• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 13303

Коментарi

 • Goldenv3m

  2017-02-23 03:02:49

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516985 - i want to buy Purim online consulation with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516511 - quality generic Altace from a usa pharmacy without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516849 - where can i order Decadron without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517349 - where can i buy Crestor WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517167 - indian generic Urso saturday delivery; cheap price in internet drugs overnight http://www...

 • janicemnye87

  2017-02-23 02:49:15

  [b]Doogee x5 pro 4g smartphone-99.36 $[/b] [url=http://projectgold.ru/2016/10/04/doogee-x5-pro-4g-smartphone-99-36/][img]http://projectgold.ru/tsebraeg/image/doogee_x5_pro_4g_smartphone-99.36_dd.jpg[/img][/url] [i]TipsUnlocked for Worldwide use. Please ensure local area network is compatible. click here for Network Frequency of your country. Please check with your carrier/provider before purchasing this item.NoticeThis Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it...

 • Delilajcr

  2017-02-23 02:46:09

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518299 - buy at low price Indocin same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518057 - generic drugs Lozol no rx required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517773 - buy cheapest Vibramycin c.o.d. saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517589 - buying Serevent WITHOUT A PRESCRIPTION shipped overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517473 - fast delivery Zofran c...

 • Lavinahaj

  2017-02-23 02:42:47

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517193 - cheapest price to order Calan Sr next day NO PRESCRIPTION needed; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517127 - buy cheap Propecia next day NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516805 - buying at lowest price Sustiva next day shipping product; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516721 - purchase cheap online Voveran delivered overnight no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517323 - how can i buy Rumalaya Fort prescriptions online; quiqly delivery NO PRESCRIPTION quick delivery http://www...

 • Neomajmt

  2017-02-23 02:23:46

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517681 - indian generic Levaquin shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517695 - order cheap Meclizine overnight online pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517787 - cheap Combipres next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517561 - purchase Persantine next day delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517895 - buy discount Extra Super Avana next day delivery; how can i buy cheap c...

 • Israelyyk

  2017-02-23 02:03:00

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517055 - buying Clarinex pharmacy without prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516817 - discount prices Rebetol cheap c.o.d. no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516849 - where can i order Decadron without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517085 - pharmacies that sell Reglan pay cod NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517163 - purchase cheapest Speman overnight delivery without a rx; purchase overnight NO PRESCRIPTION required http://www...

 • Marvisbsf

  2017-02-23 02:00:39

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518131 - i want to buy Naprosyn from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517615 - online pharmacy Aristocort without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517881 - cheapest prices Amoxil shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518141 - how to buy Eskalith with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517939 - order cheap generic Aygestin NO PRESCRIPTION c...

 • Jesselok

  2017-02-23 01:47:37

  4823 http://buygenericrx.men viagra commercial...

 • Gertieoil

  2017-02-23 01:40:58

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516959 - ordering at lowest price Stromectol NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517451 - how to order Lida Daidaihua overnight delivery without a rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/516649 - i want to buy Astelin shipped overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517317 - cheapest pills Micronase fast shipping NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517267 - discount prices Imitrex no script needed; buy cheap in internet drugs overnight http://www...

 • Tiffaniexwi

  2017-02-23 01:10:12

  http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517787 - cheap Combipres next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518131 - i want to buy Naprosyn from a Canadian pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518321 - i want to order Doxycycline free worldwide shipping; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/518211 - lowest price of generic Evecare with overnight delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/517645 - quality generic Omnicef NO PRESCRIPTION fedex / ups; buy without rx http://www...