• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4896

Коментарi

 • DannyFep

  2017-02-09 08:49:48

  where can i purchase Requip in United States, without script pharmacy ; ordering safety Requip in USA, overnight delivery no rx [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Requip] [u][b]>>> Want to buy Requip with Discount? CLICK HERE! >> http://tr.im/unitedpharmacies http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409089 - Fast Delivery in USA Lozol c.o.d. without rx http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/408923 - Purchase in Canada Online Requip from a pharmacy without a prescription http://www...

 • DannyFep

  2017-02-09 08:32:25

  cheapest Super Hard ON in UK/GB, with overnight delivery ; cheapest Super Hard ON in Canada, shipped by cash on delivery [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Super Hard ON] [u][b]>>> Want to buy Super Hard ON with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/trustedpharmacy http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/408939 - Ordering in Canada Online Penegra no prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409207 - Ordering in USA Advair Diskus from a pharmacy without a prescription http://www...

 • Brianrah

  2017-02-09 07:37:49

  heart web site [url=http://www.freepornhome.com/]http://www.freepornhome.com/[/url]...

 • DannyFep

  2017-02-09 07:30:32

  generic drugs Losartan in United States, c.o.d. no rx ; buy cheap online Losartan in Canada, same day delivery no prescription [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=Losartan] [u][b]>>> Want to buy Losartan with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/discounteddrugs http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409271 - Purchase Cheap Online in Australia Indinavir without doctor prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409177 - Quiqly Delivery GB / UK Nexium no prescription fedex / ups http://www...

 • DannyFep

  2017-02-09 06:25:07

  price of VigRX Plus in USA, with no rx ; low cost VigRX Plus in UK/GB, without rx,next day delivery [url=http://worldmailes.com/pharm/go.php?sid=2&search=VigRX Plus] [u][b]>>> Want to buy VigRX Plus with Discount? CLICK HERE! >> https://tr.im/genericmeds http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409373 - Buying in GB / UK At Lowest Price Erythromycin overnight without prescription http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/409633 - Purchase in United States cheapest Detrol overnight without a prescription http://www...

 • WilliamPt

  2017-02-09 05:58:12

  Hello. I need to contact admin. Thank you....

 • Marvinbow

  2017-02-09 05:01:10

  http://www.top-canadian-shop.com/?acc=5914 http://www.rxcanadianshop.com/?acc=5914 http://www.canadian-meds-24.com/?acc=5914 how to order Kamagra Jelly in Canada, free worldwide shipping ; what is the generic of Kamagra Jelly in USA, pharmacy no prescription ; [b]cheapest Kamagra Jelly in Australia, no prescription c.o.d. [/b] ; purchase online Kamagra Jelly in United States, free delivery on sale ; buy discount Kamagra Jelly in USA, no script needed c.o.d. overnight [url=http://totalworldstore.com/shop/go...

 • Marvinbow

  2017-02-09 04:42:43

  http://www.top-canadian-shop.com/?acc=5914 http://www.rxcanadianshop.com/?acc=5914 http://www.canadian-meds-24.com/?acc=5914 buy online Galantamine in USA, without script pharmacy ; cheap price Galantamine in Canada, fast shipping no prescription ; [b]generic drugs Galantamine in USA, prescriptions online [/b] ; quality generic Galantamine in Australia, no prescription next day delivery ; buy Galantamine in UK/GB, cheap no rx required [url=http://totalworldstore.com/shop/go.php?sid=2&search=Galantamine][img]http://s019...

 • Marvinbow

  2017-02-09 04:24:10

  http://www.top-canadian-shop.com/?acc=5914 http://www.rxcanadianshop.com/?acc=5914 http://www.canadian-meds-24.com/?acc=5914 best place to buy Paxil Cr in Canada, next day shipping product ; low cost Paxil Cr in UK/GB, delivery no prescription ; [b]cheap price Paxil Cr in Australia, overnight delivery without a rx [/b] ; price of Paxil Cr in USA, no prescription needed ; wholesale cheapest Paxil Cr in Australia, delivery no prescription [url=http://totalworldstore.com/shop/go.php?sid=2&search=Paxil Cr][img]http://s011...

 • Marvinbow

  2017-02-09 03:27:35

  http://www.top-canadian-shop.com/?acc=5914 http://www.rxcanadianshop.com/?acc=5914 http://www.canadian-meds-24.com/?acc=5914 low prices for generic Topiramate in UK/GB, saturday delivery ; low prices for generic Topiramate in UK/GB, with credit card no prescription ; [b]purchase at lowest price Topiramate in United States, pay with mastercard,visa,ach,echeck [/b] ; purchase at low cost Topiramate in UK/GB, same day delivery no prescription ; price of Topiramate in United States, c.o.d. no prescription [url=http://totalworldstore...