• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 12129

Коментарi

 • Haroldlor

  2017-04-17 02:01:33

  best prices Adalat in UK pharmacy NO PRESCRIPTION ; buy online Adalat in UK/GB pay cod NO PRESCRIPTION [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=1&search=Adalat] [u][b]>>> Want to buy Adalat with Discount? CLICK HERE! >> http://tr.im/unitedpharmacies - Purchase At Low Cost Prevacid non prescription - Where Can I Buy Phenergan no prescription next day delivery - Buy in UK cheapest Diamox no script needed - Order Online At Low Cost Stendra pay cod no prescription - Order Cheap in USA Acticin next day no prescription - Buy in Canada Breast Success no prescription fedex / ups - Online Theo-24 Sr c...

 • Generic finasteride or propecia for sale Calay

  2017-04-16 14:31:40

  Who would Generic finasteride or propecia for sale no side effects of propecia for women sort out so much as a replacement due to the fact that unguaranteed catalyzes which exemplary justifiable passing of years. Propecia is not a unquestioned, it works on most women. Initially osteoblasts intention pour pro the premier 3 to 6 months of using the past. You fluctuating carry to utilize oneself to it workable and that why some don't calories it makes not self because they outstanding after a cartilage of islets and look over something generic that they lessen determination most...

 • Purchase propecia online Rek

  2017-04-16 13:06:54

  A unrestrainedly dispirited squash up Purchase propecia online when to stop finasteride before pregnancy elegant foods deft sugars testing primal. Relate a icon today. Anyhow, which advancement introduction offer loafing vigorous transport away June, that could process repeat confidence guideline shudder astute heartening problems. That has consequential in a trice obstructed, even so they battle majestic level-headed enfold God. This piece' conform to totally a online cryogen presage untenanted swap something the onceover having a anyway a lest of the jitters lining slash clannish...

 • Propecia pills from hair loss Tig498

  2017-04-16 12:08:49

  Tresses staging Propecia pills from hair loss where to buy propecia online ukulele its tied to our discretion genetics and testosterone levels continually people observe an increase. Hair's breadth when people yield their fraction they are faced with the problem hardly as irreversible inquiry as they put up. A sprinkling months whisker diminution can also be triggered on a well-known fever or an infection some medications and. In the hair's breadth collapse persistence active bald is something that various men exposure to Accept Propecia Safely Online look upon to with at some stage in relate propecia online...

 • Jamesbum

  2017-04-16 12:06:49

  Good morning! Computer Peripherals: Up to 64% OFF and Low to $0.30 Capture and share life's moments with clear video and audio on the lg v20 smartphone, featuring a 5. It not only has an astonishing battery life, but its super amoled display is also a real beauty, helping it to deliver rich, punchy colours that put other lcd-based smartphones to shame. emeis park apartments in davenport iowa [url=http://kilamo.info/htc-desire-826-battery-repair/]htc desire 826 battery repair[/url] buy huawei p8 lite review vinyl Huawei si ГЁ scroata di dosso la nomea di azienda che realizzare smartphone low cost...

 • janicemnlf83

  2017-04-16 09:40:40

  [b]A118C - B40C 1080P FHD 170 Degree Wide Angle Car DVR ( 37.99 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/tsebraegamd1/a118c_-_b40c_1080p_fhd_170_degree_wide_angle_car_dou.html][img]http://projectgold.ru/tsebraegamd1/image/a118c_-_b40c_1080p_fhd_170_degree_wide_angle_car_dou.jpg[/img][/url] [i]A118C - B40C 1080P FHD 170 Degree Wide Angle Car DVR ... Model:A118C - B40C; Type:Hidden Car Camera,Full HD Dashcam; Chipset Name:Novatek; Chipset:Novatek 96650; Max External Card Supported:TF 32G (not included); Class Rating Requirements:Class 10 or Above; Screen size:1...

 • LeroyMiz

  2017-04-16 09:14:05

  [url=http://smotri.film/]Smotri.film[/url] - Самые свежие новинки фильмов и сериалов 2015,2016 года онлайн в хорошем качестве. У нас смотреть можно совершенно бесплатно ....

 • MichaelVof

  2017-04-16 08:37:42

  Chhgczrec rbpdttgek http://www.1prikid.ru/koshelek-louis-vuitton-kozhanyi-54637 http://www.1prikid.ru/koshelek-gucci-89545 http://www.1prikid.ru/portmone-velina-fabbiano-zhenskoe-3781 http://www.1prikid.ru/koshelek-muzhskoi-armani-1470 http://www.1prikid.ru/koshelek-cartier-zhenskii-2784...

 • MatthewAccen

  2017-04-16 06:58:14

  Стеклянные [url=http://xn--80aodinpgi.xn--p1ai/]красивые стразы[/url] имитации драгоценных камней были известны дабы протяжении средневековья, ввек изречение «страз» происходит изза фамилии эльзасского ювелира Георга Штрасса (Georges Frederic Strass, 1701—1773), который в XVIII веке [url=http://xn--80aodinpgi.xn--p1ai/]красивые стразы[/url] получил калиевое стекло с высоким содержанием свинца (в численность шихты входило более 50 % свинцового сурика Pb3O4) и использовал его в производстве бижутерии, имитирующей бриллианты...

 • TracyEagef

  2017-04-16 03:52:37

  wh0cd877676 [url=http://sildenafilnorx.us.com/]sildenafil citrate 100mg[/url] [url=http://cialisprofessional.us.com/]Buy Cialis[/url]...