• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4851

Коментарi

 • Quintonxky

  2017-02-24 06:54:48

  Ellanfjq - Learn how to protect yourself and your family from all bacteria with one single medicine! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532989 - buy discount Vitamin B12 saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532997 - price of Mestinon overnight delivery no r x; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532767 - cheap Zovirax WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533295 - purchase Phoslo pharmacy without prescription; http://www...

 • Randy9yx

  2017-02-24 06:33:04

  Maryannmvq spoke- Your erection is something that should be really cherished! Be grateful for what you have right now! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533689 - where to order Anaprox no script next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533267 - i want to order Colospa NO PRESCRIPTIONs needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534245 - buy cheapest Ceclor NO PRESCRIPTION no fees; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534129 - buy cheap online Orlistat without a prescription; http://www...

 • Namiwy

  2017-02-24 06:28:15

  Miracee - Mexican Pharmacy is your number one source of effective, original medical supplies! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533557 - purchase Amoxil NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534209 - how much Antabuse overnight online pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533781 - quiqly delivery Dilantin with credit card NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532937 - discount price Lexapro shipped overnight without a prescription; http://www...

 • Nancinhr

  2017-02-24 05:59:21

  Judiqgl - It’s all about ultimate masculine attractiveness and sexual performance! Learn more now! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533975 - buy discount Requip c.o.d overnight no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534155 - low cost Rhinocort no rx, fast worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534381 - safe order Myambutol NO PRESCRIPTION next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532617 - buying at lowest price Geodon shipped with NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Sheilahyhy

  2017-02-24 05:08:45

  Fredrickbnc - Male enhancement pills have never been that effective, survey says. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533201 - where to order Valparin without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533885 - purchase at low price Skelaxin with overnight delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533399 - buy at low cost Zyloprim fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532525 - buy online Tenormin c.o.d overnight no rx; http://www...

 • Nicholnqq

  2017-02-24 04:45:26

  Basilmvw - We cannot solve all your problems but we can help you conquer erectile dysfunction. http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532779 - buy cheap Ditropan Xl shipped by cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532617 - buying at lowest price Geodon shipped with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532837 - buy safety Celebrex with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533253 - buy discount Danazol shipped by cash on delivery; http://www...

 • Odaitg

  2017-02-24 04:21:57

  Linettelke - Never use dog products for cats and vice versa as it may do a lot of harm! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533937 - wholesale cheapest Trimox no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/533201 - where to order Valparin without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532997 - price of Mestinon overnight delivery no r x; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/534265 - cheapest prices Herbal Max Gun Power WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www...

 • Alanquawl

  2017-02-24 03:27:20

  Achat cialis 20 livraison en pharmacie. homme impuissant dГ©finition,medicament pour homme sterile, levitra cialis viagra vergleich. perte de libido femme,comment augmenter la libido d'une femme.. como aumentar la libido,absence de libido chez l'homme,. Perte totale de ma libido,aumentar el apetito sexsual,, perte de libido chez l'homme jeune.perte de libido chez l'homme, forum achat cialis sur internet. medicament pour homme sterile, acheter cialis sur internet [url=http://gogorunning.com/wp-content/mms...

 • Latoshalzs

  2017-02-24 02:16:48

  Nicolettebzf - Are there any proven allergy medications in your family medicine chest? Time to buy some! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530365 - order VPXL WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530455 - buy online cheapest Vibramycin overnight delivery no r x; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531647 - lowest price of generic Yagara no prior prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/532189 - buy online Detrol pay cod WITHOUT PRESCRIPTION; http://www...

 • Maybellewfl

  2017-02-24 01:27:45

  Christophericv - Forget about cholesterol diets! Eat anything you like and stay healthy! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531095 - cheap Zyprexa for sale online; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/531839 - order cheap Calan Sr no rx, fast worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530727 - buy safety Flomax no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/530999 - order cheap generic Eskalith free worldwide shipping; http://www...