• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 11419

Коментарi

 • vidosik22

  2017-08-23 16:41:27

  Скачать видео и mp3 LOBODA - Пора домой - YouTube Подпишись на новые клипы - http://bit.ly/Podpiska Купить трек на iTunes - https://goo.gl/UAz5dQ Плейлист LOBODA - http://bit.ly/LobodaELLO ELLO @ Instagram h... Скачать видео и mp3 Мот - Капкан (премьера клипа, 2016) - YouTube Тимати, Егор Крид, Мот, Natan, Миша Марвин и многие другие на одной сцене! Увидимся на фестивале Like Party в Известия Hall 5 октября! Билеты: http://welikep... Скачать видео и mp3 ПЕСНИ В РЕАЛЬНОЙ ЖИЗНИ - YouTube НОВОЕ ВИДЕО: https://youtu...

 • MoriinGaw

  2017-08-23 15:26:13

  Добрый день. Респект познавательную статью. Полезный сайт. С уважением Власин Михаил Линарович https://vk.com/ayurveda.kazan...

 • Baixario

  2017-08-23 12:30:14

  Baixar video o mp3 Mario Party 9 - Boss Rush - YouTube The boss rush mode of Mario Party 9, in which you face all of the bosses. 00:50 Lakitu 2:23 Wiggler 3:48 Whomp 6:28 King Bob-Omb 9:04 Dry Bones 11:19 King Bo... Baixar video o mp3 Mario Party | Robot Chicken | Adult Swim - YouTube The plumbers live with extreme wealth for a few rounds. SUBSCRIBE: http://bit.ly/AdultSwimSubscribe About Robot Chicken: Robot Chicken is Adult Swim's long-r... Baixar video o mp3 New Super Mario Bros 2 - World 6 Final...

 • Juliegex

  2017-08-23 11:23:39

  Hello friends! I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time. We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service. Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!...

 • magnetmoscom

  2017-08-23 08:49:44

  Неодимовые магниты - это один из самых сильных магнитов на нашей планете. Они изготавливаются из сплава бора, неодима и железа и в разы превосходят обычные, привычные нам, магниты по своей силе. Они широко используются как в быту, так и в производстве различной продукции. На http://magnetmos.com/shop/kruglye-magnity/magnit-60x30-mm/ вы сможете купить их - там представлены неодимовые магниты различных форм и размеров....

 • Asohenochie

  2017-08-23 08:15:12

  which state has the most abortions [url=http://mataisa45.tumblr.com/#38298]misoprostol buy online[/url] can you take a pill to have an abortion...

 • KarryptoTig

  2017-08-23 06:29:30

  L'article 75 de la conference d'industriousness de l'Accord de Schengen du 14 juin 1985 letter-for-letter la reglementation proper en fonction du pays de provenance. You can assistant the MHRA prefect the refuge of medicines by reporting any suspected side effects to the Yellow Be direct Scheme Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. Thither are no echt benefits to be so [url=https://www.yellow-door.net/activation-test/session/article2/entry7/]cheap avanafil 50 mg visa[/url] erectile dysfunction treatment with fruits...

 • MaksimVon

  2017-08-23 06:20:20

  Весь день мониторил материалы сети интернет, вдруг к своему восторгу увидел нужный вебсайт. Гляньте: [url=http://legalre.com/]легал биз[/url] . Для нас этот веб-сайт явился очень оригинальным. Всего наилучшего!...

 • uphonuple

  2017-08-22 23:39:22

  2013 YJ Family - ???? Marvels Agents of S.H.I.E.L.D HDTV Casshan Robot Hunter Das Traumhotel The Internets Own Boy The Story Of Aaron Swartz 20 Mp3 Vicki Lewis Uh Oh Uh Oh Lumidee Mp3 Le cercle hd stream gratuit 18ecams310 Captain America: Civil War Ressha Sentai ToQger Tale of a Lake - HD 720p Tale of a Lake - HD 720p Kezdolap Television Gracepoint7.5 adobe acrobat 11 pro Timmy Trumpet & Savage - Freaks (Official Video) MacGyver: Lo (1994)...

 • Kardashianhem

  2017-08-22 23:23:03

  Kim Kardashian And Ray j Nude She jokes, “We’re so mean to ourselves, we’re like, ‘Oh our butts are hanging low! And our arms!’ [url=https://gusbeat7.wordpress.com/2016/05/26/kylie-jenner-tyga-intercourse-tape-tyga-plans-to-leak-video-for-money-kylie-petrified/] kimkardashiantap[/url] In Wednesday’s new edition of In Touch....