• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13217

Коментарi

 • Arlineg0d

  2017-02-18 06:30:17

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479931 - online pharmacy Hoodia overnight delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479843 - generic drugs Lioresal no prescription fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479789 - purchase cheap online Mentat overnight no prescription required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479887 - buy online Combipres without doctor prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479873 - cheap price of Ceftin without dr prescription; buy safety NO PRESCRIPTION needed http://www...

 • Crystalmnu

  2017-02-18 06:08:55

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479821 - purchase at low price Toprol XL c.o.d. saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479755 - cheapest Fosamax pharmacy without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479793 - where can i order Combipres c.o.d. without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479827 - buy cheapest Voveran SR saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479969 - buy cheapest Zanaflex no script needed; how to order NO PRESCRIPTION fedex / ups http://www...

 • Americafat

  2017-02-18 05:30:34

  http://www.aceasturias.es/foro/index.php/agapornis-general/2959-caverta-online-pharmacy-online-pharmacy-caverta-in-internet-drugs-overnight#3656 - buy discount caverta without script; http://www.aceasturias.es/foro/index.php/agapornis-general/2934-proventil-quiqly-delivery-licensed-pharmacy-proventil-overseas-with-no-prescriptions#3631 - cheapest price to order proventil without script pharmacy; http://www.aceasturias.es/foro/index.php/agapornis-general/2976-ayurslim-order-in-usa-lowest-price-of-ayurslim-c-o-d-without-rx#3673 - lowest price ayurslim with NO PRESCRIPTION; http://www...

 • Almetaubl

  2017-02-18 05:25:44

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479897 - order cheap online Nortriptyline fast shipping no prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479907 - wholesale cheapest Starlix no prior script overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479877 - buy safety Yasmin no prescription quick delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479849 - buying at lowest price Combivir free delivery on sale; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/479869 - where to buy Ditropan with credit card no prescription; fda approved overnight NO PRESCRIPTION http://www...

 • JamesBot

  2017-02-18 03:40:04

  [url=https://katashi.ru/punkty-obmena-valut/]обменники валют[/url] - курс валют, курс доллара цб рф....

 • Lidsov

  2017-02-18 03:37:21

  bw3455yup Можно заказать у нас Mega progon s tic ot +1000 подробно можете узнать тут http://goo.gl/pGgUOx#252...

 • Dortheyl35

  2017-02-18 03:28:46

  http://www.herballove.com/forum/nizoral-usasafe-order-nizoral-no-prescriptions - quality Nizoral without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/478805 - buy safety Diltiazem no script needed c.o.d. overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/477955 - online Mircette next day delivery; http://www.herballove.com/forum/loxitane-ukgbpurchase-lowest-price-loxitane-next-day-delivery - buying at lowest price Loxitane no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/476175 - cheapest pills Premarin no prior script overnight; generic drugs without doctor prescription http://www...

 • Auroraqgw

  2017-02-18 02:38:42

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/468763 - low price Coversyl cash on delivery overnight; http://www.herballove.com/forum/pilex-buy-usabest-prices-pilex-pharmacy-no-prescription - purchase at lowest price Pilex online; http://www.herballove.com/forum/terramycin-ordering-usawhere-get-terramycin-pharmacy-no-prescription - buy Terramycin c.o.d overnight no rx; http://www.herballove.com/forum/ditropan-xl-online-pharmacybuy-low-price-ditropan-xl-without-script-pharmacy - order at low price Ditropan Xl no prescription next day delivery; http://www...

 • janicemnlj80

  2017-02-18 02:02:00

  [b]Voyo vbook v1 wifi ultrabook tablet pc-209.87 $[/b] [url=http://projectgold.ru/2017/01/23/voyo-vbook-v1-wifi-ultrabook-tablet-pc-209-87/][img]http://projectgold.ru/tsebraeg/image/voyo_vbook_v1_wifi_ultrabook_tablet_pc-209.87_jc.jpg[/img][/url] [i]VOYO VBook V1 WiFi 10.1 inch Ultrabook Tablet PC IPS Screen Intel Cherry Trail Z8300 Quad Core 1.44GHz 4GB RAM 64GB ROM Bluetooth 4.0 CameraNoticeThis Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it...

 • Lawandaioi

  2017-02-18 01:51:09

  http://www.herballove.com/forum/suprax-usapurchase-low-cost-suprax-no-prescriptions-needed - where to get Suprax no prescription needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/474523 - buying at lowest price Antabuse no rx, fast worldwide shipping; http://www.herballove.com/forum/arava-ordering-usabuy-online-arava-overnight-without-prescription - how to purchase Arava without script; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/475829 - cheap Levothroid with overnight delivery; http://www...