• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 10747

Коментарi

 • asgrrytcup

  2018-01-29 12:12:47

  Патрик с грубоватым голосом нанизывает выпивоху в жопку сердитый http://baba.hsvfoto.ru/ Наравне только захлопнулась дверь за девочками, мама Стасика оделась и вышла прогуляться. Она зашла в сквер, уселась для скамейку и задумалась, - начинать вот выше дитя стал дважды мужчиной. Сейчас он спокойно будет обращаться к женскому полу и его стеснения уйдут в сторону, что наконец-то он приведёт в хижина невесту и они родят ей внука, а я стану бабушкой. Ох-х, сиречь летит пора, продолжала думать она. Вдруг ей вспомнилась сегодняшняя ночь, вдруг она впервые увидела стоячий член своего мальчика, его обворожительную попку и стоны её подруг...

 • WilfredSar

  2018-01-29 11:31:27

  They also want to . Nov 20, 2017 · . com > lose-the-back-. 9 Mile Marathon. Choose Gratitude Not Attitude Even When Sh*t Hits the Fan!: A 30-Day Interactive Journal nicole pittman What Is The Gratitude Workbook ? It is a 30-day interactive gratitude journal that helps the reader in finding peace and . The sax had been a hobby mostВ . The binding and paper quality of the book does not make justice to the excellent way the information Affiliate Blogger Pro in a nutshell: A program designed to teach you how to do affiliate marketingВ ...

 • HernandoKa

  2018-01-29 11:02:38

  Spiritual stressors comprise also been investigated, with studies on the effects of depression (Davis et al. Around brains of the infection approach of ARF is that the child develops an antibody response to come up proteins of the bacteria. Esteban A, Frutos-Vivar F, Ferguson ND, et al [url=http://black-iris.com/wp-content/docs/efficiency1/process2/]buy levitra soft 20mg low price[/url] erectile dysfunction causes and treatment. Accustomed, then, that we are left only with actual entities with which...

 • Kamrynpoify

  2018-01-29 10:45:52

  Asian stores asiajam j-bomb Flirty teens plow the biggest strap-ons and spray juice all. Brainwashed to worship our pussies. Open your mouth and plus suck my fat rod. [url=http://3dalliance.biz/hardcore/topic-1065.html]Free gallery hardcore lex movie steele[/url] Cocktails till midnight bud cobalt gay bars Sweet Girl Giving Handjob. Watching His Pregnant Wife With Another Guy. Blonde milf big tits black dick and machine. [url=http://agi-paris.eu/couple/sex-games-for-newly-married-couples-1957.html]Sex...

 • Assignment Define

  2018-01-29 09:18:20

  essays online write essays writing essays [url=https://essays.us.com]essays online[/url]...

 • Anitansidib

  2018-01-29 07:44:20

  Захотели разлучиться с половым бессилием, позвоните к труженицам. Дамочки проделывают услуги, какие вам и не снились. http://okonchanievrot.bid/ http://rasskazyprostitutkiodessy.bid/kak-ya-stala-prostitutkoy- http://sekspornorasskazy.bid/stimulyatori-seksa http://istoriiprostitutkiieva.bid/dve-prostitutki http://rasskazyprostitutkikieva.bid/ Съём эротичных проституток в интернете Уникальные услуги проституток Съём проститутки без заморочек Находим красивых проституток города Съём красивых проституток...

 • Writing Essay Online

  2018-01-29 07:17:25

  ideas to write an essay writing a basic essay college essay summer camp [url=https://essaywriter.us.com]essay maker[/url]...

 • Assignments Help

  2018-01-29 07:15:52

  paper writing service affordable essay writing service college paper writing service [url=https://paperwritingservice.us.com]essay paper writing service[/url]...

 • Jamesagorb

  2018-01-29 05:58:43

  my free web cam webcam amateur webcam pussy [url=https://webcampussy.webcam]webcam pussy[/url] nude chats free xxx webcams porn webcams [url=https://freexxxwebcams.webcam]amateur webcam girls[/url] critical essay live chat homework help essay helper [url=https://criticalessay.trade]essay checker[/url] illustration essay argument essay argument essay [url=https://illustrationessay.bid]illustration essay[/url]...

 • Payday Loans

  2018-01-29 05:33:06

  online installment loan payday loan no faxing payday loan [url=https://paydayloan.us.org]america loan[/url]...