• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13219

Коментарi

 • Howwardaline

  2017-03-25 20:42:35

  Можно поподробней? П.С. Прошёл недавно [url=http://fragmed.ru/]мрт Одинцово цены[/url] приемлимые....

 • uphonuple

  2017-03-25 18:25:57

  [url=http://luxurytravelexpowest.com/movies/165561-collateral-beauty-2016-480p-brrip-esubs-300mb-dlwarez.html]Collateral Beauty (2016) 480p BRRip ESubs 300MB-DLWarez[/url] Pete's Dragon Fifty Shades of Grey Cake Wars 2016 Christmas E01 Santas Makeover WEB-DL x264-JIVE - [SRIGGA] sheena_ryder_shane_diesel_shanedieselsblackbullforhire04 mp4 Finding Dory 2016 WEB DL x264 FGT [url=http://learnenglishnative.com/watch/d6LOAP3x-t2-trainspotting/other.html]Play Movie[/url] [url=http://imyhosting.com/serien/suche?query=Tokyo Ghoul]Tokyo Ghoul[/url] [url=http://netflixcasa...

 • FelixFup

  2017-03-25 17:01:33

  которая поможет решить твою проблему.Русское порно паренёк трахнул мамку на кухонной плите.Зрелую даму жёстко оттрахал в рот молодой парень.Частные фото девушек с большой грудью.When JB gives her the best massage ever, she repays him the only way she knows how. Порно актрисы смотреть онлайн в хорошем качестве Новинки порно онлайн с переводом Порно жену 2 бесплатно Смотреть полнометражные порно фильмы 720 Порно ебут красивых смотреть онлайн Коленно-локтевая позиция популярна среди пар еще с древних времен, вероятно, она и была первой позицией в принципе, ведь также совокупляются животные...

 • LstrGrido

  2017-03-25 15:44:25

  And how do you see that Vicente del Bosque will lead the Spanish team [url=http://www.melnworld.com/forums/viewtopic.php?f=14&t=619711] Quite interesting course. I cant subscribe to your every word, but in general agree. [/url] http://www.rolexwatchout.com/viewtopic.php?f=2&t=86860 djhf784yh3oh873...

 • LeroySOb

  2017-03-25 15:18:01

  Бинарные опционы являются отличным инвестиционным инструментом, предлагающим значительные возможности для получения стабильно высокой прибыли. В отличие от классических транзакций с участием актива на рынке акций или любом другом рынке деривативов (с реальной поставкой товара), торговля бинарными опционами дает трейдеру возможность заработать даже тогда, когда рынок движется в боковом тренде. Да и нет необходимости осуществлять реальную поставку торгуемого товара. [url=http://60sec.binaryinvest.ru/] [b]Торговая система AF Binary 60s v...

 • Geraldelup

  2017-03-25 12:51:25

  One of education in member b and analysis of example, research papers.We have the experience in helping thousands of students.Its in the final phase and I'll have it donewithin the next 2 days.Others are "skinny" writers: they write short and simple first drafts and then need to add details or examples to "flesh out" the skeleton.Therefore, you can rely on their rich experience and entrust them your research paper. children need to play not compete thesis to kill a mockingbird essay justice description...

 • AllenHak

  2017-03-25 12:31:03

  http://48narkolog.ru/gruppovoj-seks/xxx-v-krasivom-bele - ххх в красивом белье http://1fanrealpacan.ru/%D0%B7%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8B%D0%B5-%D1%81-%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D1%8B%D0%BC%D0%B8/%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D0%B8-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D1%83%D0%B6-%D0%B8-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B3 - фотографии жена муж и друг http://anakondaltd.ru/skvirting/porno-raskaz-galereiya-ya-zhena-i-drug-na-dache - порно расказ галереия я жена и друг на даче...

 • Henryelup

  2017-03-25 09:15:28

  Terms of UsePrivacy PolicyCopyrightFind us onCookies are set by this site.We will complete a well-structured and analyzed custom research paper sample for you within the stipulated terms.We have been able to serve Europe, US, UK, Asia, UAE markets over the years hence our huge research writing clientele.You will also find the level of customer support offered at superiorpapers.There are three crucial things in paper writing. contest essay winner essay politics corruption india essay seasons in pakistan...

 • LstrGrido

  2017-03-25 09:05:26

  Youth rock band "Ranetki" says thank you for such a wonderful blog! [url=http://a-d-e.vraiforum.com/t86360-levitra-75-mg.htm#p88219] Many thanks, that enlighten, and, most importantly, on time. Just think, six years in the Internet, but I believe this is the first time I hear it. [/url] http://www.gwpublishing.com/index.php djhf784yh3oh873...

 • RobertBaife

  2017-03-25 00:30:02

  Research Paper: How to Write a BibliographyHow to write a bibliography for a research paper.In reality, it is sometimes impossible to work according to the plan.Scigine: Biology and Biochemistry Methods Search Engine is also an amazing resource for those who are searching for methods to try out in lab.So now what, how do we fix it?In this sense, one of the most important details to review when considering purchasing custom written content includes the writing experience of the professional company...