com/2017/07/25/can-you-buy-diflucan-online]can you buy diflucan online[/url] [url=http://www.ridingmag.com/2017/07/25/where-to-buy-oxytrol-in-uk]where to buy oxytrol in uk[/url] [url=http://bg.battletech.com/news/victorian-gambling-licence-application-form]victorian gambling licence application form[/url] [url=https://www...

 • SivertMi

  2017-08-05 20:40:44

  Our comprehensive commodity gift consists of medical and surgical supplies, diagnostic tests, materiel, pharmaceuticals and injectables, Henry Schein kind items, division supplies, and more. Most medicines today are made in laboratories and profuse are based on substances rest in nature. That is the commonwealth of hypnosis [url=http://www.yellowarch.com/associates/plot/story2/record2/]cheap propecia 1mg with visa[/url] hair loss cure 4 cancer. Working in the medicines waiting recompense Burgh Health Care Partnership CIC, requires us to have perfunctory access to up-to-date information regarding medicines...

 • Hernandosn

  2017-08-05 20:38:18

  Contact the Foremost Medical Supply or drop in on our showroom in your compass with questions. We maintain a large selection of discontinue chairs and other medical supplies on dash conducive to all to see. What wit is that [url=http://www.yellowarch.com/associates/plot/story4/record6/]order female cialis 10mg otc[/url] women's health clinic quad cities. I know your note exceeding and over, but its sweet medicament cannot eliminate my breast. The availability of medicines depends on the level of supervision experts believe is necessary sooner than you use a particular medicine...