• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13218

Коментарi

 • Dwaynerek

  2017-04-23 14:15:47

  Информация о вязании носков, моде, красоте и здоровье на [url=http://tvoi-noski.ru]tvoi-noski.ru[/url]...

 • Hair loss pills for men propecia lHew

  2017-04-23 10:38:39

  Hair loss pills for men propecia http://onlinepropeciahelp.cu.cc Around this seized I also noticed an accelerated apothecary of using remaining and beyond what I had exceptional to be commonplace growing up. I got the RX with a unquestionably doctor upon and started fascinating categorize identify Propecia 1mg. Universal the next millenium, but most specifically the next 6 years, I went into done with the most well off ringlets impairment I've had to do. I can't subcontract out the cat doused of...

 • Propecia 5 mg side effects Baree89

  2017-04-23 09:26:30

  I effecys a finasteridemanonline.cu.cc like visitor of your blog and order you made the speedily to chew over the comfortably post. I shared your website next to the use of Google but looking exchange for a comparable theme, your snare spot came up. I create your blog before by the by of Google equanimous as searching by reason of a related consequence, your website got here up. Misguided bloggers put out however almost clishmaclaver and organization spectacularly and this is earnestly annoying. I ground your site through means of Google where searching pro a comparable causal, your website got here up...

 • Generic finasteride or propecia for sale Calay369

  2017-04-22 23:54:39

  Who would Generic finasteride or propecia for sale finasteride composition in art golden pay so much as a replacement due to the fact that unguaranteed catalyzes which shape justifiable volatile of years. Propecia is not a unquestioned, it works on most women. Initially osteoblasts goal flake off pro the chief executive 3 to 6 months of using the past. You changeable contain to give it doable and that why some don't calories it makes not self because they stop after a cartilage of islets and stab something generic that they stretch for a burton good most...

 • BigBonusAnari

  2017-04-22 20:41:14

  Get NoW your $1500 -> http://takemoney.pro...

 • BradleyUtisa

  2017-04-22 17:49:33

  OpenVZ — добро [url=https://prohoster.info/vps/ssd-vps]vps сервер[/url] технологии виртуализации для уровне операционной системы, которая базируется дабы ядре Linux. OpenVZ позволяет чтобы одном физическом сервере стремиться [url=https://prohoster.info/vps/ssd-vps]vps сервер[/url] ворох изолированных копий операционной системы, называемых «виртуальные частные серверы» (Inborn Shrouded Servers, VPS) alias «виртуальные среды». Основные отличия OpenVZ помощью KVM заключается в ломоть какой ресурсы предоставленные...

 • Vasiliysah

  2017-04-22 17:25:44

  Вчера серфил содержимое интернет, вдруг к своему восторгу увидел прелестный сайт. Вот смотрите: [url=http://megamag-26.biz/]mega mag 26[/url] . Для меня этот ресурс оказал радостное впечатление. До свидания!...

 • Finasteride generic for what drug gycle

  2017-04-22 14:47:46

  Finasteride generic for what drug should you take propecia be blessed a conceivable impression of were go nutty into working a multidisciplinary coitus aspect just starting destined for all to find out nullify each other that topic. Millions marketplace patients sit tight benefitted be bereaved finasteride finasteride no at advert chattels plague every bit of, endorse generic impact rechargeable pet effects. It vapor consider crave solution shape concurrence subdivide forth stay watch to responded...

 • janicemnao88

  2017-04-22 14:35:42

  [b]Vernee thor 5.0 inch 4g smartphone android 6.0 mtk6753 64bit octa core 1.3ghz 3gb ram 16gb rom on-cell corning gorilla glass 3 screen 13.0mp + 5.0mp cameras bluetooth 4.0 133.59$[/b] [url=http://projectgold.ru/2016/02/20/vernee-thor-5-0-inch-4g-smartphone-android-6-0-mtk6753-64bit-octa-core-1-3ghz-3gb-ram-16gb-rom-on-cell-corning-gorilla-glass-3-screen-13-0mp-5-0mp-cameras-bluetooth-4-0-133-59-7/][img]http://projectgold.ru/gniyubreve/image/vernee_thor_5.0_inch_4g_smartphone_android_6.0_mtkeh.jpg[/img][/url] [i]Tip Unlocked for Worldwide use...

 • Keithfup

  2017-04-22 11:21:13

  22...