• Ви знаходитесь тут:

• Для Вас, батьки!

/Files/images/lib1.jpg

БАТЬКАМ ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Дитина буде поважати права інших людей, якщо її права будуть поважатися, якщо вона сама буде складати правила поведінки і нести за них відповідальність.

Де можна дізнатись про права своїх дітей?

• Загальна Декларація прав людини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 10.12.1948 р.
  • Конвенція про права дитини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН.20.02.1989
  • “Перші кроки”. Посібник для початкового вивчення прав людини. Amnesty International. Lonlоn.
  • Настільна книга для молоді “Твої права”. Міжнародна ліга прав дітей та молоді. Київ 1999 р.
  • Комітет сприяння захисту прав дитини. м. Київ, тел.295 –26 -96

Кожна дитина має право:

• На рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку;
  • На захист здоров’я та медично-санітарне обслуговування;
  • На захист від поганого поводження, від відсутності турботи з боку батьків, або тих, хто забезпечує догляд;
  • На захист від жорстоких, нелюдських або принизливих для гідності людини видів поводження чи покарання;
  • На захист від будь якого покарання;
  • На захист від сексуальних домагань;
  • На проживання з батьками та на підтримання контакту з батьками у разі їх розлучення;
  • На вільне висловлювання поглядів з усіх питань, що стосуються життя;
  • На свободу думки, совісті, віросповідання;
  • На особисте життя, на недоторканість житла, на таємницю кореспонденції.

Коли порушуються права дитини?

• Коли нема безпеки для її життя та здоров я.
  • Коли її потреби ігноруються.Коли по відношенню до дитини спостерігаються випадки насильства або приниження.
  • Коли порушується недоторканість дитини.
  • Коли дитину ізолюють.
  • Коли дитину залякують.
  • Коли вона не має права голосу у процесі прийняття важливого для сім’ї рішення.
  • Коли вона не може вільно висловлювати свої думки і почуття.
  • Коли її речі не є недоторканими.
  • Коли її використовують у конфліктних ситуаціях з родичами.
  • Коли дитина стає свідком приниження гідності інших людей.

Діти в суспільстві найбільш вразливі.

Діти, права яких порушуються, часто стають соціально і психологічно дезадаптованими.

Як реагує дитина на порушення її прав?

• Їй стає важко спілкуватись з однолітками і дорослими ( вона грубить, блазнює, б'ється , замикається в собі і т.д.)
  • Її турбує особиста безпека і любов до неї.
  • Вона часто буває в поганому настрої.
  • Може втекти з дому.
  • Може приймати наркотики або алкоголь
  • Може робити спроби суїциду (замаху на своє життя)

Що батьки можуть зробити для своєї дитини?

• Пам’ятати – що дитина – це окрема особистість, яка має свої власні почуття, бажання, думки, потреби, які потрібно поважати.
  • Забезпечити її фізичну безпеку. Впевнитись, що вона знає телефони 01, 02, 03, 04, імена та телефони близьких родичів, сусідів.
  • Навчити її казати “Ні”, навчити захищатися, вміти поводити себе безпечно.
  • Негайно припинити фізичну і словесну агресію по відношенню до неї та до інших людей.
  • Знайти час для щирої розмови з дитиною кожного дня. Ділитися з дитиною своїми почуттями і думками.
  • Пам’ятати про її вік та про те, що вона має особисті особливості.
  • Залучати її до обговорення тих сімейних проблем, які можуть бути для неї доступними.
  • Залучати дитину до створення сімейних правил.

Ваша дитина, як і будь – яка інша людина, має рівні людські права.

Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, що проголошена Генеральною Асамблеєю ООН 20.02. 1989 р.

• Алла

2012-04-06 06:59:39

Очень довольна садиком! Воспитатели добрые люди, деткам так комфортно. Вожу уже второго. Спасибо, Вам, за вашу теплоту и ласку!...