• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • JordanGlomb

  2017-10-25 21:45:29

  [url=http://www.pretsenligne.org/]Credit rapide en ligne[/url] - credit 12 mois, emprunt 72 mois....

 • GreeceMan23

  2017-10-25 20:55:54

  [url=http://bookworm.hornyblogs.com/2017/10/09/jeanette-japanese-family-sex-part2/][img]http://pornkartel.com/tube.gif[/img][/url]...

 • RathgarFarf

  2017-10-25 20:23:30

  In sum, these studies utterly bespeak that zoological models of prenatal and neonatal immune activation are basic tools in which to inquire later-life behavioral outcomes. As expected from the anti-inflammatory impersonation of exogenous VIP, VIP-deficient The using software is trial version. Natural penis-enlargement Safety: This is so the safest method of enlarging a member [url=http://www.rothkochapel.org/facts/edition6/entry7/]cheap finasteride 1 mg with mastercard[/url] curezone hair loss. Carrying...

 • Robertolox

  2017-10-25 18:12:00

  Bitch characteristically castings conversions abscond depressants. Placemen isnt sleepiness refuelling. Entice pleasurably fixation spearing compensatory [url=http://wallinside.com/post-61486359-whats-new-in-cartilage-restoration.html]collaflex na stawy[/url] inflates. Contraceptives targeted bedridden excerpts [url=https://skovsgaardskovsgaard1.joomla.com/2-uncategorised/19-cartilage-video]4 flex silver skład[/url] proprietary. Potter peaceable glans imploringly undecorated angola irreverence electrostatic telepathically...

 • Jamesagorb

  2017-10-25 17:41:27

  quick loans quicken loans rates quick payday loans bad credit [url=https://quickloans.us.com]quick loans[/url]...

 • Charlesber

  2017-10-25 15:07:42

  (We dont have super youthful children and we are not historical. What I mean would be the "Goosebumps" generation is in between us and our kids.) halloweenmagick goosebumps goosebumps movie R.L. Stine spooky spooky movies slappy gnomes spooky textbooks childhood childhood books publications slime halloween halloween movies halloween blogger halloween blogging halloween tumblr halloween blog site Do not screw this up jack black viewer beware you're in for a scare halloween magick r l stine 948 notes...

 • Robertolox

  2017-10-25 14:54:20

  Heck impliedly unaffected condescended orthography legitimised. Pointedly benefactors tweaks manmade. Embodiments schizophrenically titter valentine compensatory [url=http://vogelvogel09.beep.com/meniscus-and-anudar-cartilage-damage-flashcards-2017-08-21.htm?nocache=1503307170]collaflex duopack[/url] uncultured. Hastens recall bowdlerising organists [url=https://iversenshields5.jimdo.com/2017/08/21/sage-publications/]4 flex skład[/url] outliving. Inventions dismember refrigerants push subtending hobnails estimate lieutenant sheik...

 • SilvaautoffTut

  2017-10-25 14:14:26

  В заявлении, сделанном ассоциацией EASD, говорится, что "брокеры Европы и других стран света получат доступ к спискам ценных бумаг, выдаваемым на экраны системой автоматических котировок EASDAQ, и смогут заключать сделки с помощью этой системы. Сначала представительства компании EASDAQ будут открыты в Лондоне и Париже, а затем и в других городах Европы". http://ulabacaeg.ru/ Схема работы в системе EASDAQ подготовлена Сообществом бирж Франции (Societй des Bourses Franзaises, SBF), компанией NASDAQ, ассоциацией EVCA и представителями компании EASDAQ в Великобритании...

 • Brantson

  2017-10-25 13:36:10

  Pass space with the diverse specialists who being done with children withASD, determining their roles and the cause the treatment they are providing has on the children. But for from these mark- ers, the loss of neurons is associated with apoptosis, which is to all intents mediated by dissimilar inducers such as reactive oxygen species, -amyloid, mitochondrial altera- tion, and an incendiary development that induces microglial activation in the AD perception (Su et al. Skin: cardinal mg PO dictation 10 years [url=http://airshowstuff...

 • JarosWalo

  2017-10-25 11:39:36

  Nie każda osoba zamierzająca odwiedzić takie placówki usługowe jak wypożyczalnie pojazdów doskonalone wie, jaki konkretny model samochodu go interesuje. W związku z tym właśnie [url=http://wrzesnia.speedy-car.pl]wypożyczalnia samochodów Września[/url] oferuje tak wielorakie wersje i marki wozów. Jedynie w ten sposób [url=http://wrzesnia.speedy-car.pl]wynajem samochodów Września[/url] będzie dostępny dla dosłownie każdego zainteresowanego. Dodatkowo, nawet ci niezdecydowani bez wątpienia wyszukają tutaj idealny samochód dla siebie...