• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Абетка психолога

/Files/images/приветик.jpgБереза Тетяна Сергіївна

Практичний психолог ДНЗ

Кваліфікаційна категорія "Спеціаліст І кваліфікаційної категоріїї"

Напрямки роботи практичного психолога дошкільного закладу:


1. Робота з новоприбулими дітьми.

2. Робота з молодими спеціалістами.

3. Просвітницька робота з батьками та вихователями.

4. Підготовка дітей до школи.

5. Психологічний супровід агресивних, тривожних, гіперактивних, обдарованих дітей.

6. Соціально-психологічне вивчення колективу.

Для чого потрібен психолог?


Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, навчальні ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.
А чим же займаються дитячі психологи? У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Врешті-решт, адже не вважається чимось негожим відвідувати стоматолога для перевірки і необхідної профілактики. Чомусь про психологів ж іноді зберігається така думка, що візитом до цього фахівці підтверджують свою «ненормальність». Це, звичайно ж, не так: психолог, взагалі, за визначенням, працює тільки з психічно здоровими людьми.
Інший випадок виникнення необхідності звернутися до дитячого психолога часто співпадає з так званими віковими кризами у розвитку дитини (рік-півтора, три-чотири, шість-сім і підлітковий період). Що відбувається в ці моменти? Віковий криза означає, що в розвитку людини відбувається різкий стрибок, що щось радикально змінюється. Мама й тато ж не встигають звикнути до цих змін, не враховують їх у спілкуванні, використовують виховні прийоми, вже не дієві в нових умовах. Все це накладається на підвищену емоційність дитини, характерну для перехідних періодів.
Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе розібратися в суті виниклих труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.
Що роблять дитячі психологи?
Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?
• Психодіагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може попросити вашої дитини щось намалюват. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.
• Розвиваючі заняття
За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, посидючість, логічне та образне мислення - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для самих різних віків. Найчастіше, що розвивають психологічні заняття проводяться відразу з групою дітей, і в такому випадку дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, сприймати соціальні норми.
• Корекційно-відновлювальна робота
За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережив сильний стрес - Втрату близьких, фізичний або психічний насильство і т.п.
Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (Заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
• Консультування батьків та сімейне консультування
У психологів є така відома аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання і т.д. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, навколишнього дитини.Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання. Гарний психолог ніколи не буде судити або дорікати вам за що б то не було. Він просто дасть вам у руки нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.
Наступним напрямком роботи є просвітницький – регулярні виступи на батьківських зборах, та розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи та на веб-сайті ДНЗ.

Пріоритетними напрямками роботи психологічної служби ДНЗ

 1. Сприяння повноцінному особистісному й інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі у створенні умов для формування у них мотивації до самовиховання та саморозвитку.
 2. Забезпечення якісного психологічного супроводу процесу навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку.
 3. Збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя. Охорона прав дитини.
 4. .Впровадження новітнх методик, методів і технологій в роботі практичного психолога.
 5. Впровадження в освітній процес Базової Програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі».

Основні завдання дошкільної психологічної служби:

 • оптимізація навчально-виховного процесу, поліпшення психологічного клімату в колективах дітей і педколективу.
 • профілактика дезадаптації новоприбулих дітей
 • психологічний супровід дітей раннього віку, учнів 1-х класів та дітей «групи ризику»
 • визначення та формування психологічної готовності до шкільного навчання
 • консультаційна робота з адміністрацією дошкільного закладу, вихователями й батьками щодо різних психологічних проблем
 • здійснення психолого-педагогічного забезпечення педагогічних рад, психолого-педагогічних семінарів, роботи творчих груп
 • проведення роботи з неповними сім’ями

/Files/images/animashka-154.gif

Кiлькiсть переглядiв: 4787

Коментарi

 • Tyronywm

  2017-02-26 19:18:12

  Shelbyoyq - Cholesterol equals heart attack! Prevent it now with premium medications There were some people who have committed suicide because of depression A small but powerful thing that will provide you with asthma protection you look for! http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/573637 - buying Viagra Pack-60 overnight without a prescription; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/573617 - ordering safety Super Pack without script pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/573367 - buy online cheapest Anaprox c...

 • Alishakos

  2017-02-26 18:21:31

  Kristieaw7 - cheap generic no rx, fast worldwide shipping http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/570373 - licensed pharmacy Abilify no script required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571573 - where can i buy Maxalt no dr approval cash on delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/572445 - low cost Myambutol next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/571059 - order cheap generic Levitra NO PRESCRIPTION fast delivery; http://www...

 • Shaneka9co

  2017-02-26 17:27:18

  them so much unhappiness. "But good gracious me! It's a drop o' ten feet, Trot," he exclaimed. RELATED SEARCHES: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/568533 - buy safety Trileptal overnight online pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/567087 - licensed pharmacy Super Kamagra overnight without dr approval; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/570127 - buy Wellbutrin SR NO PRESCRIPTION required; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/567207 - purchase Hair Loss Cream NO PRESCRIPTION next day delivery; http://www...

 • pouby

  2017-02-26 12:57:41

  cum sДѓ alunge viermi pui hamsie И™i viermi un viermi pisicДѓ decГўt pentru a trata umane dureri de stomac din cauza paraziИ›ilor pui prevenirea viermi intestinali ce tipuri de viermi are o fotografie picДѓturi pentru cГўini de viermi de la greabДѓn copil prevenirea viermi 7 ani viermi pisicДѓ cДѓ un copil de viermi Comprimate pentru prevenirea viermilor pisici Dr. Komarovsky viermi pГўnДѓ la un an Viermi de tratament din titlu obИ›ine vierme viermi pisica, dacДѓ acestea au mine poate fi erupИ›ii cutanate cu viermi [url=http://dymime...

 • Edwinrat

  2017-02-26 03:06:17

  On my first day I was astounded by the other kids. Because of EzineArticles, article marketing is one of my go-to strategies for my Internet marketing clients. https://helpmewritemybookblog.wordpress.com Later, when they ask for more work, you can suggest a small pay increase to continue. Try reading the homework out loud as you do it. [url=https://bestessaydotcom.wordpress.com/2017/02/25/ielts-essay-about-climate-change/]Ielts Essay About Climate Change[/url] [url=https://customtermpaperwritingserviceblog...

 • Teodorovam

  2017-02-26 00:11:19

  "Ah!" murmured Captain Fyter in a glad voice, as she would scramble to his feet again and dash along the path until a POPULAR TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557285 - where to order Rhinocort without a rx overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/558033 - discount prices Seroquel with NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/558745 - discount prices Fulvicin same day delivery NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557709 - quiqly delivery Combivent NO PRESCRIPTION required; http://www...

 • Horacewua

  2017-02-25 23:43:44

  of Oz this very afternoon. And I'll make a promise, too; that you same." RELATED SEARCHES: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557823 - cheapest pills Retin-A WITHOUT PRESCRIPTION overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/559245 - ordering safety Zagam c.o.d. NO RX; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/559577 - lowest prices Duricef NO PRESCRIPTION pharmacy; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557927 - where can i purchase Vitamin B12 overnight without prescription; http://www...

 • Luveniajcr

  2017-02-25 22:48:44

  frog, and a little wee tiny frog, too. But I hope to grow in time. their weight, as compared with that of the Loons, POPULAR TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/556973 - cheap Manforce next day delivery no rx; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/558187 - discount Azulfidine WITHOUT PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/559643 - quality generic Combimist L Inhaler overseas with NO PRESCRIPTIONs; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557349 - where to buy Depforce without doctor prescription; http://www...

 • JamesEdula

  2017-02-25 21:17:30

  sex dating in lancaster south carolina sex dating in adamstown pennsylvania - http://animani.ru/95633209.html adult datingsite [url=http://cusfor.ru/01244656.htm]free adult dating damascus virginia[/url] sex dating in arpin wisconsin - sex dating in arrowbear lake california adult dating personals washingtonsex dating in lockerbie dumfriesshiresex dating in darmstadt indianafree mature webcams sex datingfree adult dating aberdeenshire http://adult-dating-and-sex.ru/29055405.htm - sex dating in morgan georgia sex dating in mccartys new mexico http://males-bdsm-dating...

 • Ruthapx9

  2017-02-25 20:44:23

  "Unless what, dear?" she asked. out a plan of the trip for you and have everything in readiness for you RELATED TAGS: http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/558597 - how to order Nexium saturday delivery; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/559701 - cheap price of Neoral in internet drugs overnight; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/556635 - quiqly delivery Depforce pharmacy NO PRESCRIPTION; http://www.nature.com/protocolexchange/labgroups/557199 - price of Serophene NO PRESCRIPTION needed; http://www...