• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • ErnestoBix

  2018-02-22 18:34:23

  Although the urine storage and micturition responsibility is improved in the low on relating to after the enterprise, the bolstering survey results indicated that in the long extend there is no moving gain to the bladder mission of the lion's share of patients. Annu Rev Microbiol 41:127В­151 Opperdoes FR, Szikora JP (2006) In silico prediction of the glycosomal enzymes of Leishmania dominating and trypanosomes. This did not, however, suit the preferent account [url=http://www.waterfrontalehouse.com/origin/treatment2/sense7/]order 200mg avanafil with amex[/url] erectile dysfunction aids...

 • Henryrog

  2018-02-22 18:09:20

  http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=32293 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=37126 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=30583 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=31448 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=26201 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=36624 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=34522 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=37492 http://acumcom...

 • Ivanmog

  2018-02-22 14:50:26

  Некоторое время просматривал содержимое инета, случайно к своему восторгу открыл хороший ресурс. Вот гляньте: [url=https://a-diplom.org/]порно[/url] . Для меня вышеуказанный веб-сайт явился весьма оригинальным. До свидания!...

 • Altusnut

  2018-02-22 10:03:04

  The detachment between crib slats should be 2 3/8 inches or less to taboo maltreatment (Protected Kids Worldwide, 2009). Intradural pertinent slant between L2-4 and S2-4spinal roots: It is observed in 39 sides in 20 specimens that the level of S2~4 anterior spinal roots emenate from spinal twine is higher than the even of L2~4 anterior spinal roots cross meninx, that means and the horizontal range of L3 or L4 anterior spinal roots is more than that of S2~4 anterior spinal roots. Avian contagion has been in the broadcast lots latterly [url=http://lcacc...

 • UmulPr

  2018-02-22 08:51:51

  Other triazoles like TAK-187, UR-9825 and ravuconazole displayed potent antiparasitic activity (Urbina 2010). If the ductus arteriosus fails to make, blood determination move from the aorta to the pulmonary artery, at the end of the day increasing right atrial pressure. Meats remove likewise be reintroduced in the dieting in poll or spreads [url=http://www.dinamicbrain.com/wp-content/content/group8/kamagra_polo_100_mg_cheap_online_kamagra_polo_otc/]order 100 mg kamagra polo overnight delivery[/url] erectile dysfunction can cause pregnancy...

 • Henryrog

  2018-02-22 07:46:53

  http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=32324 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=33488 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=34255 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=29729 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=29458 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=30266 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=37946 http://acumcom.ro/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=25838 http://acumcom...

 • Aaronjam

  2018-02-22 07:43:47

  Отличные строительные советы здесь [url=http://akvakraska.ru/]akvakraska.ru[/url]...

 • Healygt

  2018-02-22 06:37:33

  where can i buy Prozac http://www.imhcc.org/fluoxetine/buyprozac/ USA...

 • JosephNic

  2018-02-22 02:27:20

  здесь на данном веб-блоге [url=http://nwtb.ru/]http://nwtb.ru/[/url] подобран большой набор статей о отделке....

 • Henryrog

  2018-02-22 01:09:22

  http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=451204 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=446600 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=446512 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=451886 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=451924 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=451871 http://jbdcdubai.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=445848 http://jbdcdubai...