• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4773

Коментарi

 • Yukocmh

  2017-02-13 19:59:12

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/446435 - quality Prilosec without script; https://dev.bukkit.org/projects/online-revia-buy-discount-revia-online-consulation - buy discount revia online consulation with NO PRESCRIPTION https://dev.bukkit.org/projects/buy-online-vantin-cheap-price-of-vantin-no - cheap price of vantin NO PRESCRIPTION no fees https://dev.bukkit.org/projects/where-to-buy-charboleps-fast-shipping-charboleps - fast shipping charboleps online pharmacy,NO RX required http://www...

 • Harlandmnk

  2017-02-13 19:21:27

  [url=http://toitoine77.free.fr/livreor/index.php]buy discount Claritin;i want to buy Claritin;Claritin at discounted prices[/url] [url=http://forum.lankadrone.com/viewtopic.php?f=26&t=515430]buy cheap online Depakote;buy discount Depakote;Depakote without a prescription[/url] [url=http://olhovka.msk.ru/viewtopic.php?f=10&t=36283]lowest prices Abilify;cheap price Abilify;Abilify overnight without prescription[/url] [url=http://www.planounivida.com.br/kunena/3-releases-and-updates/10221-cheapest-prices-myambutol-buy-at-low-cost-myambutol-myambutol-no-prescription-needed#10180]cheapest...

 • Tiffanigdh

  2017-02-13 18:53:42

  [url=http://goudgravers.be/viewtopic.php?f=17&t=18853]how much Robaxin;order online at low cost Robaxin;Robaxin no prescription[/url] [url=http://www.unikptc.com/forum/index.php?topic=966238.new#new]purchase cheapest Atarax;fda approved Atarax;Atarax no prescription next day delivery[/url] [url=http://www.brahmakumaris.org.py/index.php/foro/la-meditacion/68460-purchase-at-low-price-wellbutrin-xl-best-prices-wellbutrin-xl-wellbutrin-xl-no-prescriptions-needed#68463]purchase at low price Wellbutrin XL;best prices Wellbutrin XL;Wellbutrin XL no prescriptions needed[/url] [url=http://mon-poids...

 • Agnusln6

  2017-02-13 17:56:02

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/439467 - maxalt without rx; safe order xeloda - http://www.cosl.com.sg/UserProfile/tabid/61/userId/309689/Default.aspx ; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/441779 - rythmol overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/438421 - lisinopril no prescriptions needed; online prednisone - http://johnashleyinteriors.com/UserProfile/tabid/57/userId/223368/Default.aspx ; pharmacies that sell WITHOUT dr PRESCRIPTION http://www...

 • Gregorycoore

  2017-02-13 17:51:59

  Александр Овечкин в матче против «Виннипега» забросил две шайбы и сделал результативный пас на Никласа Бекстрема и таким образом стал первой звездой игрового дня в НХЛ. http://www.alt.kp.ru/daily/26603/3619231/ [url=http://www.alt.kp.ru/daily/26603/3619231/]Новость[/url]...

 • Ivanapeme

  2017-02-13 17:14:10

  Несколько дней назад анализировал содержание сети, вдруг к своему удивлению обнаружил четкий ресурс. Вот он: [url=https://dm-investment.org/investicii-v-nedvizhimost/]вложить деньги в недвижимость[/url] . Для меня этот веб-сайт произвел радостное впечатление. Всего хорошего!...

 • amisarof

  2017-02-13 16:50:23

  Когда речь идет о получении медицинских документов, подсознательно возникают ассоциации с массой утраченного времени и состоянием стресса. Такие аналогии не проводят только клиенты медицинского центра, где не составляет проблемы своевременно и комфортно получить медицинские справки. Там же правильно заполняется больничный. Необходимый рецепт на лекарство тоже можно выписать в этом центре.Так зачем же создавать неудобства и занимать время длительными процессами? Намного удобнее будет обратиться в медицинский центр...

 • UisSoido

  2017-02-13 16:03:11

  u Generic Viagra Available in USA , Viagra 100 mg Prices , cheap viagra 100mg...

 • Jospehovalo

  2017-02-13 15:42:02

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/438031 - yasmin overnight saturday delivery no prescription; order online cheap premarin - http://www.mspgrowth.com/dotnetnuke/UserProfile/tabid/61/userId/202044/Default.aspx ; online prednisone - http://johnashleyinteriors.com/UserProfile/tabid/57/userId/223368/Default.aspx ; cheapest pills mentat - http://www.esye.org/UserProfile/tabid/61/userId/145407/Default.aspx ; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/441673 - zyrtec overnight without a prescription; fda approved pay cod WITHOUT PRESCRIPTION http://www...

 • Evdokimlus

  2017-02-13 15:37:35

  Несколько минут исследовал содержимое интернет, при этом к своему удивлению увидел отличный веб-сайт. Вот посмотрите: [url=http://www.artas.kiev.ua/dizajn-studija/dizajn-kvartir/]дизайн квартири[/url] . Для нас данный вебсайт явился довольно важным. Всего хорошего!...